У Посольстві Лівану пройшов день відкритих дверей в рамках Днів франкофонії в Україні
В ході зустрічі учні змогли зсередини заглянути в зазвичай закритий для відвідувачів простір посольства і отримати особливий і унікальний досвід спілкування з франкомовними дипломатами.
Для своїх гостей співробітники посольства і особисто пані Посол підготували невелику екскурсію, пізнавальна розповідь про Лівані, його традиції, історію і культуру, продемонстрували ознайомлювальний фільм "Destination - Lebanon" Міністерства Туризму Лівану, а також ароматні східні солодощі та напої.
Школярі в невимушеній обстановці поспілкувалися на французькій з носіями мови, задали питання, що цікавлять і поспостерігали за цікавою роботою дипломатичного відомства.
Нагадаємо, що з 10 по 30 березня Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції і Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури і французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, прав людини і підтримки культурного розмаїття.
Історично термін «франкофонія» з'явився вперше в 1880 році, коли французький географ Онеге Реклю прийняв його для визначення всіх людей і країн, що говорять французькою. Сьогодні слово франкофонія пишеться з маленької літери, коли говоримо про франкомовних людей, а з великою - коли маємо на увазі інституціональні установи, що регулюють відносини між франкомовними країнами, а також події на кшталт Днів Франкофонії в Україні.
З початку ХХ століття франкофони знають про існування загального мовного простору, що сприяє обміну і взаємному збагаченню. Це франкомовна середовище існує і розвивається завдяки великій кількості асоціацій і груп. Серед цих організацій є, як професійні асоціації, які включають в себе об'єднання письменників, видавців, науковців, журналістів, юристів, представників неурядових організацій та, звичайно ж, французьких вчителів, а також усіх франкофонів (яких на сьогодні налічується понад 274 мільйони) і шанувальників франкомовної культури і мистецтва.
Починаючи з 1970 року, коли було створено культурно-технічне агентство зі співробітництва, що зараз називається Міжнародної організаціію франкофонії (МОФ), франкофони можуть спиратися на інституційний механізм, спрямований на поширення французької мови, демократичних цінностей і поглиблення співпраці між 84 країнами-членами і урядами або спостерігачами МОФ. Україна є членом-спостерігачем Міжнародної організації Франкофонії.