RU  UK  EN
Статьи  >  66 років тому у ПАР було оголошено про початок апартеїду

66 років тому у ПАР було оголошено про початок апартеїду

26 травня 1948 року в ПАР було оголошено про початок апартеїду – примусової політики расового поділу.

Ініціатором впровадження такої сегрегації була правляча національна партія ПАР, що складалася здебільшого з білого населення.

Згідно із законами апартеїду, темношкірим заборонялося відкривати підприємства і вести бізнес на територіях білого населення, а також з’являтися у цій місцевості без спеціального дозволу. Відсутність такої перепустки була підставою для негайного арешту.

У лікарнях для чорношкірих африканців хронічно не вистачало коштів і працівників. У багатьох негритянських районах лікарень не було зовсім. Закон про освіту передбачав, що чорношкірим дітям викладалися лише основні навички, необхідні для роботи на білих.

Громадський транспорт зупинявся не на всіх зупинках, а в поїздах для чорношкірих африканців було відведено лише третій клас. Сегрегація поширювалася також на пішохідні мости та переходи, бібліотеки, кінотеатри, кладовища, парки, пляжі, басейни, громадські туалети і таксі.

Були заборонені сексуальні контакти та шлюби між людьми різних рас. Якщо за кермом був білий чоловік, він не міг посадити на переднє сидіння чорношкіру жінку, і навпаки. Чорношкірі поліцейські не мали права арештовувати білих людей.

У 1973 році Генеральна асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про припинення апартеїду і покарання за нього. У Римському статуті його визначено як один з 11 злочинів проти людства.

Після скасування апартеїду корінне населення отримало доступ до освіти, державних посад і заняття бізнесом. Були скасовані міжнародні санкції проти ПАР, що викликало приплив іноземних інвестицій. 

На сьогоднішній день уряд країни виконує програми, відповідно до яких при влаштуванні на роботу віддають перевагу людям з чорним кольором шкіри. Однак компетентних фахівців серед них поки що мало.

Вам это будет интересно:
День визволення Африки
25 травня відзначається День визволення Африки, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
День незалежності Східного Тимору
20 травня азійська держава Східний Тимор відзначає День відновлення незалежності.
У цей день була запатентована газована вода
24 квітня 1833 в США була запатентована газована вода. Її творець - вчений Джозеф Прістлі, який довів процес фотосинтезу і творець звеселяючого газу.
Міжнародний день польоту людини в космос
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
День нарождення Джозефа Пулітцера
10 квітня - день народження засновника жовтої преси і знаменитої премії в галузі літератури та журналістики Джозефа Пулітцера.
Фестиваль врожаю вишні в ПАР
Місто Фіксбург виробляє близько 500 тонн вишні щороку, що складає близько 95% південноафриканського врожаю.
Гонки автомобілів-ветеранів у Лондоні
У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.
Свято незалежності Замбії
День незалежності Замбії відзначається щорічно 24 жовтня. Це свято присвячене річниці проголошення незалежності Замбії від Великобританії в 1964 році. До проголошення незалежності Замбія з 1924 року була колонією британської корони і носила назву Північної Родезії.
У Сингапурі вперше обрано жінку-президента
Сьогодні, 63-річна Халіма Якоб була автоматично визнана президентом без голосування через відсутність інших кандидатів.
Світова спадщина ЮНЕСКО поповнилося п'ятьма об'єктами
У 2015 році в список місць, що охороняються ЮНЕСКО, були внесені нові історично цінні локації.
Вперше за 100 років продадуть рідкісний коштовний камінь
Рідкісний дорогоцінний камінь з однієї із самих найбільших колекцій світу, що став причиною десятирічного розбрату всередині однієї родини і побував в руках завзятих гравців і аристократів, виставлений на продаж вперше за столітній період.
ООН підтвердила знищення храму Бела в Сирії
Знімки з супутника підтверджують знищення одного з головних пам'ятників античності в Сирії - храму Бела - бойовиками терористичного угрупування «Ісламська держава».
День мрії в США
День 28 серпня відомий в Сполучених Штатах Америки під неофіційною назвою «День мрії». Саме в цей день в 1963 році Мартін Лютер Кінг виголосив свою найвідомішу промову - «У мене є мрія» («I have a dream»).
День незалежності Молдови
27 серпня 1991 року Парламент Республіки Молдови ухвалив Декларацію про незалежність, наслідуючи приклад прибалтійських країн, Грузії, Вірменії та України. Через кілька годин після прийняття документа незалежність Молдови визнала Румунія.
На Таймс-сквер десятки пар повторили поцілунок моряка і медсестри
Сотні пар зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб повторити поцілунок моряка і медсестри, відображений на даній площі фотографом Альфредом Ейзенштадт, в День перемоги над Японією.
Національний день жінок в ПАР
9 серпня жителі Південноафриканської Республіки відзначають державне свято - Національний день жінок.
День незалежності Буркіна-Фасо
5 серпня важливе національне свято, День незалежності, зазначають в західноафриканській державі Буркіна-Фасо.
Середньовічний тиждень на Готланді
З 3 по 10 серпня на шведському острові Готланд проходить найбільший середньовічний фестиваль.
Фестиваль Айстедвод в Уельсі
Національний Айстедвод - це найстаріше, крупне і важливе свято валлійської культури та спадщини в світі. Воно присвячене пісні, поезії та в цілому кельтській культурі.
Закрыть
Outlook facebook page