RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Карлові Вари: гуляємо, п’ємо, лікуємось…

Карлові Вари: гуляємо, п’ємо, лікуємось…

Автор: 08.11.2020 | Чехія
Позаздрити найвідомішому курортному місту Чехії Карловим Варам можуть навіть знамениті Єсентуки. Тутешня вода, яка піднімається з-під землі, давно зажила слави як панацея практично від усіх хвороб. Тому не дивно, що кожен готель має власного лікаря-курортолога, котрий за окрему плату розповість вам що, де і як пити.

А ми своєю чергою повідаємо вам історію цілющих місць та підкажемо, що і де подивитись!

Засновані на місці злиття річок Огрже, Теплоу і Ролави Карлові Вари мають у своєму лікувальному арсеналі дванадцять джерел. А почалася історія водного зцілення у місті ще в XIV столітті. 50251694-b911-47cc-999a-bc81188c6b5e-istock-636436358.jpgФото itinari.com

Одного разу імператор Карл IV вирушив на полювання в чеські ліси. Запримітивши дичину, мисливським собакам дали команду «фас», і ті чимдуж кинулися за звіром. Переслідуючи здобич, один з гончаків не помітив гарячого джерела і вскочив туди. На допомогу постраждалому збіглися всі королівські ловці. Витягнувши бідолаху, побачили, що задня лапа його дуже постраждала від укусів «здобичі», за якою пес гнався. З такими ранами чотириногий мисливець не міг нормально пересуватися, тому вирішено було далі полювати без нього... Та яким було здивування, коли через декілька днів пес наздогнав свиту, а його кінцівка дивним чином зцілилася і стала функціонувати, як раніше.

Вражений побаченим Карл, у якого тоді було розтягнення м’язів, вирішив проекспериментувати, опустивши у воду і свою ногу. Спрацювало, «загоїлось як на собаці»... А крім зцілення травми, він відчув ще й величезний приплив сил. Тож правитель вирішив спорудити біля підземного джерела ратушу, а потім і місто... Сьогодні лікувальне джерело також діє і названо іменем короля.опоипоккпукп.jpgФото robe-trotting.com

Вживають місцеву воду як зовнішньо, так і всередину. Перший варіант можливий тільки в санаторіях, а ось другий доступний просто на вулиці зі спеціально обладнаних джерел абсолютно безкоштовно. Головне, не забудьте прочитати написи біля них з поясненнями. Найпопулярніший гейзер курорту – Вржидло. Він вражає тим, що вода виривається з двокілометрової глибини і піднімається аж на тринадцять метрів, а її температура становить 73 градуси за Цельсієм, тому джерело вважається ще й найгарячішим серед інших.

Читайте також: Лялькове обличчя Праги

Ще одне цікаве місце Карлових Вар хоч і не лікувальне, однак також пов'язане з рідкою стихією – відкритий басейн на даху найвищого тутешнього готелю «Термал». Так, деякі його частини вимагають ремонту, але, плаваючи під зорями і спостерігаючи за їхнім сяйвом, уваги на незначні незручності геть не звертаєш. І до того ж, якщо гостювати тут доведеться взимку – не проблема, басейн підігрівається.

Коли ж ви удосталь нап'єтеся і наплещетесь у водичці (а відвідування декількох джерел та одного басейну цілком вистачить), можна вирушати на огляд решти пам'яток Карлових Вар. Найвідомішою вважається 132-метрова Млинова колонада, яка простяглася вздовж річки Теплоу і стала традиційним символом міста. Її було споруджено упродовж 1871–1881років за проектом чеського архітектора Йозефа Зітека, автора Національного театру в Празі.RS3123_iStock-175498932-lpr-1.jpgФото spadreams.com

І вже на початку будівництва, як і багато інших масштабних пам'яток (згадаймо хоча б Ейфелеву вежу), колонада зазнала дошкульної критики від місцевого населення, чиї нащадки нині милуються масивними обрисами кам'яних колон. Роздивлятися їх можна, сидячи у справжнісінькій кареті, візник якої за окрему плату провезе вас через усе місто.

