RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  У Києві за підтримки посольcтва Туреччини відбувся концерт Європейська музика при Османському дворі

У Києві за підтримки посольcтва Туреччини відбувся концерт Європейська музика при Османському дворі

Вчора у Великому залі Національної Музичної Академії України імені Петра Чайковського за підтримки посольства Туреччини в Україні відбувся концерт Європейська музика при Османському дворі.

Європейська музика при Османському дворі - це тематичний концерт, диригентом якого виступив турецький знавець музичного мистецтва Доктор Емре Араджи, який спеціалізується на європейській музичній традиції Османської імперії.

Європейські традиції в Османській імперії зародилися в XIX в, коли старший брат відомого композитора Гаетано Доніцетті Джузеппе став концертмейстером при султанському дворі. Більш відомий як Доніцетті Паша, Джузеппе став законодавцем моди на італійську оперу і європейську популярну музику в стінах палаців на узбережжі Босфору. Саме під його впливом жінки в гаремах вчилися грі на фортепіано, привезених з Відня, а султана військові оркестри грали марші Россіні та братів Доніцетті.

Зростання популярності європейської бальної музики при дворі призвело до того, що члени султанської родини стали випробовувати свої сили у написанні різних композицій: польок, маршів і вальсів, деякі з яких навіть потрапляли в музичні каталоги європейських видавництв.

Завдяки аранжуванням Доктора Емре Араджі ці аматорські роботи отримали нове життя і сьогодні переносять нас у світ забутих творів часів Османської імперії. Пояснюючи історію походження кожного з них, Араджі демонструє рівень культурного обміну, що існував між Сходом і Заходом в епоху, відомості про яку сьогодні можна знайти тільки на вкритих пилом полицях старих архівів.

Зі вступною промовою перед початком концерту виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Йонет Тезель. Під час концерту глядачі змогли насолодитися творами Жана Батіста Люллі, Джозеппе Доніцетті Паші, Гоетано Доніцетті, Шарля Луї Наполеона Д'Альбера, Каллісто Гуателлі Паші, Султана Абдула Азіза, Рифата Бея і багатьох інших.

Доктор Емре Араджі здобув освіту в Університеті Едінбургу і зробив вагомий внесок у вивчення турецької музики завдяки своєму дослідженню європейської музичної традиції при Османській дворі XIX в.

Дискографія Араджі включає в себе такі концерти, як «Європейська музика в Османській палаці», «Війна та мир: Крим 1853-56», «Босфор в місячному світлі» і «Із Стамбула до Лондона», які також видавалися у вигляді збірників під назвами «Запрошення до сералю» (Warner Classics) і «Євро-оттоманами» (Brilliant Classics). Ці збірники отримали позитивні рецензії від видання The Grammophone, яке назвало їх «несподівано привабливою колекцією, а їх виконання - автентичним і живим».

Араджі - автор шести книг, виданих у Туреччині. У 2012 році Державний театр балету в Анкарі представив постановку Мурад V, в основі якого лежить лібрето авторства Араджі. Цей балет у двох актах розповідає про життя і музичному спадщина одного з найбільш султанів-композиторів в Османській імперії.

Араджі, що проживає у Великобританії, продовжує дослідження турецько-європейських музичних традицій.

Про те, як пройшов концерт, дивіться у нашій галереї:

Вам это будет интересно:
Без Гранд Базару і мечетей: Стамбул музейний
Музейна програма під час подорожей найчастіше асоціюється з груповими походами, нудними експонатами й відчуттям, нібито втрачаєш з поля зору важливі «вуличні» пам’ятки. Звичайно, це не так, особливо якщо ти в такому унікальному з усіх сторін місті, як Стамбул, де і музеї вражають своїми концепціями.
Новий рік у Стамбулі: гранат замість «Олів’є»
За стереотипами, Новий рік у Стамбулі – це сірість без снігу, а, отже, нудьга. OUTLOOK на власному досвіді перевірив, чи так це насправді, і тепер ділиться своїми враженнями. Звісно, якщо ми скажемо, що це свято відзначають у Туреччині так само, як і в Європі або Північній Америці – це буде перебільшенням.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Ми там були: Каппадокія
У кожної людини є такий момент чи випадок, котрий він запам’ятає на все життя. Поїздка в Каппадокію і політ на повітряній кулі – одне з найбільш незабутніх видовищ у моєму житті. Саме тому я хочу з вами поділитися своїми враженнями.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
"Танцюючі фарби" чи турецьке малювання на воді - ебру
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Історія однієї вулиці: Проспект Багдад у Стамбулі
Якщо весь величний Стамбул – це серце регіональної торгівлі, то одна з його розкішних вулиць – проспект Багдад – безумовно, головна артерія. Опинившись там, навіть заперечуючи шопінг усією душею, вельми складно встояти і не піддатися бажанням усе ж вирушити по крамницях і ринках. Хоча, і крім цього, тут також є що робити.
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Закрыть
Outlook facebook page