19 липня в Японії відзначають національне свято, присвячене жінкам, які віддали своє життя політиці.
Саме в цей день в 1960 році Накаяма Маса стала першою жінкою в Японії, що отримала пост міністра. Їй було доручено очолювати Міністерство охорони здоров'я. З тих пір 19 липня вважається в країні святом.
Потрібно відзначити, що повоєнні роки, а особливо друга половина 50-х і 60-ті роки минулого століття, ознаменовані в Японії небувалим економічним розвитком, яке отримало в світі визначення «японського дива». У 1964 році Токіо стало першим містом в Азії, який прийняв Олімпіаду. Таким чином, Японія, що відновила після Другої світової війни економіку взяла участь в Олімпійських іграх і заявила про економічну конкурентоспроможності та повернення на міжнародну арену. Період був сприятливий і для жінок, які прагнуть просунутися на професійному терені.
З того далекого 1960 пройшло більше півстоліття, з тих пір на політичній арені Японії імена жінок стали звучати все частіше. У кабінеті міністрів, очолюваному прем'єр-міністром Дзюн'їтіро Коїдзумі в 2001-2006 роках, працювали 8 жінок-міністрів - найбільша цифра за всю історію. У середньому число жінок в уряді становить 2-4 людини.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
Щорічно 29 квітня в Японії відзначається державне свято - День Сева. Воно відзначається в день народження імператора Хірохіто в пам'ять про період його правління.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.