9 червня в Італії відзначають день вшанування давньоримської берегині домашнього вогнища Весталії.
Сьогодні італійки босоніж відправляться в паломництво до храму богині, де їй приносять дари у вигляді їжі і квітів. Також у свято заборонено залучати до господарських робіт ослів, оскільки згідно з легендою, саме крик цієї тварини врятував Весталію від небезпеки.
У скульптурних зображеннях богиня постає в образі розкішно одягненої дівчини з покривалом на голові.
Культ Весталії в стародавні часи був настільки великий, що майже в кожному місті Італії створили імпровізований вогнище, подібне храму. Службу в кожному з них вели весталки - спеціально навчені дівчата, які стежили за порядком і за тим, щоб не гас вогонь.
Сьогодні ж свято популярне більше в італійських глибинках.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
З першого травня набуло чинності розпорядження, підписане мером Антоніо Фентіні після публікації дослідження Генуезького університету: біля берегів островів концентрація мікропластика одна з найвищих в Італії.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.