RU  UK  EN
Статьи  >  У цей день була запатентована газована вода

У цей день була запатентована газована вода

Автор: 24.04.2018 | історія
24 квітня 1833 в США була запатентована газована вода. Її творець - вчений Джозеф Прістлі, який довів процес фотосинтезу і творець звеселяючого газу.

Як і всі великі відкриття, газована вода була придумана випадково. Спостерігаючи за роботою пивоварні, Прістлі зацікавився, що за бульбашки виділяються в пиві при бродінні. Над чанами з пивом хімік помістив контейнери з водою, які незабаром зарядилися бульбашками, які виявилися вуглекислим газом. Спробувавши рідину, Джозеф був вражений її приємним різким смаком. Після цього він сам виготовив першу в світі пляшку газованої води.

Промислове виробництво газованої води почав Якоб Швепп. Для здешевлення виробництва він став застосовувати звичайну харчову соду і газовану воду стали називати «содова». Новинка швидко поширилася, такою водою стали розбавляти міцні алкогольні напої. Пізніше Швепп заснував компанію нині відому як Schweppes.

У роки Першої світової війни через дефіцит цукру в індустрії газованих напоїв настала криза. Уряд США визнав такі напої не важливим для забезпечення здорового харчування американців.

А ось як стверджують історики, вже в роки Другої світової війни у американських солдатів на фронті могли бути проблеми з патронами і бинтами, однак їм завжди вчасно доставляли пляшечки з шипучкой.

До речі, всім відома Fanta була створена також в роки війни в нацистській Німеччини, коли була припинена поставка сиропу для виробництва «кока-коли». Довелося використовувати продукти, які були під рукою: яблучна макуха, що залишався після виробництва сидру. Згодом торгова марка відійшла американцям.

Сьогодні педіатри, дієтологи і стоматологи борються з масовим споживанням газованої води. У деяких американських штатах її навіть заборонено вживати дітям. Проте, за даними Американської Асоціації Виробників Напоїв, на її частку припадає понад 73% від загального обсягу продажів. За статистикою середній американець випиває 180 літрів газованої води на рік, росіянин - 50 літрів, китаєць - 20.

За матеріалами calend.ru

Вам это будет интересно:
День визволення Африки
25 травня відзначається День визволення Африки, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
Міжнародний день польоту людини в космос
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
День нарождення Джозефа Пулітцера
10 квітня - день народження засновника жовтої преси і знаменитої премії в галузі літератури та журналістики Джозефа Пулітцера.
Гонки автомобілів-ветеранів у Лондоні
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
Світова спадщина ЮНЕСКО поповнилося п'ятьма об'єктами
У 2015 році в список місць, що охороняються ЮНЕСКО, були внесені нові історично цінні локації.
Вперше за 100 років продадуть рідкісний коштовний камінь
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
ООН підтвердила знищення храму Бела в Сирії
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День мрії в США
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
День незалежності Молдови
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
На Таймс-сквер десятки пар повторили поцілунок моряка і медсестри
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.
Середньовічний тиждень на Готланді
З 3 по 10 серпня на шведському острові Готланд проходить найбільший середньовічний фестиваль.
Фестиваль Айстедвод в Уельсі
Національний Айстедвод - це найстаріше, крупне і важливе свято валлійської культури та спадщини в світі. Воно присвячене пісні, поезії та в цілому кельтській культурі.
День національного прапора на Гаваях
Сьогодні на Гаваях відзначають день Національного прапора.
День есперанто
Сьогодні шанувальники першої в світі штучної мови відзначають День есперанто.
У Помпеях відновили унікальну давньоримську мозаїку
Римська мозаїка із зображенням чорного пса на ланцюгу і написом «Cave Canem», що в перекладі з латині означає «Бійся собаки», безсумнівно, є однією з найвідоміших у світі. Ланцюговий пес немов попереджає всіх, хто переступає поріг Домуса Поета-трагіка в Помпеях.
Національний день Бельгії
Національний день Бельгії - головне свято країни - відзначається щорічно 21 липня, починаючи з 1890 року, на честь знаменної дати.
День взяття Бастилії
14 липня у Франції відзначають національне свято, присвячене Великій французькій революції, а саме дню взяття фортеці Бастилії.
День незалежності США
4 липня вважається днем народження Сполучених Штатів як вільної і незалежної країни.
День Незалежності Білорусі
Сьогодні, 3 липня, білоруси відзначають День незалежності
Закрыть
Outlook facebook page