Дискусія «Музика, що руйнує стіни» від Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
В рамках «Тижнів Німеччини» відбулась знакова подія, відвідавши яку гості змогли дізнатись про зв’язок мистецтва та політичних змін у Німеччині часів падіння Берлінського муру та порівняти із сучасним звучанням.
Вітальне слово прозвучало від Беате Апельт, керівника Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні, Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анки Фельдгусен та Ярослава Кореця, голови Спільноти Бьорнерів України, які привітали усіх зацікавлених у такій багатогранній темі і висловили щиру надію на її розкриття для відвідувачів заходу.
Фото facebook.com/fnf.ukraine
Програма передбачала лекцію від Міхаеля Раугута, професора популярної музики університету Агдера у Крістіансанні (Норвегія) про «Роль музики у краху НДР» та дискусію «Вплив музики на політичні та соціальні зміни». Спеціаліст розказав історію та зв’язок між молодіжною культурою та популярною музикою, відзначивши важливість музичних творів таких виконавців як Том Петті та Хелен Сенгерін.
Ігор Савчук, кандидат мистецтвознавства, заступник директора з наукової роботи Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України продовжив захід темою щодо впливу музики на політичні зміни в Україні, яка знайшла особливий відгук у гостей. А піснями, які асоціюється з певними політичними змінами у світі, стали хіти гуртів Скорпіонс «Wind of change» та Океану Ельзи «Я не здамся без бою».
Далі на гостей чекали веб-квест про локацію дім Спільноти Бьорнерів України та про Німеччину загалом. А також кожен охочий міг поставити питання експертам щодо піднятих тем.
Фото facebook.com/fnf.ukraine
Музичний настрій для гостей створював український музикант і DJ Daniel Che, для якого музика це не просто веселощі, а думки і мрії, які, поєднуючись із звуками природи, втілюються в багатобарвні мелодії.
Про Фонд:
Розпочав свою роботу у листопаді 2005 року в Україні, а вже 2007 року відкрився перший офіс у Києві.
Метою роботи в Україні є підтримка суспільства в його прагненні до самовизначення, демократії та ринкової економіки. Він сприяє встановленню контактів політичним партіям, громадським організаціям й аналітичним центрам з політичними мережами в усьому світі.
Основним завданням Фонду є сприяння зміцненню свободи та гідності людини в усіх сферах суспільства, насамперед громадянській освіті.
Фото facebook.com/fnf.ukraine
За матеріалами з офіційної сторінки Фонду у Фейсбук.
Головне фото facebook.com/fnf.ukraine