RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Презентація проекту «Пам’ятники, що рухаються» під патронатом Посольства Румунії в Україні

Презентація проекту «Пам’ятники, що рухаються» під патронатом Посольства Румунії в Україні

У Києві 27 вересня відбулася урочиста церемонія відкриття арт-об’єкту «Середній шлях» румунського скульптора Богдана Раци у рамках проекту «Пам’ятники, що рухаються». Арт-об’єкт – гігантська рука, яка символізує дружбу та спілкування, – тимчасово встановлено за адресою бульвар Тараса Шевченка, 3. Урочистий захід реалізовано у межах впровадження ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка «Київ – місто світу», відповідно до звернення Посольства Румунії в Україні.

Церемонія відкриття арт-об’єкту відбулася за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні Крістіана-Леона Цуркану, заступника міністра культури України Юрія Рибачука, заступника голови КМДА Валентина Мондріївського, голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги, депутата Верховної Ради України Оксани Продан, куратора проекту «Пам’ятники, що рухаються» Косміна Нацуя, представників дипломатичного корпусу, депутатів Київської міської ради, Міністерства закордонних справ України, Посольства Румунії в Україні, румунської діаспори, культурної громадськості та преси.

Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану, відкриваючи захід, зазначив: «У цьому році наші країни відзначають річницю встановлення дипломатичних відносин. Сьогодні ж Румунія пропагує розвиток європейського духу та цінностей і завдяки цій події хоче поділитися цим з киянами. Румунія стає ближчою до вас. Ця скульптура символізує мир, надію та людяність. І місце інсталяції було обрано не випадково. Адже не забуваючи минулого, ми дивимося у майбутнє». Також пан Посол особисто подякував за підтримку ініціативи депутатці Верховної Ради України Оксані Продан, талановитій команді галереї «Nasui Collection&Gallery» та інституту культури Румунії.

5bae01c647682.jpeg

Заступник міністра культури Юрій Рибачук привітав гостей заходу з новим арт-об’єктом у місті Києві: «Міністерству культури України приємно бути партнерамицього проекту. І я вбачаю у цьому символічні речі. Символічний час встановлення скульптури –100-річчя дипломатичних відносин між Румунією та Україною. Символічне місце, з якого почалося звільнення Києва від тоталітарного минулого. Мені подобається вислів скульптора БогданаРаци, що палець може бути сильнішим за рушницю. Я переконаний, що цей об’єкт наддасть особливого акценту місцю, де ми перебуваємо символізуючи дружбу, підтримку між народами».

Заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондріївський подякував за ініціативу втілення проекту румунській стороні та наголосив, що «…Київ був і є в тренді світового розвитку».

Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга підкреслив, що «…столиця відкрита до ініціатив, як і ця скульптура, що символізує комунікацію між народами».

Куратор проекту «Пам’ятники, що рухаються» Космін Нацуй подякував усім присутнім за підтримку та розповів, що скульптура «Середній шлях» виготовлена з сучасного матеріалу – полістиролу. Входила до Незалежної Ліверпульської бієнале 2014 року та була розміщена до 2016 року перед Сент Джордж Холлом, будівлею на острові музеїв міста Ліверпуль. У 2017 році, в рамках святкування 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Румунією та Португалією, була розташована на набережній перед будівлею мерії м. Кашкайш, а згодом виставлена перед Будинком музики, творінням відомого архітектора Рема Кулхааса і одним з найсильніших культурних об’єктів міста Порту.

5bae01c1a3cbe.jpeg

Довідка про румунського скульптора Богдана Раци: митець є представником молодого покоління сучасних художників. Стиль в якому він працює можна визначити, як «гібридний реалізм». Він шукає нові форми людської анатомії. Сам автор називає свої роботи «точними копіями дійсності». Богдан Раци збільшує частини людського тіла – голови, пальці, вуха тощо – та об’єднує їх у нові форми життя. Роботи скульптора є логічним продовженням провідного у сучасному інформаційному середовищі погляду на людське тіло, вони ілюструють вторгнення комерційного брендингу в поле сприйняття людської індивідуальності. Матеріали, що використовує автор для створення скульптур – полістирол, промислові фарби, штукатурка, пластмаса – підкреслюють їх загальну індустріальну концепцію.

Фотозвіт вже у нашій галереї:

Вам это будет интересно:
Колоритний континент. Красиві племена Африки
Повсякденне життя африканських племен може видаватися дивним навіть для мешканців цього континенту. І тільки природа і допитливі мандрівники лишаються наодинці з колоритом і незвичністю побуту етносів за межею мегаполіса.
Смачна Японія: скуштувати країну на зуб
Морозиво зі смаком конини, мариновані комахи, риба зі смертельною отрутою – японській кухні є чим дивувати, вражати й шокувати. І чесно кажучи, перелік цих страв не завжды сприяє апетитові. Але ми не женемося за екзотикою. Істинний гастротуризм – це спроба збагнути менталітет і відчути національний колорит через традиційну кухню...
Йодль – музика австрійських гір
В Австрії з'явився незвичайний маршрут, його вибирають любителі вокального стилю йодлем. Бредуть туристи долиною Циллерталь, широка стежина звужується, відкриваючи шлях тільки для найзавзятіших, і звивиста доріжка веде вгору. Зазирають мандрівники до хижки, яка має форму дзвіночка, обходять стороною найбільший ріг, прямуючи туди, де альпійські пастухи вели неквапливі музичні бесіди зі своїм стадом.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Не зламай язика. Найбільш складні діалекти світу
Кажуть, чим простіше, тим краще, але чи так це? Ми знаємо, що не всі народності сповідують цей принцип. OUTLOOK знайшов найбільш дивніі, складні і важко вимовляючі мови світу і хоче поділитися цим з читачами.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Замість візка – човен: знамениті плавучі ринки
Магазини, супермаркети, ринки – всі ці місця невід’ємна частина життя будь-якої людини на нашій планеті. Здавалося б, що в них незвичайного – кругом усе схоже, хіба що товари і ціни різняться в залежності від країни чи міста. Насправді все не зовсім так – до деяких базарів слід діставатися вплав… Про них ми і розповімо.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Міжнародна акція до Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України від проєкту OUTLOOK, МЗС та NARODNYI DIM UKRAINA
За організації та ініціативи Міністерства закордонних справ України, Народного дому «Україна» та проєкту OUTLOOK у співпраці з українськими громадами за кордоном відбулася міжнародна акція з відзначення Дня Державного Прапора та 30-ї річниці Незалежності України.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Зміна дат та локації етнографічного кінофестивалю "ОКО"
Друга едиція кінофестивалю відбудеться 11-18 вересня онлайн та 16, 17, 18 вересня офлайн, в сонячному регіоні Бессарабії, що на півдні України, в м. Болград, яке святкує цього року 200-річний ювілей.
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Закрыть
Outlook facebook page