З 21 по 23 травня на півночі Греції відзначають свято Піровассія або ходіння по вогню.
Ця незвичайна подія має язичницьке коріння і присвячена святим Костянтину та Елені. У 1250 році місцеві жителі врятували з палаючої церкви їхні ікони, в подяку за це святі нагородили анастенарійців (мешканці півночі Греції ) здатністю безпечно ходити по вогню.
Триденне свято починається з того , що місцеві жителі одночасно моляться, каються в гріхах, плачуть, танцюють під акомпонемент фракійскої ліри і бубна, і цим вводять себе в транс. Після цього люди починають ходити по вугіллю, що залишився від багаття.
Люди, що пройшли по вугіллю запевняють, що після цього вивільняється енергія , зависла в минулому, людина рухається вперед, накопичуючи нові сили і очищаючи свою структуру. Головне в цьому випробуванні - не зупинятися. Головні страви цього дня готують з баранини або яловичини. Залишок вечора люди проводять у своїх маленьких будиночках - конаках, прикрашених іконами і дзвіночками. Там всі разом трапезують, співають пісні і танцюють. Наступні два дні анастенарійці відвідують будинки сусідів , при цьому здійснюючи обхід проти годинникової стрілки. Вони пригощають один одного вином і родзинками, а в останній день збираються в будинку у старійшини , де їдять дари землі: квасолю, цибулю і хліб.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.