ГДІПу-27. Дипломати вітають!
Дрес-код – колоритні національні вбрання. Розмаїті вишиванки, сукні з українськими орнаментами створили урочисту і водночас затишну атмосферу свята.
Захід відвідали представники дипломатичного корпусу з родинами, партнери ГДІП. Долучилися Надзвичайні і Повноважні Посли, співробітники посольств: Австрії, Аргентини, Азербайджану, Апостольської Нунціатури, Афганістану, Білорусі, Бельгії, Болгарії, В’єтнаму, Вірменії, Греції, Грузії, Естонії, Індії, Індонезії, Іраку, Італії, Казахстану, Киргизстану, Китаю, Куби, Молдови, Німеччини, Палестини, Португалії, Румунії, Сербії, Сирії, США, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану, Хорватії, Чорногорії, іноземні делегації з Кіпру, Таджикистану та Узбекистану, представники ООН (ФАО), ООН ВІЛ/СНІД, Представництво Червоного Хреста, Фонду Ганса Зайделя, Міжнародного трейд-клубу.
Протягом 27 років ДП «ГДІП» забезпечує функціонування іноземних дипломатичних представництв, акредитованих в Україні. Чотири дирекції підприємства – «Автоцентр», «Інпредкадри», «Дипсервіс» та «Рембудексплуатація» – надають різноманітні послуги та створюють комфортні умови для представників дипломатичних місій і їхніх родин.
Розпочалася урочиста подія з вітальних слів генерального директора і художнього керівника Київського національного академічного театру оперети України, народного артиста України, голови Національної спілки театральних діячів України Богдана Струтинського та генерального директора ДП «ГДІП», Надзвичайного і Повноважного Посланника ІІ класу Павла Кривоноса.
«Дозвольте висловити слова щирої вдячності усім, хто долучився до відзначення Дня вишиванки та річниці заснування Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв. Кожний учасник нашого заходу отримає на згадку новий випуск «Дипломатії без кордонів», фільм про візит дипломатів до Острога й Національного університету «Острозька академія» та поповнення для своєї бібліотеки – унікальне видання «Етикет – це легко! Поради дружини його Високоповажності». Дякуємо письменниці, автору Ірині Філіпповій за довіру. Ми щиро переконанні, що книга буде до душі кожному, хто цікавиться питаннями дипломатичного світу. Висловлю велику вдячність усім іноземним дипломатичним представництвам, нашим надійним партнерам за співпрацю, взаємне прагнення до реалізації поставлених цілей та багаторічну довіру», – зазначив пан Кривонос.
Дипломатичні представники, партнери та друзі ГДІП продовжили спілкування за келихом шампанського та мали нагоду оглянути Київський національний академічний театр оперети під час захопливої екскурсії. Відомо, що будівля театру має багатолітню історію: у приміщенні Народного Троїцького дому (збудований у 1907 р.) українським режисером, актором та громадським діячем Миколою Садовським було засновано перший стаціонарний український театр. Корифеї сприяли становленню театру, розвитку його академічної школи та були знані в усьому світі. Це Марія Заньковецька, Марко Кропивницький, Панас Саксаганський, Микола Садовський та багато інших видатних митців. Саме в Київській опереті свого часу відбулася прем’єра вистави «Наталка Полтавка» українського композитора Миколи Лисенка, що стало визначною подією не тільки для театрального світу, а й для становлення української національної свідомості.
Після екскурсії гості мали можливість завдяки голові Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин Ірині Матяш ознайомитися з виставкою архівних документів до сторіччя дипломатичних відносин України з Німеччиною та Туреччиною, а також послухати презентацію американського професора Олега Воловини про видання «Атлас українців у Сполучених Штатах». Вистава «Welcome to Ukraine, або подорож у кохання» стала чудовим завершенням святкування важливих для ГДІП подій.