День іспанської мови, що відзначається сьогодні, потрапив до календаря міжнародних дат з ініціативи департаменту Організації об'єднаних націй зі зв'язків з громадськістю. У 2010 році цей підрозділ виступив із пропозицією заснувати свята для кожної з шести офіційних мов ООН.
З того часу День іспанської мови відзначається щорічно 12 жовтня. На цей же день припадає ще два свята - День Святої Діви Пілар і День Іспанідад, які щороку стають великою національною подією. Спочатку свято на честь Божої Матері Пілар відзначалося в Арагоні - одній з історичних областей Іспанії.
Згідно з легендою, Свята Діва з'явилася апостолу Сантьяго, стоячи на колоні (по-іспанськи «колона» - «pilar»), звідси і пішло її прізвисько. Згодом культ Богоматері Пілар став одним з найбільш шанованих у католицькій Іспанії. У 1913 році відомий підприємець і громадський діяч Фаустіно Родрігес Сан-Педро запропонував відзначати 12 жовтня ще одне свято - День іспанської раси, або «Фієста де ля Іспанідад». Одне зі значень слова «Іспанідад» - спільнота, співдружність іспаномовних народів - відсилає нас до імперських часів, коли під пануванням Іспанії перебувала значна частина світу. І сьогодні іспанський вплив відчувається в багатьох країнах.
Іспанською мовою, за різними оцінками, спілкується від 450 до 500 мільйонів чоловік - жителі самої Іспанії, США, Мексики, країн Латинської і Південної Америки, деяких держав Африки. Іспанська - офіційна мова Організації об'єднаних націй, Європейського союзу, Африканського союзу, Організації американських держав. Тому, святкуючи День іспанської мови, ООН має на меті заохочувати і підтримувати ініціативи, які сприяють розвитку багатомовності і мультикультурності і підвищенню обізнаності персоналу про історію і використанні іспанської мови в якості офіційної мови. Передбачається, що в День іспанської мови в секретаріаті ООН повинні проходити різні заходи - концерти національних виконавців, конкурси, науково-популярні виставки та уроки мови.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.