Посольство Туреччини в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Йонет Джан Тезель в Культурному центрі «Кінотеатр Київ» відкрили Дні турецького кіно. Посольство Туреччини на постійній основі проводить заходи, які демонструють культурне розмаїття і надбання цієї країни.
Дні турецького кіно відкрила картина «Чинар» (Çınar), режисера Мустафи Караденіз. Ця кінострічка розповідає про важке життя Мустафи, у якого є дружина Cуно і 8-річний син Різа, що живе з проблемами опорно-рухової системи. Одного разу по дорозі в школу з Cуно і Різою трапляється біда, яка змінює все життя їх сім'ї.
«Я дуже радий, що між Україною і Туреччиною розвинені економічні та політичні зв'язки і ми хочемо зміцнити їх ще й культурними. Чотири роки Дні турецького кіно не проводилися, зараз ми надолужимо упущене. Для нас велика честь, що режисер фільму разом з дружиною прибули до Києва. Це дійсно прем'єра, оскільки фільм "Чинар" не був продемонстрований ще навіть в Туреччині ». - зазначив пан Посол, відкриваючи торжество.
Також слово взяв режисер фільму, розповів, як протягом 45-ти днів в сорокаградусний мороз знімали даний фільм. На 70% історія взята з життя самого режисера і заснована на реальних подіях.
Фільм викликав ажіотаж, оплески довго не вщухали. Вдячні глядачі довго не відпускали режисера і задавали питання про його створення.
Також в програмі двох наступних днів покажуть стрічки турецьких режисерів нового покоління, серед яких: Мустафа Караденіз, Йилмаз Ердоган, Мустафа Кара, Каан Мюждеджі і Чаган Ірмак.
«Прошепоти, якщо забуду» (Unutursam Fısılda), реж. Чаган Ірмак, 19:30
Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.
У 2015 році фільм режисера Каана Мюждеджі «Сівас» номінували на премію Оскар в категорії «Кращий іноземний фільм», а Мустафа Кара на Токійському міжнародному кінофестивалі отримав дві нагороди за фільм «Холод Каландар» в номінаціях «Краща режисерська робота» і «Вибір глядачів - WOWOW ».
Туреччина - друга країна після США за обсягом експорту своєї візуальної продукції. У період з 2016-го по 2017 рік в Туреччині було знято 283 фільму. Частка національного кінопродукту в 2017 році в загальному прокаті становить близько 38,64%.
Туреччина є членом фонду підтримки кіно Eurimages, який заснований в 1998 році для підтримки спільного виробництва, поширення і просування європейських кінофільмів, тому щорічно в прокат запускається від 5 до 8 фільмів спільного виробництва з різними країнами Європи.
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Жодне східне місто неможливо собі уявити без великої кількості торгових точок – «купи-продай» у місцевих жителів будь-якого віку і статусу в крові. Навіть той факт, що Стамбул – це наполовину Європа, ніскільки не скасовує «східність» мегаполіса. Щоб ви напевно знали, куди і за чим іти, OUTLOOK, повернувшись зі стамбульських ринків, розповідає про найбільш вражаючі з них.
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
Фарби, які роблять картини незабутніми... Емоції, які додають скульптурам душі... Різнобарвна краса, створена природою... Про все ми хочемо вам сьогодні розповісти!
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Якщо весь величний Стамбул – це серце регіональної торгівлі, то одна з його розкішних вулиць – проспект Багдад – безумовно, головна артерія. Опинившись там, навіть заперечуючи шопінг усією душею, вельми складно встояти і не піддатися бажанням усе ж вирушити по крамницях і ринках. Хоча, і крім цього, тут також є що робити.
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
19 вересня, на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Надзвичайні та Повноважні посли Австрії, В’єтнаму, Естонії, Індонезії, Малайзії, Німеччини, Північної Македонії, Португалії, Словенії, Словаччини, Фінляндії та Японії долучились до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» у столичному парку «Муромець».
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
15 серпня Посольство Індії відзначило 74-й День незалежності. Надзвичайний і Повноважний Посол Партха Сатпатхі підняв Державний прапор і у своїй промові побажав усім членам індійської громади в Україні щасливого Дня незалежності.
Складно уявити більш несхожі один на одного народи, ніж турки і поляки, котрі відрізняються, либонь, у всьому, починаючи з релігії і закінчуючи кулінарними традиціями. Утім, ніщо не перешкоджає їм мирно й любо уживатися вже понад 150 років на окраїні Стамбула. Саме про це дивовижне сусідство наша сьогоднішня розповідь у рамках рубрики «гетто світу».
Вода – стихія примхлива і хистка. Будь-яке порушення її спокою змушує водний глянець змінюватися. Важко уявити собі, що воду можна використовувати як полотно, створюючи неповторні малюнки різнокольоровими фарбами: одна рідина лягає на поверхню іншої, народжуючи смислові сюжети…