День відкритих дверей у Французькому інституті за участі Посла Франції в Україні Етьєна де Понсен
В рамках програми заходу відбулися кінопокази мовою оригіналу, знайомство з медіатекою закладу, лекція про історію стилю "Французький прованс", майстер-класи для дітей та дорослих, гра в бадмінтон та стрільба з луку, тести на визначення рівня мови, концертна програма та багато інших активностей.
Захід відвідав Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен, що у своїй промові зазначив: «Щороку все більше людей відвідує цей захід і ми намагаємося розширювати діяльність і регіонами України, я не буду перераховувати усі мистецькі заходи, які ми плануємо провести, бо тоді ми не розійдемося й до опівночі. Хочу лише закцентувати на тому, що це воркшопи, кулінарні майстер-класи, навчальні та мистецькі проекти, лекції, зустрічі з представниками французької культури.
Цього року під час традиційного свята ФІУ ми зробили акцент на дітях, щоб вони мали змогу насолодитися святом якнайбільше. День відкритих дверей - це старт навчального сезону та сезону реалізації нових проектів Інституту і як завжди ми з непідробним захопленням очікуємо на головну нашу подію року - «Французьку весну».
Для киян та гостей столиці була також представлена виставка "До речі, життя чудове" від клубу ілюстраторів Pictoric – це проект про життєлюбність, іронічне ставлення до життєвих проблем, і що важливо – самоіронію – те, що не дає спинитись, опустити руки або стати зарозумілими. Вперше проект був представлений в рамках масштабної міжнародної виставки ілюстрацій в 2017-му році, де окрім українських і французьких ілюстраторів брали участь митці з усіх куточків світу.
В рамках заходу пройшла презентація від університетського видавництва «Пульсари» книги "Блукальці. Українська хроніка", за участі самої авторки Ліан Гійом. Романістка прожила в Україні з 2000 по 2004 роки.
Нагадаємо, що Французький Інститут в Україні (ФІУ), розташований у Києві та підпорядкований Посольству Франції в Україні, було створено у 1994 році на підставі міжурядової угоди. Місією Французького Інституту в Україні, як і місією близько 150 французьких культурних закладів закордоном, керованих Міністерством Закордонних справ та Міжнародного розвитку Франції, є поширення французької мови та культури, а також налагодження довгострокових партнерських стосунків з українськими діячами у царинах освіти, науки, культури та творчості. Французький Інститут в Україні пропонує курси французької мови для дуже широкої аудиторії, у ФІУ знаходиться також медіатека, яка пропонує українській публіці широкий вибір франкомовних видань та відео- та аудіоматеріалів, також ФІУ взаємодіє з українськими державними та приватними закладами по всій території України з метою запровадження проектів співробітництва у таких трьох царинах: царина культури, наукова та університетська царина, освітня та лінгвістична царина.
Текст за матеріалами з ФБ та сайту Французького Інституту в Україні.
Фотозвіт від OUTLOOK у нашій галереї. Шукайте себе та зберігайте фото на пам‘ять!