Міжнародний день світлофора
В цей день в американському місті Клівленді з'явився перший попередник сучасних пристроїв. Він мав червоний і зелений ліхтарі, а при перемиканні світла видавав звуковий сигнал.
Втім, найперший світлофор винайшов британець Джей Найт ще в 19 столітті. Цей апарат був встановлений біля будівлі парламенту в Лондоні в 1868 році. Через три роки його ліхтар вибухнув і поранив поліцейського. Після цього про світлофор забули майже на 50 років - до 1910 року, коли було розроблено і запатентовано перший автоматичний світлофорний пристрій з ліхтарями двох кольорів.
Триколірні світлофори, схожі на сучасні, вперше побачили жителі Детройта і Нью-Йорка в 1920 році. З часом пристрої стали популярні в різних містах Америки та Європи.
Цікаво, що в перших світлофорах зелений сигнал перебував нагорі, але потім вирішили, що краще помістити зверху червоний сигнал. І тепер у всіх країнах світу сигнали світлофора розташовуються за єдиним правилом: вгорі-червоний, посередині - жовтий, внизу - зелений.
У світі є кілька нестандарних світлофорів. Наприклад, в Лондоні є світлофор з жовтим смайликом, а в Брюсселі на одному з світлофорів замість звичайного червоного сигналу загоряється червоне сердечко.
У Лондоні також знаходиться світлофорне дерево. Пам'ятник створений французьким скульптором П'єром Віваном в 1999 році. Оригінальне дерево висотою 8 метрів складається з 75 світлофорів. Що особливо дивно, всі ці кілька десятків світлофорів працюють, причому не горять всіма лампами одночасно, і навіть не синхронно. Кожен окремий світлофор живе своїм окремим світлофорним життям.