Квітковий килим у Брюсселі
Краса і різноманітність пояснюється його основним компонентом - бегонією. Обрана в першу чергу через властиву їй міцності, стійкість до поганої погоди і сильного сонця, бегонія дозволяє килиму цвісти і дивувати туристів досить довго. Вона також дає багатий діапазон кольорів - від яскравих кольорів до ніжних відтінків і зовсім білого, а між ними - строкатістю і різноманітністю всіляких поєднань.
Фактичне виготовлення квіткового килима складається з декількох етапів. Все починається зазвичай роком раніше з виготовлення зменшеного в масштабі макета, що ілюструє обрану тему (наприклад, святкування великих подій, символи міста, а іноді і пропозиції місцевих садівничих об'єднань). Як тільки стверджується і опрацьовується тема і модель нового килима, проиходит рассчет кількості необхідних кольорів і колірних комбінацій. Нарешті, виконуються начерки на землі, і робота починається. Майстерний, самовіддану працю сотні досвідчених садівників і їх ентузіазм дозволяє скласти докупи цю гігантську квіткову головоломку протягом 4 годин.
За день до цього простір між квітковими візерунками заповнюються смужками дерну. Квіти висаджуються по одному по 300 штук на кожен квадратний метр землі так щільно (грунт зовсім не використовується), що їх не віднесе поривом вітру, і вони створюють свій власний мікроклімат. Для цього "плетіння" використовують 750 000 кольорів! В періоди сильної спеки дерен поливають, щоб він не висох, але, якщо погода волога, то трава може виростати на 4-5 см за 3 дня.
Помилуватися квітковим килимом можна не тільки з площі, але також можна піднятися на балкон міської ратуші (Town Hall), куди за додаткову плату допускаються відвідувачі.
Бельгія - найбільший світовий виробник бегоній - культивує більше 60 мільйонів бульб щорічно. А основними імпортерами є Нідерланди, Франція і США. Ця квітка використовується в конкурсах і квіткових інсталяціях, а також любимо домовласниками, які прикрашають бегоніями свої балкони, підвіконня і клумби.