В останні дні літа гостинний Самарканд відчинив свої двері для сотні талановитих співаків, танцюристів і музикантів з усього світу, які прибули сюди для участі в міжнародному музичному фестивалі «Шарк Тароналарі» (Мелодії Сходу). Команда OUTLOOK не залишилася осторонь і відправилася в Узбекистан переймати досвід і знайомитися ближче з музичною культурою.
Цього року призові місця фестивалю розділили наступні країни: Гран-прі завоювали учасники з Китаю, перше місце присудили представникам Японії, друге розділили музичні колективи з Польщі та Естонії, третього місця удостоїлася Коста-Ріка і Пакистан. А загалом у конкурсі взяли участь представники 67 країн, серед них Азербайджан, Сінгапур, Бельгія, Південна Корея, Індонезія, Марокко, Канада, Японія, Індія, Китай, Ізраїль, Узбекистан, Коста-Ріка, Мадагаскар, ПАР і багато інших. Україну на фестивалі представляв ансамбль «Веселі музики».
Особливу увагу хочеться приділити унікальному місцю, де проводився фестиваль - площі Регістан. Це частина чудового архітектурного ансамблю східного середньовіччя в Самарканді - місті, ще в давнину названого мандрівниками по Великому Шовковому шляху Перлиною Сходу за красу і пишність його палацової архітектури. Будучи столицею величезної середньовічної імперії знаменитого завойовника Тамерлана, Самарканд збирав у себе кращі уми і таланти того часу: вчених, діячів мистецтв, зодчих, поетів, кожен з яких по-своєму оспівав це легендарне східне місто.
На історичній площі Регістан з усіх боків оточеній чудовими пам'ятками східної середньовічної архітектури була споруджена величезна сцена під відкритим небом з просто фантастичною підсвічуванням і акустикою, де і виступали талановиті творчі колективи з усіх куточків світу. Також для всіх гостей свята було створено унікальне масштабне 3D-шоу, яке за 5 хвилин продемонструвало всі віхи історії Узбекистану.
OUTLOOK висловлює величезну вдячність за запрошення на це дивовижне свято організаторам фестивалю, а також посольству Республіки Узбекистан в Україні і особисто Пану Послу Алішеру Абдуаліеву!
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Щоб серед наших читачів не ставало забагато сумних і плаксивих людей, що лічать дні до літа чи бодай до теплої весни, OUTLOOK розповідає як мінімум про один привід полюбити холодний сезон всім серцем. І привід цей – вирушити в китайське місто Харбін і на власні очі побачити фантастичний за своїм розмахом фестиваль льоду і снігу.
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
Дванадцятиструнна гітара, напівтемрява португальських ночей, свічки і пронизливий голос ... Драматичні мотиви романсу фаду розповідають про нерозділене кохання. Йому не судилося збутись, але це не заважає почуттям втілюватися в зворушливі звуки португальських романсів.
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
До Національного реєстру рекордів України внесуть унікальний етнографічний артоб'єкт, який створили в Болграді в рамках Міжнародного етнографічного кінофестивалю "ОКО".
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Менш ніж за місяць розпочнеться друга едиція Міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», який зібрав у свою програму документальні стрічки з усього світу, і мовою кіно розповідатиме про звичаї, обряди, традиції, релігії та культуру різних країн та народів.
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Друга едиція кінофестивалю відбудеться 11-18 вересня онлайн та 16, 17, 18 вересня офлайн, в сонячному регіоні Бессарабії, що на півдні України, в м. Болград, яке святкує цього року 200-річний ювілей.
Нерідко природа посилає людям випробування. Час від часу стихію доводиться приборкувати і підкорювати. Зі спорудженням мостів водні перепони перестали бути для людства проблемою. Та що ж робити, коли населений пункт розділений яром або ущелиною? Не скрізь же прокладеш заповітний місток з опорами.