День незалежності Мексики
Примітно, що перші урочистості, присвячені Дню незалежності, починаються в Мексиці зазвичай ще 15 вересня, тобто напередодні самого свята. Вважається, що така традиція пов'язана з вшануванням пам'яті святого Порфирія.
До проголошення незалежності Мексика була колонією Іспанії. Коли в 19 столітті Іспанію захопили французи, то і Мексика автоматично стала французьким володінням. Місцеві жителі піднялися на боротьбу з загарбниками. Головним ідеологом визвольної боротьби був отець Ідальго: саме він вранці 16 вересня 1810 дзвоном церковного дзвону закликав народ почати повстання.
У загальній складності боротьба за незалежність Мексики тривала 11 років, і завершилася вона на користь мексиканців. 29 вересня 1821 року Мексика офіційно проголосила свою незалежність, але все ж в календарі свят країни як День незалежності стали відзначати річницю початку повстання, а не його закінчення.
В наші дні щороку в ніч з 15 на 16 вересня на всіх центральних міських площах Мексики розігруються вистави, що ілюструють історію боротьби мексиканського народу за незалежність. На кутах будівель, будинках і машинах красуються національні прапори. На головну площу Мехіко в цей особливий для всіх вечір з усіх кінців мегаполісу збираються мексиканці в національних костюмах (чоловіки в «чаррос», а жінки в «чину побланас»).
Марьячі награють веселі мелодії, фотографи пропонують туристам знятися в мексиканському сомбреро верхом на дерев'яному коні.
До 11 години вечора на площу для привітань прибувають представники уряду на чолі з Президентом. На даху Національного Палацу, де знаходиться офіс Президента республіки, встановлено той самий дзвін, в який колись дзвонив отець Ідальго. І його дзвін з року в рік розлітається над містом в ніч на 16 вересня. Свято досягає кульмінації, коли натовп починає гордо викрикувати імена національних героїв, і незабаром розлітається гучне «Віва, Мексика!», А небо забарвлюється в кольори святкового салюту.