15 серпня Посольство Індії відзначило 74-й День незалежності. Надзвичайний і Повноважний Посол Партха Сатпатхі підняв Державний прапор і у своїй промові побажав усім членам індійської громади в Україні щасливого Дня незалежності.
Посол також зазначив, що 15-24 серпня - це особливий тиждень для обох країн, який розпочинається Днем незалежності Індії 15 серпня і завершується Днем незалежності України 24 серпня. Обидві країни поєднані любов'ю до свободи та демократії. Індія - найбільша демократія в світі, а Україна - одна з найбільших демократій Європи. Саме тому у діалозі двох таких країн існує порозуміння. І незважаючи на те, що між країнами тисячі кілометрів, вони все одно схожі у духовному плані. Любов до своєї землі, прагнення до свободи та духовного світогляду людей об’єднує обидва народи. Посол також наголосив на великому інтересі до індійської культури в Україні.
День незалежності Індії - це нагадування про всі понесені жертви в ім'я свободи, які зробили можливим майбутнє країни. Майже 200 років, до незалежності 15 серпня 1947 р., індійці страждали від колонізації Британською імперією. З того часу Індія ніколи не оглядалася і йшла вперед, тому і стала однією з найбільших економік і однією з найбільш успішних і стабільних демократій у світі.
Двосторонні відносини Індії й України охоплюють усі сфери співробітництва. Двостороння торгівля між двома країнами значно зросла за останні 25 років, і у 2018-2019 роках становила майже 2,8 млрд. дол. Індія є найбільшим напрямком реалізації продукції України на експорт в азійсько-тихоокеанському регіоні та знаходиться на п'ятому місці за величиною загального експорту. Індія є третім за величиною експортером фармацевтичних препаратів в Україну. У якості одного з головних партнерів українського фармацевтичного сектору, уряд Індії надав різні види лікарських засобів, щоб допомогти системі охорони здоров'я України в боротьбі з пандемією Covid-19. Окрім цього, подарунки Індії для людства - йога та аюрведа, мистецтво цілісного життя та зцілення, з кожним днем набувають все більшої популярності в Україні.
В Україні навчається понад 15 тис. молодих індійців, переважно в галузі медицини. Під час пандемії Covid-19, за підтримки українського уряду, уряд Індії зміг повернути понад 8 тис. індійських студентів на батьківщину в рамках “Vande Bharat Mission” Індії, яка була найбільшою в світі репатріацією. Водночас, уряд Індії також сприяв поверненню кількох громадян України, що опинилися в Індії під час оголошення пандемії, в Україну. З введенням в Україні електронних віз для громадян Індії, а саме починаючи з 14 серпня 2020 року, ще більше індійців відвідуватимуть Україну, що ще більше зблизить два народи.
У рамках урочистостей торговий центр Gulliver у центрі Києва ввечері був освітлений кольорами Індійського національного прапора.
Фото і текст надані Посольством Республіки Індія в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Спочатку не зрозуміло, це скелі притиснулися до старих буддистських храмів або стародавні споруди шукають підтримки і розради у брил. Старовинне місто Лех, що розташоване на півночі Індії на висоті трьох тисяч метрів в штаті Джамму і колись було дуже популярним серед сіркоперегінної худоби, караванів і торговців...
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Багатьох містян іноді дратують кішки, собаки і навіть голуби на вулицях. А спроби зоозахисників вберегти їх від нападок людей і голоду часто малоефективні. Але у світі прекрасні міста, в яких люди відмінно уживаються з оленями, павичами і великою рогатою худобою…
Різдво приходить, накидаючи теплий кожух на плечі. Ввечері воно приносить із собою м’яке світло першої вечірньої зірки, а зранку будить білим, але теплим сонцем. Якби про відчуття Різдва хтось запитав у бабці моєї прабабці, то, гадаю, її слова були б ідентичні моїм. Бо разом із мисочкою куті із рук у руки українські покоління передають і свої традиції.
Що ближче зимові свята, то голосніше всенародний плач за втраченими чарами новорічної ночі. Дощі, тумани і банальна втома стали на заваді рухові радості у місто, і казка відступила на північ, в далеку Лапландію. Тремтлива заграва полярного сяйва вкриває плоттю стародавні сказання і здуває з листівок золочений пил...
Коли ми чуємо вираз «місто на воді», одразу на думку спадає Венеція, чи не так? Неквапливі гондоли, вузенькі вулички по обидва боки, ніжне світло сонця, що заходить, і старовинна архітектура створюють той п’янкий романтичний коктейль, котрий приваблює туристів з усього світу.
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Про те, щоб зробити татуювання, нехай і не справжнє, а всього лиш тимчасове, замислювався кожен другий. Абсолютно безболісне нанесення малюнків, які можна змінити через кілька тижнів, пропонує мистецтво мехенді – розпис хною.
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.