Концертний тур музичного колективу з Бельгії Тона Фрета (флейта) та Вероніки Ільченко (фортепіано) з унікальною програмою пройде у концертних залах Львова, Золочева, Дрогобича та Трускавця.
Протягом туру музиканти відвідають великі галицькі міста, а саме Дрогобич, Трускавець, Золочів та Львів, де зіграють для місцевих поціновувачів високої класики.
Перший концерт відбудеться 24 травня о 17.00 у концертному залі Дрогобицького коледжу імені Василя Барвінського. Наступним музикантів зустрічатиме Трускавець. 25 травня о 19.00 чарівні звуки флейти та фортепіано лунатимуть із залу “Кришталевого палацу”. Вже через добу, 26 травня о 19.00, бельгійських виконавців зустрічатиме славний Золочів. Концерт відбудеться у Золочівському Будинку культури імені Ігора Білозіра.
27 травня о 19.00 у стінах Львівського Органного залу флейтист Тон Фрет та піаністка Вероніка Ільченко виконають незабутню програму “Витоки” (“Origins”) з творів композиторів, натхненних традиційною музикою своїх країн: Джозефа Джонгена, Арно Бабаджаняна, Шарля Кьоклена, Бели Бартока, Ервіна Шульгофа та Мирослава Скорика. 28 травня з 11.00 вже традиційно для Львівського органного залу, відомі музиканти проведуть впродовж дня два безкоштовні майстер-класи. Спершу фортепіанний, а згодом флейтовий. Тур організовано за сприяння Посольства Королівства Бельгія в Україні.
Тон Фрет - бельгійський флейтист, у минулому учасник ансамблів Oxalys та Het Collectief. Як камерний музикант він виступав на великих фестивалях та найбільших сценах Європи, Азії та Південної Америки. Освіту здобув у Брюсселі, Парижі, Маастрихті та Базелі, виграв головний бельгійський конкурс молодих музикантів. Вероніка Ільченко грає на фортепіано ще з дитинства, адже народилася у сім’ї музикантів. Навчалася в Єкатеринбурзі, у Музичному коледжі ім. Чайковського та в Уральській державній консерваторії ім. Мусоргського. Свою майстерність удосконалювала в Королівській консерваторії Гааги. З 2000-го року музикантка живе у Брюсселі. Справжнє визнання піаністка здобула за своє виконання пізніх романтичних творів Мусоргського, Рахманінова та композиторів XX століття, таких як Дебюссі та Землінський.
Зійшовся дует ще у 2011 році та з того часу вони встигли випустити два диски “Час знайдено” (Le Temps retrouvé) та “Вчорашній світ” (Die Welt von Gestern), які були одноголоснорозсхвалені публікою та пресою.
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Сьогодні OUTLOOK подорожує по найцікавішим з точки зору географії та адміністративного управління містам і країнам, які є анклавами, повністю розташовуючись на територіях інших держав.
Тут у різний час бували Віктор Гюго, Александр Дюма, Декарт, Петро І… і зараз кожен легко може стати в ряд із цими видатними особистостями, просто відвідавши затишне містечко Спа, котре з XVIII століття лишається найпопулярнішим у найвищих колах оздоровчим курортом Європи і родоначальником всіх спа-салонів світу.
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Жодна країна не натерпілася так від ресторанних критиків, як Бельгія. Лише поверхово торкаючись хвиль французько-італійського мейнстриму, глянцеві видання немилосердно розпікають бельгійців за провінційні смаки і всеосяжний культ картоплі. Треба ж, який моветон – заїдати морепродукти вульгарною картоплею фрі та подавати картопляну запіканку як основну страву!
Найкращий подарунок для мами – квіти. І справді, це неймовірно романтично і красиво, пасує кожному вікові і статусу. Особливо гарно, коли квітів багато. Дуже багато! А де можна побачити більше подібної краси, як не на фестивалі? Ми підібрали п’ять найбільш знаменитих і найбільш квіткових.
Дивлячись на фламандські мережива, важко позбутися думки, що дивовижні квіти, спритно вплетені у вінок візерунка, народжені розсипом іскор, що зірвалися з чарівної палички. На зворотному боці краси лишаються труди і дні неприкаяних дівчат, викрадені у життя лабіринтом ажурних петель.
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Якщо в ранковий час прогулюватись пляжами місцини Оостдюнкерке, розташованій в одній із західних провінцій Бельгії, то можна побачити одразу декілька сонць. Одне, звісно, в небі, а інші – жовтими плямами, верхи на конях, що, тягнучи на собі здоровенні плетені кошики, повільно бродять мілиною Північного моря. Так тут виглядає полювання на креветок.
Торік навесні випала нагода побувати в Бельгії. Приблизно 2 роки тому я поставив собі за ціль крутити педалі скрізь, де подорожуватиму. По-моєму, велосипед – найкращий спосіб міського туризму. Так ти завжди учасник життя, а не тільки спостерігач, як-от з вікна автобуса чи авто...
Київська Філармонія приймала гостей Посольства Бельгії в Україні з нагоди Дня Короля. Надзвичайні та Повноважні Посли Фінляндії, Японії, Норвегії, Словенії, Вірменії, Бразилії, Аргентини та інших країн завітали на урочистий прийом та концертну програму.
15 листопада в Бельгії відзначають День Короля, користуючись визначною нагодою Надзвичайний та Повноважний Посол Алекс Ленарт організував в київській філармонії концерт двох віртуозів – дуету Blumenfeld Piano Duo всесвітньовідомого українського піаніста, що живе у Бельгії Дмитра Суховієнка та бельгійця Аарона Вайнберга.
10 березня 1992 року, Україна та Бельгія підписали угоду про встановлення дипломатичних відносин. Щоб відсвяткувати цей «срібний ювілей», Посольство Бельгії організовує протягом року серію заходів, яка розпочалася концертом гурту «The Four Aces Guitar Quartet» та презентацією їстівного витвору мистецтва Стіва Схепенса.
Посольства Бельгії, Канади, Лівану, Марокко, Франції та Швейцарії, Міністерство закордонних справ України, Французький інститут в Україні та мережа «Альянс франсез в Україні» проводять з 10 по 30 березня «Дні Франкофонії в Україні» - фестиваль, спрямований на популяризацію франкомовної культури та французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини та підтримки культурної різноманітності.
15 листопада в Києві в Національній філармонії України відбувся урочистий концерт, присвячений Дню Короля Бельгії. Захід організовано Посольством Королівства Бельгії в Україні та особисто Надзвичайним і Повноважним Послом Люком Якобсом. Всі твори в цей вечір прозвучали у виконанні бельгійського ансамблю «Het Collectief», який виступив в Україні вперше.