Свято святої Сесилії в Мексиці
Відома пісня з цього фільму, до слова сказати, належить не перу композитора, а мексиканському народові.
У реальному житті вони, можливо, стріляють і не так добре, але співають прекрасно. І доводять це щороку, збираючись в день своєї покровительки святої Сесілії на фестиваль. Улюблене місце збору столичних мар'ячі - площа Гарібальді, названа так на честь італійського генерала Джузеппе Гарібальді.
Марьячи, як і більшість мексиканців, дуже набожні, а свою професію називають видатною. Але хоча для багатьох життя мар'ячі оточена ореолом романтики, насправді життя більшості з них дуже прозаїчна. За словами Педро Еспіноса Ернандеса, голови асоціації мар'ячі Мехіко, мар'ячі самі безправні люди. Асоціація існує вже 60 років, але до цих пір не вдалося добитися від уряду ні пенсій, ні медичної страховки. В асоціацію входять більше двох з половиною тисяч столичних мар'ячі. Користі від неї небагато, але все ж в разі тяжкої хвороби або якого нещастя вона робить деяку допомогу своїм членам.
Колектив мар'ячі складається, як правило, з 8-9 чоловік. Це визначається набором інструментів. Крім скрипки, звичайної гітари, ударних і духових, в ансамбль обов'язково входить маленька гітара «хараніта» і велика бас-гітара - «гітаррон».
Серед мар'ячі є й жінки. Щороку в Мексиці влаштовують національний конкурс - вибирають кращу мар'ячі з найкрасивішим голосом. Її проголошують «послом мар'ячі року».
Щороку мексиканці доводять, що вони наймузичніша нація. Танці тут - шоу другого плану (не те що, наприклад, фламенко в Іспанії або танго в Аргентині). Мексиканці хочуть слухати пісні, від яких закипає кров.