Щорічно 30 серпня Туреччина відзначає велике державне свято - День перемоги на честь рішучої перемоги над грецькими окупантами і в пам'ять загиблих у битві при Думлупінаре, якій була завершена війна за незалежність Туреччини в 1922 році.
Битва при Думлупінаре була останньою в греко-турецькій війні 1919-1922 років, яка, в свою чергу, була частиною війни за незалежність Туреччини. Турецькою армією керував Мустафа Кемаль - у майбутньому турецький політик, перший президент Турецької Республіки.
26 серпня 1922 Мустафа Кемаль наказав атакувати противника, і 30 серпня почався найбільший чотириденна битва у Думлупінара, в провінції Кютах'я (Kütahya), в якій турецька армія завдала нищівної поразки грецьким військам, вимушеним відступити до Ізмір (Izmir). Турецькі війська увійшли в місто слідом за греками і підпалили його - Ізмір був повністю знищений, а жертви серед мирного населення - незчисленні. До наших днів греки і турки покладають один на одного відповідальність за той жахливий пожежа.
20 жовтня 1922 відбулася мирна конференція в Лозанні, в якій взяли участь представники Великобританії, Франції, Італії, Туреччини та інших країн. Підписаний в Лозанні договір закріпив незалежність Туреччини і твердо встановив її кордони. Він також регулював обмін населенням між Грецією і Туреччиною. В День перемоги по всій країні, під акомпанемент яничарського маршу, покликаного зміцнити зв'язок часів в масовій свідомості, проходять концерти, військові паради і мілітаризована церемонії. Цей день (Zafir Bairam) також відзначають турецькі кіпріоти.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.