У Києві пройшов концерт арабо-андалузької пісні, присвячений 73-ій річниці незалежності Лівану
Урочистий захід розпочався з вітальної промови Пані Посла, яка привітала всіх гостей свята. Спеціально з цього приводу до столиці України прибула ліванська оперна співачка Фадія Аль Хаж Томб, яка в супроводі оркестру "Віртуози Києва" і познайомила слухачів з особливостями арабо-андалусской пісні, а саме з жанром мувашшах.
Привітати Пані Хажал з національним святом і насолодитися ліванської музикою в цей вечір прибули її колеги, голови дипломатичних місій Алжиру, Грузії, Судану, Катару, Сирії, Таджикистану, Мексики, Португалії, Японії, Молдови, Румунії, Малайзії, Іраку, Марокко, Бразилії, представники української політики, духовенства, громадські діячі, ЗМІ.
День незалежності Лівану відзначається в країні 22 листопада, так як саме в цей день в 1943 році була проголошена незалежність від Франції. Він вважається національним святом.
Після закінчення Першої світової війни в італійському місті Сан-Ремо відбулася конференція, за рішенням якої на територію сучасного Лівану і Сирії поширювався французький мандат.
У 1940 році Німеччина окупувала Францію, і свою владу над територією Франції проголосило коллаборационистское уряд Віші. Верховним комісаром Лівану був призначений Анрі Фернан денцией.
У 1941 році британські війська і війська Вільної Франції увійшли на територію Лівану, сили Віші капітулювали. Після падіння режиму Віші ліванські лідери попросили президента Шарля де Голля закінчити французький мандат.
Формально незалежність Лівану була проголошена в 1941 році, проте Франція продовжувала здійснювати повноваження мандата. У листопаді 1943 року Ліван в односторонньому порядку припинив мандат, що призвело до арешту президента, прем'єр-міністра і членів кабінету. Поступившись тиску ліванського народу і міжнародного співтовариства, 22 листопада 1943 року, Франція випустила ув'язнених і визнала незалежність Лівану. Цей день і відзначається в Лівані як День незалежності.