У Києві за підтримки Посольства Індії відбувся йога-марафон і встановлений рекорд України
Зона йоги розташувалася між будівлею ЦУМу і вул. Прорізною. Серед учасників були Надзвичайний і Повноважний Посол Індії В Україні Манодж Кумар Бхарті, його колега Посол Сирії в Україні Хассан Ходдур, Генеральний директор ГДІП Павло Кривонос, зірки шоу-бізнесу, активісти, представники громадськості, ЗМІ.
Марафон завершився фіксацією нового національного рекорду за кількістю учасників, які одночасно займалися йогою - 1 517 чоловік. Рекорд зафіксували представники Книги рекордів України.
Як розповів на прес-конференції напередодні події Пан Посол, 21 червня весь світ відзначає Всесвітній день йоги. "З кожним роком святкування цієї події стає все ширше, в минулому році наші заходи, присвячений Дню йоги в Маріїнському парку відвідали 10 тисяч чоловік. У цьому році святкування пройдуть в 23 містах України".
Пан Бхарті зазначив, що в перекладі з санскриту "йога" означає «об'єднувати» або «приєднуватися». "Практикуючи йогу, ми стаємо більш спокійними і врівноваженими, отримуємо розслаблене пружне тіло. Той, хто в гармонії з самим собою, створить мирну сім'ю, мирні сім'ї утворюють мирне суспільство, зі свого боку сформує мирні країни. І мирні країни принесуть мир всьому світу. йога є унікальним надбанням нашого народу і вже невід'ємною частиною життєвого простору мільйонів жителів планети ", - підкреслив він.
Привітав учасників марафону і Генеральний директор ГДІП Павло Кривонос, він подякував Посольству Індії за таку прекрасну ініціативу і таке символічне святкування 25-річчя дипломатичних відносин між нашими країнами. "Це прекрасна можливість познайомитися з цією прекрасною багатовікової фізичної практикою, яка під силу всім, незалежно від фізичної форми і віросповідання".
Тренер з йоги Максим Пушкарьов розповів, що щорічно ми за підтримки посольства проводяться ведичні фестивалі, фестивалі йоги. "До нас приїжджають люди з усієї країни і з інших країн. Людей об'єднують не матеріальні речі, а те, що пов'язано з розвитком нашого внутрішнього потенціалу і духовності, з розвитком того, що може робити тебе самого краще і світ навколо краще. І як кажуть люди, що практикують йогу, йога починається тоді, коли ми звертаємо килимок і виходимо на вулицю, в звичайний соціум. Йогою не можна займатися раз або два в тиждень, йога - це життя ", - зазначив він.
У 2014 Генеральна Асамблеї ООН затвердила 21 червня Міжнародним днем йоги. Було визнано, що йога сприяє цілісному підходу до здоров'я і благополуччя. У 2015 році перший в історії Міжнародний день йоги відзначили мільйони людей по всьому світу. Тоді в Нью-Делі був встановлений рекорд Гіннеса: заняття з йоги, в якому взяли участь 35,9 тис. учасників.