Посол Анка Фельдгузен провела день відкритих дверей у посольстві Німеччини в Україні!
Мета таких зустрічей - познайомити охочих з діяльністю Посольства Німеччини в Україні та поспілкуватися з представниками німецьких посередницьких організацій.
Представництва німецьких організацій та фондів зробили стенди із власними інформаційними матеріалами, виставками та іграми-конкурсами. Учасниками заходу стали: Німецька школа та Німецький дитячий садок, Goethe Institut в Україні, Німецька академічна служба обмінів DAAD, Німецько-українська промислово-торгівельна палата, Товариство міжнародної співпраці GIZ та Німецький банк розвитку KfW, Офіс Вільної землі Баварія, а також 3 німецькі політичні фонди. Працював дитячий майданчик для майстрування та фуд-корт зі стравами німецької кухні. Посольство Німеччини запропонувало відвідувачам вікторину про Німеччину та розіграло три коробки-сюрпризи.
За розважальну програму відповідав ансамбль «Дойче Квелле» («Німецьке джерело») та Postman - український музикант, співак i композитор.
Відкрила захід урочистою промовою німецькою та українською мовами Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні пані Анка Фельдгузен, яка подякувала усім присутнім за цікавість до країни, яку вона презентує в Україні, та керівництву закладів, які стали участниками заходу «Німецький Сад».
Важливо наголосити, що в Україні діють понад 1200 німецьких підприємств. З жовтня 2016 року існує Німецько-Українська промислово-торговельна палата. Німеччина та Україна знаходяться у тісному політичному контакті. В Україні є 41 школа з поглибленим вивченням німецької мови. Окрім посольства та Генерального консульства Німеччина має 4 почесних консулів в Україні. З 2014 по 2017 рік, наприклад, Німеччина надала спільним з Україною проектам близько 15 млн євро для розвитку громадянського суспільства.
В рамках дня відкритих дверей Фондом Ганса Зайделя було ініційовано представлення арт-виставки.
Метою діяльності Фонду Ганса Зайделя є прагнення виховати таких політично свідомих громадян, яким притаманні як вільний розвиток особистості, так і соціальна відповідальність та відчуття солідарності з іншими людьми. Це завдання набуває особливої актуальності саме в наш час, коли все більше зростає потреба у власній відповідальності, у новій "культурі самостійності" та "активному громадянському суспільстві".
OUTLOOK вдалося поспілкуватися з заступником директора представництва Фонду в Україні Оленою Максимовою, яка радо поділилася з нашим журналістом про ідею створення та перебіг соціально-культурного проекту: «Моя Україна: Біль і Надія».
"Ідея виникла у нашого керівника пана Данієля Зайберлінга. Цей проект - реакція молодих художників, митців і саме молоді, які народилися в незалежній Україні, студентські роки яких припали на події Майдану що для них таке Україна, як вони відчувають країну, її біль і надії. Ми проводили відкритий конкурс через Фейсбук та соціальні мережі для тих, хто малює, і зовсім необов’язково, щоб у них була професійна освіта.
Подалося 68 заявок, 32 з яких відповідали критеріям. Був мотиваційний лист, в якому художники, писали, чому хочуть взяти участь у такому проекті та говорити на соціальну тематику шляхом мистецтва. Фонд відібрав 16 художників з різних регіонів України зі Львова, Івано-Франківської області, Одеси, Харкова, Тернополя, Черкас.
Протягом тижня під Києвом працювала арт-резиденція. В цій інфраструктурній платформі відбувалися пленери, робочі зустрічі з арт-експертами, кураторами, дилерами. Отримувати досвід, створювати картини в рамках даного проекту вдалося Оксані Бандак, Анні Борачук, Катерині Єгоровій, Марині Зевако, Мар'яні Косиці, Ярославу Леонцю, Єлизаветі Лиісніченко, Руслану Лучко, Андрію Опришку, Катерині Парфир'євій, Денису Полішкевичу, Зірці Савка, Олегу Сидорову, Ользі Трегубовій, Роману Хрущу, Марічці Юрчак.
У митців був один тиждень, щоб намалювати дві картини в умовах загальної студії, ввечері у нас проходили лекції, щодо того як розвиватися молодим художникам, про арт ринок в Україні та мистецтво загалом. Допомагала нам громадська організація «Толерантність Україна», яка саме займалася культурним контентом і відбором експертів. Після завершення робіт ми зробили фотосесію і зняли документальний фільм.
В грудні місяці ми провели першу виставку в Києві в хабі "Port creative hub" . Також тиждень тому ми направили репродукції робіт в Мюнхен і разом зі всією групою художників представляли їх в центральному офісі Фонду Ганса Зайделя. Потім картини залишаться в Генеральному консульстві України в Мюнхені.
В квітні цього року крім того роботи були представлені в Центрі надання адміністративних послуг. В Німеччині ще з шістдесятих років є такий напрямок «Мистецтво в громадському просторі». Так реалізується демократичний принцип «мистецтво для всіх», коли мистецтво виходить за рамки галерей і музеїв. Експозиція на постійній основі залишається в ЦНАПі", сказала Олена Максимова.
Фоторепортаж із заходу у Посольстві Німеччини дивіться у нашій галереї!