Попереду три святкові вихідні дні, які OUTLOOK із радістю допоможе вам розпланувати! Пропонуємо прогулятись у центрі Варшави, Кракова та Любліну, насолодитись весняною свіжістю та надихнутись на декілька місяців вперед. Тож, вперед, до нових пригод!
Розпочнемо нашу подорож зі столиці, яка навесні особливо чарівна. Хоч Варшава і не дуже зелена у цю пору року, центр міста ви все одно не оминете увагою. Невисокі кольорові будинки та новобудови вдало поєднані в ансамблі з історичними пам’ятками архітектури. Тут точно варто затриматись на декілька годин у Вілянівському парку, а звідти міським транспортом доїхати до Музею Фредеріка Шопена. Але спочатку кава! У центрі Варшави практично у кожному кварталі можна знайти будь-яку, що точно припаде до душі.
Ну як, посмакували? Тепер вже можна і в музей. Відвідувачі знайдуть для себе тут перші видання Фредеріка, художні твори з його колекції, а також різноманітні подарунки і прикраси. Після музею пропонуємо прогулятись містом, насолодитись весняною свіжістю, і просто розслабитись, адже завтра вже знову у дорогу!
З Варшави до Кракова ходить потяг, подорож яким займе близько 3 годин. Одразу залишайте речі в готелі і гайда до центру міста. Тут ви одразу побачите відмінність, якою пишаються краків’яни – це перша столиця і колиска польської державності. Центр міста невисокий, старий і тут кожна вуличка пронизана історією. А виходите із нього і опиняєтесь біля Вісли, на іншому березі якої вже інший, новітній Краків, з новими будівлями і торговими центрами.
Вам не туди :) Адже цей уікенд проходить під гаслом занурення в історію. Тож, Вавельський замок – це те, що нам треба! Він працює з 10 до 17 у неділю, тож покваптеся, там точно є на що подивитись.
Затримайтесь у Кракові ще на півдня, візьміть оглядову екскурсію, пориньте в історію, і тільки потім під вечір відправляйтесь до Любліна. Замкова площа та Музей східних земель колишньої Речі Посполитої особливо варті вашої уваги саме надвечір, адже тут неймовірна підсвітка.
Отже, так і завершуються наші неймовірні три дні у Польщі. Вони були, безсумнівно, насичені, але точно варті того, щоб повторити. Тому, сподіваємось, наша розповідь надихне саме вас на подорожі, і у майбутньому ви з радістю поділитесь з нами!
Ми ловили промені весняного сонця на майже порожніх варшавських вуличках в неділю. Коли сонце сховалося за хмарочосами - ми піднялися на найвищий з них, щоб побачити захід.
Палацові інтриги, шлюби за розрахунком і вражаючі інтер'єри. Ось які асоціації виникають при згадці про життя монархів. А Польща – та ще королівська країна. Тут у лічені хвилини і всього за кілька злотих можна зануритися в цю чарівну для простих смертних атмосферу.
На Краків маємо усього 48 годин – треба поспішати! Тож снідаємо тутешнім традиційним фаст-фудом, а саме шматком булки зі смальцем, і мерщій знайомитись із сотнями творів мистецтва і десятками легенд міста на березі Вісли...Зранку найкраще вирушити в серце всіх старих міст, у тому числі й першої столиці Польщі Кракова – ринкову площу, одну з найбільших у Європі.
Балтійське узбережжя Європи не може похвалитися теплими водами і довгим пляжним сезоном, однак це не заважає йому бути популярною курортною зоною. Безліч прибережних і затишних містечок приваблює туристів передусім свіжим і цілющим повітрям, а також можливістю «полікувати очі», дивлячись на холодне море та неймовірні пейзажі.
«Франція», «Італія», «Венеція» – такі назви дістали відкриті іноземцями ресторанчики, з яких почалася кавова біографія Польщі. Жителі країни стали одними з найперших гурманів у Східній Європі, котрі оцінили смак та аромат незвичайного напою. Про те, що нове джерело задоволення виготовлене з плодів дерева, яке колись росло в Ефіопії у дикому вигляді, тоді мало хто знав.
Озброївшись закордонним паспортом та гарним настроєм, вирушайте на у так зване «ближнє зарубіжжя» - Болгарія - саме та країна, де старовинна архітектура вдало поєднується із розслабляючим морським бризом. Не вірите? А от OUTLOOK впевнений, що Павло Хоменський через свої світлини зможе вас переконати! Яскрава, по-своєму велична Софія - це must see! Гайда з нами!