Ще одним цікавим музейним об'єктом Карлових Вар, який уславився на весь світ, є скляний завод «Мозер». Підприємство було побудовано 1875 року. Музейна експозиція допомагає простежити всі зміни, які відбулися з ним за цей час. Особливо цінними є документи з архівів, шедеври стародавніх майстрів і найкращі сучасні твори, приклади техніки і навіть наочна демонстрація роботи від майстрів-склодувів. Є там і сувенірна крамниця, де кожен може придбати вироби з мозерського кришталю.DSC_0019.jpgФото fashiontravelstyle.com

Як і більшість чеських міст, Карлові Вари рясніють стародавніми фортецями і замками. Не є винятком і Бечов, який вражає своїм зовнішнім виглядом і багатою історією.

Його заснували в XIII столітті, коли ще і Карлових Вар не було. Тож він вважався окремим населеним пунктом. Місія місцевих жителів полягала в тому, щоб охороняти торговельний шлях, який проходив поряд, і одночасно збирати мито. Тому оборонна споруда була надійною твердинею, а час наклав на неї змішання архітектурних стилів: готичного, ренесансу, класицизму і романтизму. Відвідавши комплекс, ви матимете чудову нагоду побачити інтер'єри кількох епох одночасно.iStock-1216869601.jpgФото lui.cz

Одним з найкращих фіналів прогулянки Карловими Варами стане візит до тринадцятого цілющого «джерела». Так жартома називають винайдений тут 1807 року аптекарем Йозефом Бехером лікер бехерівку. У центрі міста є однойменний музей, присвячений історії і технології виробництва знаменитого напою. Його спочатку продавали як трав'яну мікстуру для шлунка. Тож завершити подорож містом, котре зцілює, дегустацією цілющого алкоголю – хіба не чудово?

Головне фото depositphotos.com

Вам это будет интересно:
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Ми там були: Прага
Де віднайти найвужчий у Чехії готель «Clementin» завширшки всього близько 3 метрів, як вибрати між Pilsner Urquel, Krušovice і Gambrinus, коли годувати золотих коропів і чому 91-ий трамвай не такий як усі? Про це і не тільки дізналася Ельвіра Матросова. І, попри те, що це місто стоїть на Влтаві (дослівно wilth-ahwa – дика вода), воно аристократичне, стримане, спокійне, хоча і далеке від пуританства.
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
Підземеллями Європи: Париж, Берлін, Прага
Блукаючи мальовничими вуличками старої Європи, ми роздивляємося на всі боки і навіть не підозрюємо, скільки цікавого лежить у нас під ногами. Якщо вам набридли стандартні туристичні тури з черговим марафонським забігом до музеїв та пам'ятників, пропонуємо поглянути на бабусю Європу з іншого ракурсу. Точніше – зазирнути їй «під ноги».
Хто як танцює?
Що найкраще характеризує будь-яку націю без зайвих слів і довгих пояснень? Звичайно ж, танці! Адже саме століттями відточені рухи можуть розповісти іноземцеві про інші народи набагато більше, ніж підручники з історії. Якщо уважно придивитися і відчути, як танцюють у різних країнах, то менталітет народів стане набагато зрозумілішим. І це не тільки слова.
Лялькове обличчя Праги
Як по-різному іноді виглядає історія! Золотиться маківками церков і храмів часів Київської Русі, постукує дерев’яними кломпами Голландії, підноситься до небес разом із стародавніми пірамідами Єгипту. А ось у Празі, столиці Чехії, історія має лялькове обличчя.
У Києві відсвяткували 100-річчя утворення Чехословаччини
У столиці України відбувся дипломатичний прийом, присвячений 100-річчю утворення Чехословаччини, а також Національним дням Чехії та Словаччини. В урочистій обстановці гостей вечора зустрічали Надзвичайні і Повноважні Посли Чехії Радек Матула і Словаччини - Марек Сафін.
Закрыть
Outlook facebook page