Презентація проекту «Пам’ятники, що рухаються» під патронатом Посольства Румунії в Україні
Церемонія відкриття арт-об’єкту відбулася за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Румунії в Україні Крістіана-Леона Цуркану, заступника міністра культури України Юрія Рибачука, заступника голови КМДА Валентина Мондріївського, голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги, депутата Верховної Ради України Оксани Продан, куратора проекту «Пам’ятники, що рухаються» Косміна Нацуя, представників дипломатичного корпусу, депутатів Київської міської ради, Міністерства закордонних справ України, Посольства Румунії в Україні, румунської діаспори, культурної громадськості та преси.
Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан-Леон Цуркану, відкриваючи захід, зазначив: «У цьому році наші країни відзначають річницю встановлення дипломатичних відносин. Сьогодні ж Румунія пропагує розвиток європейського духу та цінностей і завдяки цій події хоче поділитися цим з киянами. Румунія стає ближчою до вас. Ця скульптура символізує мир, надію та людяність. І місце інсталяції було обрано не випадково. Адже не забуваючи минулого, ми дивимося у майбутнє». Також пан Посол особисто подякував за підтримку ініціативи депутатці Верховної Ради України Оксані Продан, талановитій команді галереї «Nasui Collection&Gallery» та інституту культури Румунії.
Заступник міністра культури Юрій Рибачук привітав гостей заходу з новим арт-об’єктом у місті Києві: «Міністерству культури України приємно бути партнерамицього проекту. І я вбачаю у цьому символічні речі. Символічний час встановлення скульптури –100-річчя дипломатичних відносин між Румунією та Україною. Символічне місце, з якого почалося звільнення Києва від тоталітарного минулого. Мені подобається вислів скульптора БогданаРаци, що палець може бути сильнішим за рушницю. Я переконаний, що цей об’єкт наддасть особливого акценту місцю, де ми перебуваємо символізуючи дружбу, підтримку між народами».
Заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондріївський подякував за ініціативу втілення проекту румунській стороні та наголосив, що «…Київ був і є в тренді світового розвитку».
Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга підкреслив, що «…столиця відкрита до ініціатив, як і ця скульптура, що символізує комунікацію між народами».
Куратор проекту «Пам’ятники, що рухаються» Космін Нацуй подякував усім присутнім за підтримку та розповів, що скульптура «Середній шлях» виготовлена з сучасного матеріалу – полістиролу. Входила до Незалежної Ліверпульської бієнале 2014 року та була розміщена до 2016 року перед Сент Джордж Холлом, будівлею на острові музеїв міста Ліверпуль. У 2017 році, в рамках святкування 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між Румунією та Португалією, була розташована на набережній перед будівлею мерії м. Кашкайш, а згодом виставлена перед Будинком музики, творінням відомого архітектора Рема Кулхааса і одним з найсильніших культурних об’єктів міста Порту.
Довідка про румунського скульптора Богдана Раци: митець є представником молодого покоління сучасних художників. Стиль в якому він працює можна визначити, як «гібридний реалізм». Він шукає нові форми людської анатомії. Сам автор називає свої роботи «точними копіями дійсності». Богдан Раци збільшує частини людського тіла – голови, пальці, вуха тощо – та об’єднує їх у нові форми життя. Роботи скульптора є логічним продовженням провідного у сучасному інформаційному середовищі погляду на людське тіло, вони ілюструють вторгнення комерційного брендингу в поле сприйняття людської індивідуальності. Матеріали, що використовує автор для створення скульптур – полістирол, промислові фарби, штукатурка, пластмаса – підкреслюють їх загальну індустріальну концепцію.
Фотозвіт вже у нашій галереї: