RU  UK  EN
Статьи  >  Гонки автомобілів-ветеранів у Лондоні

Гонки автомобілів-ветеранів у Лондоні

У перші вихідні листопада на вулиці Лондона традиційно виїжджають старовинні автомобілі, щоб позмагатися не тільки в швидкості, але і в красі та грації.

Насамперед автомобілісти добилися відміни правила, щоб перед кожним «легким локомотивом» йшла людина з червоним прапором. Потім в 1896 р було скасовано обмеження швидкості 6,5 км/год, і автомобілістам дозволили підвищити швидкість до божевільних 22,5 км/год. Червоний прапор символічно спалили, і 30 новеньких автомобілів вирушили на «емансипований пробіг» за маршрутом довжиною 97 км від Лондона до Брайтона. До фінішу доїхало менше половини автомобілів, але початок цієї чудової традиції був покладений.

На згадку про цю подію з 1927 р автопробіг проводився щорічно, за винятком військових років і 1947 року, коли бензин видавався за картками. У ньому можуть брати участь тільки ветерани - три- або чотириколісні транспортні засоби, випущені в 1904 р або раніше. Втім, іноді для розваги глядачів запрошуються «гості», які не відповідають цьому критерію.

Пробігу передує парад автомобілів на Ріджент-стріт, що проводиться в суботу. У неділю з 6:54 (схід сонця) учасники починають відбувати з Гайд-Парку. Вони стартують парами до 8:30. Перші фіналісти (якщо древні автомобілі витримують) досягають Прістон Парку в Брайтоні близько 10:00 і потім відправляються на Брайтонський пірс Мадера Драйв. Учасники можуть розвивати швидкість до 32 км/год. Автомобілі виставляються на загальний огляд в Прістон Парку до настання темряви.

Ці колоритні ветерани, народжені на зорі століття моторів, являють собою дивне видовище. Публіка може милуватися ними до, під час і після пробігу. Маршрут прокладений дорогою А23 від Лондона, з заїздами в Кройдон і Кролі, де на ярмарковій площі передбачений відпочинок (для автомобілів). Потім вони йдуть різними шляхами, знову з'єднуючись на А23, виходячи на фінішну пряму, що веде до Брайтону.

Вам это будет интересно:
День визволення Африки
25 травня відзначається День визволення Африки, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
Опубліковано перший прототип атласу
20 травня 1570 року було опубліковано перший прототип географічного атласу, розроблений південноірландським картографом Абрахамом Ортеліусом.
У цей день була запатентована газована вода
24 квітня 1833 в США була запатентована газована вода. Її творець - вчений Джозеф Прістлі, який довів процес фотосинтезу і творець звеселяючого газу.
Помер останній коргі королеви Великобританії Єлизавети II
Королева розводила коргі з 1944 року. Пізніше вона так їх полюбила, що собаки є навіть на офіційних фото королівської сім'ї.
Королева Єлизавета II відзначає 92-річний ювілей
Британській королеві Єлизаветі II, яка знаходиться на троні з 1952 року і є самим довго правлячим британським монархом в історії, 21 квітня виповнюється 92 роки.
День проліска в Англії
19 квітня в Великобританії зустрічають перше весняне свято День проліска.
Міжнародний день польоту людини в космос
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
День нарождення Джозефа Пулітцера
10 квітня - день народження засновника жовтої преси і знаменитої премії в галузі літератури та журналістики Джозефа Пулітцера.
У Лондоні кладовище стало пам'яткою архітектури
Єврейське кладовище Willesden на північному заході Лондона офіційно внесли до списку пам'яток архітектури, що охороняються державою. Ще два роки тому британська влада виділили 320 тисяч фунтів стерлінгів (більше $ 400 тисяч) на відновлення цвинтаря, яке фахівці називають рідкісним прикладом архітектури в стилі готичного Відродження.
День яблука в Англії
21 жовтня або в найближчі до цієї дати вихідні в Англії проводиться День яблука - щорічний захід, присвячений яблукам, фруктовим садам, яке влаштовується з ініціативи благодійної організації Common Ground з 1990 року.
Острів Мен отримав статус об'єкта ЮНЕСКО
Днями установа ООН з питань освіти, науки і культури ЮНЕСКО наділила цілий острів статусом біосферного заповідника, що що охороняється Як пише британська Daily Mail, подібний титул дістався острову за його красу, дику природу і морських мешканців.
У Лондоні відкрили бар з шоколаду
У лондонському районі Шордіч відкрили тимчасовий бар з шоколаду. Як повідомляє The Mirror, він отримав назву If Carlsberg Did Chocolate Bars.
Вчені встановили особу Бенксі
Вчені з Лондонського університету королеви Марії встановили особу вуличного художника, який ховається під псевдонімом Бенксі, пише The Independent Художника насправді звуть Робін Ганнінг, розповів один з дослідників. Він навчався в одній з державних шкіл Брістоля.
У Лондоні виставили на продаж будинок шириною три метри
У Лондоні виставили на продаж будинок, ширина якого три метри. Вартість такого житла становить один мільйон євро.
Світова спадщина ЮНЕСКО поповнилося п'ятьма об'єктами
У 2015 році в список місць, що охороняються ЮНЕСКО, були внесені нові історично цінні локації.
60-річний лист Санта-Клаусу знайшли в димоході будинку
В англійському місті Редінг в димоході будинку будівельники знайшли лист Санта-Клаусу, написаний понад 60 років тому.
Лондонські автобуси переходять на біопаливо
Майже третина автобусного парку Лондона незабаром буде працювати на біопаливі, знижуючи щорічні викиди в атмосферу столиці Туманного Альбіону на 21 000 тонн.
Британія запрошує на роботу спеціалістів з розплутування герлянд
У британську компанію Tesco почали масово надходити заяви від охочих влаштуватися на роботу після того, як керівництво опублікувало оголошення про вакансії, мабуть, на саму нервову роботу в країні.
Каплиця Королівського коледжу засяяла яскравими світловими орнаментами
Цифровий художник Мігель Шевальє прикрасив каплицю Королівського коледжу в Кембриджі неймовірними вітражами і переливами.
Найстаріше дерево Великобританії змінило стать
Найстаріше дерево Великобританії - тис, зростаючий в Шотландії у дворі церкви села Фортінгел в Пертшир, почав змінювати стать.
Закрыть
Outlook facebook page