RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Банк менталітетів. Єгиптяни – сучасні нащадки фараонів

Банк менталітетів. Єгиптяни – сучасні нащадки фараонів

Піраміди, фараони, древні поховання... В усьому світі Єгипет асоціюється з чимось таємничим і незбагненним. Напевно, важко знайти більш загадкове і містичне місце, ніж ця країна. Не менш загадкові й самі її жителі.

Єгипет – досить пуританська країна з безліччю особливостей. Алкоголь тут з легкістю проміняли на каркаде, одначе від ритуалу обмазування стін своїх будинків кров'ю жертовних баранів єгиптяни навряд чи відмовляться так просто. Знайоммося з цим унікальним народом ближче!

 Більшість єгиптян формують думку про людину відразу ж після привітання. Серед чоловіків заведено тиснути руку, але пам'ятайте: рукостискання має бути міцним, інакше його розцінять як прояв нещирості. З протилежною статтю краще вітатися тільки вербально.

Єгиптяни не вживають алкоголю. Звичайно, вони звикли, що туристи порушують це правило, і ставляться до цього лояльно. Та все ж споживати спиртні напої краще в кафе, ресторанах, нічних клубах і в готелі, а не на вулиці.

 Хоча в курортних містечках Єгипту звикли до дещо розкуто вбраних туристів, але все-таки дівчатам краще відмовитися від занадто коротких спідниць або кофтинок з глибоким декольте. Чоловікам же не варто ходити в шортах без майки поза пляжем.

Єгиптяни далекі від пунктуальності – вони постійно всюди спізнюються.

Єгиптяни – поліглоти і часом знають по декілька мов. Воно й не дивно, адже це відіграє важливу роль при торгівлі.

Мусульманська віра задає ритм життя єгиптян. Під час священного місяця Рамадан ніч і день міняються місцями – цілий день мусульмани постують і сплять, а після заходу сонця пост переривається, всі прокидаються і виходять на вулицю.

Неймовірно, але факт: у Єгипті нічого не можна робити лівою рукою, вона тут вважається «нечистою». Тому в жодному разі лівою рукою не можна брати їжу або вітатися.

 При вході в мечеть або дім єгиптянина заведено знімати взуття.

 Єгипетським жінкам не належить працювати. А в деяких містечках і селах жінка, яка працює поза домом, вважається ганьбою для сім'ї: це означає, що у її батька або чоловіка недостатньо грошей, щоб забезпечити сім'ю.

Чоловікам тут дозволяється мати до чотирьох дружин, проте лише за умови, що чоловік зможе кожну з них утримувати в однакових умовах, не обділяючи жодну увагою.

 Улюбленим видом спорту в Єгипті є футбол. Найпопулярніші футбольні клуби країни «Ахлі» та «Замалек».

Є у єгиптян такий період після Рамадана, який називається Аїд-ель-Адха. У цей час вони обов'язково ріжуть баранів і готують з них смачні страви. Та особливо важливим ритуалом є обмазування стін дому кров'ю жертовних баранів. Вважається, що це може захистити житло і його мешканців від злих духів.

Традиційний напій єгиптян – каркаде. Рецепт простий: висушені квіти гібіскусу кладуть у холодну воду й доводять до кипіння, потім додають цукор і подають гарячим або холодним. Холодний каркаде знижує тиск, а гарячий, навпаки, підвищує.

Вам это будет интересно:
Шарм-ель-Шейх: танцюємо у пустелі, пірнаємо і вчимося торгуватися…
Узбережжя Червоного моря прикрашене курортним містом Шарм-Ель-Шейх, що перекладається витончено: «бухта шейха». Оточена Синайськими горами, вона надійно схована від вітру і негоди, зберігаючи затишний для подорожей цілий рік…
Банк менталітетів: Єгипет
Єгиптяни складають думку про людину відразу ж після привітання, переважно у вигляді рукостискання. Та пам’ятайте – воно має бути неодмінно міцним, інакше буде розцінено як вияв нещирості… Так що вітаємось і продовжуємо знайомитися з особливостями менталітету цього народу!
Каїр is the capital of…
Курорти формату All Inclusive, піраміди і мумії – ось, либонь, і все, що спадає на думку, коли говориш про Єгипет. А тим часом це одна з найдавніших держав світу, а його столиця Каїр - не просто найбільше місто Близького Сходу й Африки з населенням у 19 мільйонів людей, це мегаполіс, котрий об’єднує в собі стародавні історичні пам’ятки і скляні хмарочоси, сміттєві звалища і дорогі магазини, незліченні багатства і кричущу бідність. Про такий різний і самобутній Каїр ми і розкажемо.
Банк менталітетів. Японія: свій серед чужих
Японці вирощують сакуру, поїдають тоннами рис, майстерно скручують роли, розгулюють у кімоно і... вважають поганим тоном НЕ плямкати за столом. Якщо з першими фактами стійко асоціюються жителі Країни, де сходить сонце, то про останній знають далеко не всі. А проте, крім незвичайних правил етикету, у цього народу є ще цілий десяток тільки їм притаманних особливостей.
Каїр: як жити у склепі, або Коли твої сусіди – мерці…
Столиця Єгипту – це сімнадцятимільйонний мегаполіс, де щільність населення одна з найвищих на планеті. Щоб мати бодай якийсь дах над головою, деякі люди змушені жити на вокзалах, хтось отримує статус біженця, а комусь доводиться селитися на цвинтарі. Про сотні тисяч каїрців, які живуть серед могил – далі в Outlook!
Закрыть
Outlook facebook page