Дружина Посла Пакистану провела дружній обід і майстер клас "Tie and Dye" для Ambassadors Spouses Клуб
Клуб "Ambassadors Spouses Club" щомісяця проводить зустрічі для дружин Надзвичайних і Повноважних Послів, представниць державних органів України та партнерів посольств, в ході яких кожна країна презентує свою культуру.
У цьому місяці честь познайомити громадськість з традиціями свого народу випала дружині Надзвичайного і Повноважного Посла Пакистану Аттара Абаса - Сімі Аттар, яка урочисто привітала гостей в стінах резиденції.
Поринути в атмосферу справжнього пакистанського дому пощастило дружинам Надзвичайних і Повноважних Послів Індії, Японії, Малайзії, ПАР, Чехії, Грузії, Нідерландів, Молдови, Чорногорії, США, Узбекистану, представникам МЗС України, громадським діячам, ЗМІ.
Пані Аттар представила для всіх присутніх старовинну техніку декорування одягу, серветок, аксесуарів, меблів і провела майстер-клас з виготовлення шалей. Для того, щоб створити яскраву шаль для всіх гостей було підготовлено: бавовняне полотно, нитки, ножиці, ємність з холодною, гарячою водою і тканинними барвниками, з солоною водою, фурнітура для декорування.
Послідовність виготовлення шалі:
1. Полотно з натуральної бавовни необхідно скласти в такий спосіб: починаючи з одного краю, загорнути куточок трикутником і перекладати трикутник вперед і назад, поки все полотно не буде складено.
2. Після цього потрібно взяти нитку і туго в декількох місцях перев'язати трикутник. Чим тугіше він буде перев'язаний, тим менше фарби надалі потрапить на ці зони і вийдуть білі візерунки.
3. Вже пов'язаний ниткою білий шарф опускають в ємність з холодною водою, добре вимочують і кілька разів викручують.
4. Після цього, змочений в холодній воді шарф, опускають в посуд з гарячою водою, зафарбованою красітелем.Такіх ємностей потрібно кілька з різними кольорами. Для того, щоб шарф був різнобарвним його по-черзі і з різних сторін можна занурювати в різні барвники.
5. Далі необхідно вже пофарбований шарф покласти на кілька хвилин в посуд з холодною солоною водою для фіксації кольору.
6. Після змити залишки фарби в проточній воді, розв'язати, висушити і пропрасувати праскою.
7. Після того, як шарф висушений і випрасувати по краях його можна декорувати тасьмою, бісером, бахромою.
Всі гості заходу із задоволенням взяли участь у майстер-класі і залишили собі на пам'ять барвисті шалі, шарфи і хустки. Після майстер-класу пройшов обід, в ході якого гості змогли насолодитися традиційної пакистанської кухнею.
Про те, як пройшов захід - дивіться в нашій галереї: