RU  UK  EN
Статьи  >  У світі відзначається Жирний вівторок

У світі відзначається Жирний вівторок

Жирний вівторок (Марді Гра) - це вівторок перед початком католицького Великого посту, що передує Великодню. Цим святом закінчується «жирна тиждень» - останній тиждень, коли можна їсти скоромну їжу.

У деяких країнах «Марді Гра» називають не тільки сам Жирний вівторок, але і весь попередній посаді карнавальний період, який розпочинається на Богоявлення (6 січня) або відразу після нього. Жирний вівторок - кульмінація карнавалу. Карнавал перед постом в католицьких країнах - це свого роду аналог нашої Масниці.

Цей карнавал прийнято святкувати в дуже багатьох країнах Європи і Америки, загальні для всіх країн традиції святкування - карнавальні ходи і представлення і рясні бенкети. У Європі на Марді Гра прийнято готувати традиційні «жирні» (здобні) солодощі: млинці, пончики, булочки з кремом, пиріжки.

Назва «Марді Гра» найбільш поширене у франкомовних країнах, а також в США. У Сполучених Штатах Америки особливе значення свято має для жителів Нового Орлеана, де в цей день прийнято влаштовувати тривалий карнавал і велике народне гуляння.

В англомовних країнах (Великобританія, Ірландія, Канада, Австралія, Нова Зеландія, деякі штати США) цей день називають «покаятися вівторком» або «млинець днем». У Жирний вівторок англійські господині печуть млинці, а деякі беруть участь в «млинцевих бігах».

У деяких регіонах Німеччини, Австрії, Швейцарії, а також в Ліхтенштейні і Ельзасі карнавал перед початком Великого посту носить назву «Фастнахт». Святкування його починають після Богоявлення, однак офіційно Фастнахт починається в Брудний четвер - четвер перед Попільної середовищем - і досягає кульмінації в Жирний вівторок.

У Польщі карнавальний тиждень також починається з четверга, вона носить назву мясопуст або Запусти, а Жирний вівторок у Польщі називають Залишки або Куций вівторок. У Чехії мясопуст, також званий Залишки, Фашанк або Шібржінкі, починається з Богоявлення (Трьох королів). А в країнах Північної Європи (Норвегія, Данія, Естонія і Латвія) свято називається Вастлавьі (спотворене Фастнахт).

Вам это будет интересно:
Європейський день сусідів
В 2000 році в Парижі було прийнято рішення про введення в Європі нового свята – Дня сусідів.
Всесвітній день черепахи
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
День Ататюрка, молоді та спорту в Туреччині
19 травня в Туреччині відзначають День молоді та спорту, присвячений першому президенту республіки Мустафі Кемалю Ататюрку.
День конституції в Норвегії
17 травня в Норвегії відзначають двохсоту річницю незалежності від Данії і День конституції.
День біографів
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
День незалежності Парагваю
14 і 15 травня в латиноамериканській державі Парагвай відзначають день незалежності.
Міжнародний день хумус
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Анфестірія на Кіпрі
Свято квітів на Кіпрі або Анфестірія - це не просто свято, а данина поваги незвичайним багатствам природи цього острова.
Фестиваль квітів у Хіросімі
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги у Франції
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
День леї на Гаваях
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
Вальпургієва ніч
Сьогодні після опівночі на Землю опуститься Вальпургієва ніч - згідно з легендою, сама таємнича і містична ніч в році.
Міжнародний день охорони праці
28 квітня відзначається Міжнародний день охорони праці. Ця дата була проголошена в 2003 році в пам'ять про людей, загиблих на робочому місці.
День любові в Грузії
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Панамериканский день
Сьогодні 35 країн Північної і Південної Америки святкують Панамериканський день.
Міжнародний день ромів
Сьогодні роми всього світу святкують своє національне свято - День циган.
Міжнародний день дитячої книги
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День сміху
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.
Міжнародний день щастя
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем ​​щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.
Закрыть
Outlook facebook page