Квітень 2021 року - місяць святкування Великодня західного і східного обрядів, початок Рамадану, а також місяць активної роботи посольств у культурних та політичних напрямах. Добірка таких новин - далі у статті.
Місто, що не залишає байдужим - Тбілісі у об‘єктиві талановитого фотографа Павла Хоменського на сторінках видання theoutlook.com.ua. Переглядаючи світлини, ви здійснете оглядову екскурсію однією з наймальовничіших столиць світу.
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Сьогодні ми безсоромно витрачаємо наші улюблені 10 доларів в головному місті польського Помор'я - Гданську. Що ми можемо собі дозволити в цьому туристичному, промисловому і адміністративному центрі північної Польщі, а що ні - далі в OUTLOOK.
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
Складно уявити більш несхожі один на одного народи, ніж турки і поляки, котрі відрізняються, либонь, у всьому, починаючи з релігії і закінчуючи кулінарними традиціями. Утім, ніщо не перешкоджає їм мирно й любо уживатися вже понад 150 років на окраїні Стамбула. Саме про це дивовижне сусідство наша сьогоднішня розповідь у рамках рубрики «гетто світу».
Нью-Йорк справедливо вважається одним з найцікавіших міст планети. Причин цьому безліч, у тому числі і його унікальний етнічний склад з більш як двадцятьма великими громадами. Самі ньюйорківці жартують, що їм і не надто потрібно подорожувати – досить просто проїхатися національними анклавами та познайомитися ближче з новими культурами.
Молодий український письменник Павло Хоменский побував в місті, що втопає в зелені і блищить яскравими вогням - Батумі, яке самі місцеві жителі називають містом любові. Тут пальми, кипариси, магнолії, олеандри, бамбук, лавр, апельсинові дерева, туя і самшит пахнуть на кожному кроці і так і кличуть поспостерігати за романтичною картиною відплиття кораблів з гаваней. І сьогодні автор ділиться з вами своїми листівками з цього дивного міста, пронизаного шумом моря і смаком ароматного вина.
За статистикою, близько 10% населення планети тією чи іншою мірою страждає на хронічні бронхіти, що переходять в астму. Більше половини з них – діти. Окрім різноманітних інгаляторів та інших лікарських засобів, на дихальні шляхи позитивно впливає сіль.
Вроцлав - це 5 річок, 12 островів і 112 мостів, тому його часто називають «польською Венецією». Третина площі міста займають парки і сквери. Це найтепліше місто в Польщі! У нього неможливо не закохатися. Тут панує сплетіння багатьох культур, привезених людьми з різних країн світу. Фотограф і журналіст OUTLOOK побував в цьому затишному місті і ділиться з нашими читачами своїми спогадами, зафіксованими через об'єктив.
Ви пам'ятаєте, що завтра вже наступає літо!? Для особливо завзятих працівників просто пропонуємо переглянути світлини Павла Хоменського, який нещодавно повернувся з Греції, де зранку їх частували свіжими галатопітою, тіропітою та тіганітесом. На обід мандрівники збагачувались знаннями про історію та культуру, а на вечерю їх чекала прогулянка вздовж узбережжя Єгейського моря... Відчуваєте морський бриз?
Травень - саме час для подорожей до Європи. Тут вже зовсім не холодно, але ще й не спекотно. Під час прогулянок містами можна не ховатись від сонця у тіні, спокійно роздивлятись старовинну архітектуру. 2 години літаком і ви опиняєтесь у Бухаресті, який зможе запропонувати все вищеперераховане! Скоріш бронюйте квитки - Румунія чекає!
Беручи участь в одній з волонтерських програм, студентки Інституту Міжнародних Відносин КНУ ім. Тараса Шевченка Анна Візняк та Анна Козирєва поділилися з OUTLOOK своїми яскравими фото про одну з найбільш екзотичних країн Південної Америки - казкову та чаруючу Бразилію.
З вікна старовинного дому з високими стелями виднілася частина вулиці Огарної. Чепурні вивіски, симпатичні та оригінальні фасади будівель, квіти, вимощена бруківкою проїжджа частина... Саме з цієї вулиці далекого 1949 року почалося відновлення історичної частини Гданська.