RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  "Бути вдома значить відчувати себе в безпеці". У Києві вшанували пам'ять Ясіра Арафата

"Бути вдома значить відчувати себе в безпеці". У Києві вшанували пам'ять Ясіра Арафата

"Бути вдома означає відчувати себе в безпеці ...", - ці слова належать засновнику і першому главі Палестинської національної адміністрації, борцю за свободу Палестини, лауреату Нобелівської премії Ясіра Арафата. 11 листопада в Києві відбувся вечір пам'яті палестинського лідера, організований посольством Палестини в Україні і палестинської діаспорою.

На заході був широко представлений дипломатичний корпус мусульманських країн в Україні, а також дипломати інших дружніх з Палестиною держав, серед яких Надзвичайні і Повноважні Посли Туркменістану, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану, Македонії, Саудівської Аравії, Марокко, Сирії, Судану, Катару, Таджикистан, Пакистану, Туреччини ,. Крім того, на вечорі пам'яті Ясіра Арафата були присутні представники духовенства, громадських організацій, діаспор, ЗМІ.

Ясір Арафат народився 4 серпня 1929 року в Єрусалимі, за іншою версією в Каїрі, він був п'ятою дитиною в сім'ї торговця тканинами з Гази. При народженні він отримав ім'я Мухаммад Абд ар-Рахман Абд ар-Рауф аль-Кудва аль-Хусейні, але в молодості змінив його на нинішнє - Ясір Арафат (Ясір означає «легкий»). Ясір Арафат закінчив інженерний факультет Каїрського університету.

У 1956 році, беручи участь у відбитті наступу англо-французько-ізраїльських сил на Суецький канал його вперше побачили в традиційній бедуїнській головній хустці (куфії), який до кінця його життя став символом палестинського опору. У цьому ж році Арафат переїхав до Кувейту, де на той час сформувалася активна палестинська громада. Там він зайнявся будівельним бізнесом, в якому досяг успіху. Але його справжнім покликанням стала палестинська революція. Він вирішив для себе, що «Палестину зможуть звільнити лише самі палестинці» і розраховувати на допомогу інших арабських країн не варто.

Через рік в Кувейті він брав участь у створенні, а потім і очолив «Рух за звільнення Палестини» (ФАТХ). Спочатку група називалася «Хатф», але ця абревіатура нагадувала арабське слово «поразка», і тому воно стало писатися навпаки. Так в 1959 році виник «Фатх» («завоювання», «перемога»). У 1964 році за сприяння Ліги арабських держав була створена Організація визволення Палестини (ОВП) як політична організація, що об'єднує всі організації палестинського опору, які прагнуть до загальної мети «визволення Палестини і створення незалежної палестинської держави».

2 квітня 1989 року генеральною радою Палестинської національної ради (ПНР) Арафат був обраний президентом палестинської держави і в липні 1994 року повернувся в Палестину.

13 вересня 1993 року Ясір Арафат і прем'єр Ізраїлю Іцхак Рабін після тривалих секретних переговорів підписали «угоду Осло», згідно з якою ООП зобов'язалася визнати право Ізраїлю на мир і безпеку і припинити терористичну діяльність. У результаті угоді була створена Палестинська національна адміністрація (ПНА), що отримала контроль над частиною Західного Берега р. Йордан і Сектором Гази.

У 1994 році Ясіра Арафата разом з Іцхаком Рабіном і главою МЗС Ізраїлю Шимоном Пересом була вручена Нобелівська премія миру за зусилля щодо досягнення миру на Близькому Сході.

У 2004 році здоров'я Арафата різко погіршилося, восени того ж року у важкому стані він був доставлений до Парижа, в госпіталь Персі. Увечері 4 листопада Ясір Арафат впав у кому і, не приходячи до тями, 11 листопада 2004 помер. У Арафата залишилася вдова Суха Арафат (Тауїль), вона була радником Арафата з економічних питань. Заради чоловіка православна християнка Суха погодилася прийняти іслам. У 1995 році у Ясіра і Сухі Арафат народилася дочка Захва, названа на честь матері Арафата.

Про те, як пройшов вечір пам'яті палестинського лідера, дивіться у нашій галереї:

Вам это будет интересно:
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Перфекціонізм – справа ювелірна
Сумні очі старого за вікном уважно стежили за революційною пожежею, яка охопила Петроград. Вогонь поширився на справу всього його життя – гордовита чотириповерхова будівля задихалася від крикливих комісарів і матросів, присутність яких здавалась грубим жартом після попередніх відвідувачів.
Мистецтво Патрика Кабрала: папір як символ крихкості світу
Незалежний художник родом із Філіппін Патрик Кабрал завойовує світ своїми незвичними арт-роботами. Його творіння – це новаторство, що поєднує в собі вікові традиціїкаліграфії й суперсучасні 3D-технології. Його мистецтво - спосіб змінити світ на краще як за допомогою естетики, так і шляхом виконання соціальної місії.
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Не вежею єдиною. ТОП кращих творінь Густава Ейфеля
Кажуть, Гі де Мопассан ненавидів Ейфелеву вежу. Знаменитий письменник вважав, що вона спотворює Париж і не приносить місту ніякої користі. Проте його частенько можна було зустріти в затишному кафе на вершині конструкції. У таких випадках автор «Любого друга» говорив, що «тільки тут клята вежа не трапляється йому на очі...»
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Золтан Кіш у Києві. Концерт за підтримки Посольства Угорщини в Україні
24 червня у Колонній залі імені М.В.Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт Національного академічного духового оркестру України під диригуванням Олексія Вікулова. Солістом став лауреат міжнародних конкурсів, угорський тромбоніст та учасник всесвітньо відомого гурту Mnozil Brass Золтан Кіш.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Закрыть
Outlook facebook page