Щорічно 17 серпня головний національне свято в країні, День незалежності, відзначають жителі Республіки Індонезія. В цей день в 1945 році була проголошена незалежність Індонезії від Нідерландів.
Перші європейці на території Малайського архіпелагу, значну частину якого сьогодні займає Індонезія, з'явилися на початку XVI століття. Першими його почали освоювати португальці, а до кінця XVI столітті інтерес до островів стали проявляти Нідерланди і Великобританія.
Заснована в 1602 році Нідерландська Ост-Індська компанія (НОІК) в першій чверті XVII століття витіснила з архіпелагу португальців і британців. Після ліквідації НОІК утворена колонія стала підпорядковуватися безпосередньо Нідерландам.
На початку XX століття в Нідерландської Ост-Індії почав зароджуватися національно-визвольний рух. З'явилися перші організації, які своєю кінцевою метою проголосили досягнення державної незалежності. До 1920-х років в активний ужиток увійшла назва «Індонезія».
Під час Другої світової війни територія Індонезії була окупована Японією. Через два дні після того, як японський уряд формально заявив про капітуляцію, 17 серпня 1945 року, в Джакарті була проголошена незалежність Індонезії.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
16 травня 1763 року в одному з книжкових магазинів Лондона відбулася зустріч відомого літературного критика, автора тлумачного англійського словника Семюела Джонсона з Джеймсом Босуеллом, у результаті якої народився один із найвідоміших життєписів в історії, а світ отримав ще одне свято – Міжнародний день біографа.
Хумус - це популярна в країнах Близького Сходу закуска з нутового пюре. Останнім часом він стає все популярнішим і в інших країнах, особливо серед вегетаріанців і прихильників безглютенової дієти. Існує навіть Міжнародний день хумус, який відзначається 13 травня.
Щороку на початку травня в Хіросімі влаштовують яскравий фестиваль, який присвячений тільки квітам. Це знаменитий Фестиваль квітів в Хіросімі, на який з'їжджається подивитися понад півтора мільйона людей щороку.
Фестиваль папуги проводиться у Верхній Гаронні в перші вихідні травня, починаючи з п'ятниці, і збирає близько 40 лучників, одягнених в середньовічний одяг. Вони повинні потрапити з лука в семи кілограмового папуги, поставленого на верхівку 45-метрової щогли. Стрілок, якому вдасться збити птицю, стає королем свята.
1 травня жителі Гавайських островів відзначають День леї - квіткових гірлянд, які є одним із символів Гаваїв і незмінним атрибутом зустрічі на острів гостей.
15 квітня відзначається щорічно День любові в Грузії. Заснувати це свято, присвячене закоханим, в якості альтернативи відомому західному святу під назвою День святого Валентина запропонував грузинському парламенту Бесик Чубінідзе - місцевий діяч шоу-бізнесу.
Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги щорічно 2 квітня, в день народження великого казкаря з Данії Ганса Християна Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги.
День дурня або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. У цей день прийнято розігрувати рідних, друзів і просто знайомих, або жартувати над ними.
День Пакистану, відомий також як День пакистанської резолюції або Республіканський день в Пакистані і святкується 23 березня, - це національне свято Пакистану.
У 2012 році ООН проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети.