RU  UK  EN
Статьи  >  День іспанської мови

День іспанської мови

Автор: 12.10.2017 | свято, Іспанія
День іспанської мови, що відзначається сьогодні, потрапив до календаря міжнародних дат з ініціативи департаменту Організації об'єднаних націй зі зв'язків з громадськістю. У 2010 році цей підрозділ виступив із пропозицією заснувати свята для кожної з шести офіційних мов ООН.

З того часу День іспанської мови відзначається щорічно 12 жовтня. На цей же день припадає ще два свята - День Святої Діви Пілар і День Іспанідад, які щороку стають великою національною подією. Спочатку свято на честь Божої Матері Пілар відзначалося в Арагоні - одній з історичних областей Іспанії.

Згідно з легендою, Свята Діва з'явилася апостолу Сантьяго, стоячи на колоні (по-іспанськи «колона» - «pilar»), звідси і пішло її прізвисько. Згодом культ Богоматері Пілар став одним з найбільш шанованих у католицькій Іспанії. У 1913 році відомий підприємець і громадський діяч Фаустіно Родрігес Сан-Педро запропонував відзначати 12 жовтня ще одне свято - День іспанської раси, або «Фієста де ля Іспанідад». Одне зі значень слова «Іспанідад» - спільнота, співдружність іспаномовних народів - відсилає нас до імперських часів, коли під пануванням Іспанії перебувала значна частина світу. І сьогодні іспанський вплив відчувається в багатьох країнах.

Іспанською мовою, за різними оцінками, спілкується від 450 до 500 мільйонів чоловік - жителі самої Іспанії, США, Мексики, країн Латинської і Південної Америки, деяких держав Африки. Іспанська - офіційна мова Організації об'єднаних націй, Європейського союзу, Африканського союзу, Організації американських держав. Тому, святкуючи День іспанської мови, ООН має на меті заохочувати і підтримувати ініціативи, які сприяють розвитку багатомовності і мультикультурності і підвищенню обізнаності персоналу про історію і використанні іспанської мови в якості офіційної мови. Передбачається, що в День іспанської мови в секретаріаті ООН повинні проходити різні заходи - концерти національних виконавців, конкурси, науково-популярні виставки та уроки мови.

Вам это будет интересно:
Європейський день сусідів
В 2000 році в Парижі було прийнято рішення про введення в Європі нового свята – Дня сусідів.
Всесвітній день черепахи
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
День Ататюрка, молоді та спорту в Туреччині
19 травня в Туреччині відзначають День молоді та спорту, присвячений першому президенту республіки Мустафі Кемалю Ататюрку.
День конституції в Норвегії
17 травня в Норвегії відзначають двохсоту річницю незалежності від Данії і День конституції.
День біографів
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
День незалежності Парагваю
14 і 15 травня в латиноамериканській державі Парагвай відзначають день незалежності.
Міжнародний день хумус
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Анфестірія на Кіпрі
Свято квітів на Кіпрі або Анфестірія - це не просто свято, а данина поваги незвичайним багатствам природи цього острова.
Фестиваль квітів у Хіросімі
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги у Франції
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
День леї на Гаваях
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
Вальпургієва ніч
Сьогодні після опівночі на Землю опуститься Вальпургієва ніч - згідно з легендою, сама таємнича і містична ніч в році.
Міжнародний день охорони праці
28 квітня відзначається Міжнародний день охорони праці. Ця дата була проголошена в 2003 році в пам'ять про людей, загиблих на робочому місці.
День любові в Грузії
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Панамериканский день
Сьогодні 35 країн Північної і Південної Америки святкують Панамериканський день.
Сарагоса перетворилася в галерею під відкритим небом
Сьогодні можна з упевненістю сказати, що Сарагоса задає тон міському мистецтву і сучасній культурі в Іспанії.
Міжнародний день ромів
Сьогодні роми всього світу святкують своє національне свято - День циган.
Міжнародний день дитячої книги
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День сміху
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.
Закрыть
Outlook facebook page