Киргизькій Республіці - 28. Посол Жусупбек Шаріпов провів дипломатичний прийом у столиці України
Гостями заходу стали Надзвичайні і Повноважні Посли Азербайджану, Афганістану, Бельгії, Білорусі, Болгарії, В’єтнаму, Вірменії, Єгипту, Ізраїлю, Індонезії, Іраку, Ірану, Казахстану, Катару, Кореї, Кувейту, Лівану, Малайзії, Марокко, Молдови, Пакистану, Румунії, Сербії, Туреччини, Хорватії, а також представники міжнародних організацій, державних установ України та навчальних закладів.
У вітальній промові Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов зазначив: «Історія Киргизстану сягає своїм корінням ІІ століття до нашої ери, що було підтверджено Резолюцією 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН про визнання 2200 річчя Киргизької Державності. Але вже у 2019 році були знайдені історичні записи про існування киргизів та киргизької державності 3 тисячі років тому. Наша ж нова історія розпочинається 31 серпня 1991 року із прийняттям Декларації про державну незалежність Киргизької Республіки, а в 1992 році Киргизстан став членом ООН. З цього моменту було встановлено дипломатичні відносини із 163 державами.
За роки незалежності Киргизька Республіка домоглась значного прогресу в політичному і соціально-економічному розвитку, зайнявши своє гідне місце в світовому співтоваристві і відіграючи конструктивну роль у вирішенні міжнародних і регіональних питань. Курсом нової політичної системи народ Киргизстану обрав розвиток парламентської демократії, багатопартійності, змінюваності влади в правовому полі, а також у зміцненні громадянського сектора і його інститутів, а керівництво держави оптимізувало роботу державних органів, провело реформи правоохоронних та фіскальних органів, а також судової, виборчої та освітньої систем. Така стабільна політична ситуація сприяла зростанню економіки. Киргизстан увійшов в ТОП-20 країн-реформаторів рейтингу «Doing business-2020» від Світового банку.
Киргизька Республіка вибудовує відкриту багатовекторну зовнішню політику і розвиває співробітництво з усіма державами-членами ООН та міжнародними організаціями на основі доброї волі, взаєморозуміння і взаємоповаги інтересів. Зовнішньополітичний курс країни направлений на створення і підтримання сприятливих умов для сталого розвитку держави, подальшого зростання добробуту народу, зміцнення національної та регіональної безпеки, захисту прав та інтересів громадян і юридичних осіб Киргизької Республіки за кордоном, просування позитивного іміджу країни на міжнародному рівні.
Цього року Киргизстан головував у важливих регіональних організаціях, таких як Шанхайська організація співробітництва, Організація договору про колективну безпеку і Раді Співробітництва тюркомовних держав. Ініціативами Киргизстану стали створення культурно-інтеграційного центру країн ШОС і країн Шовкового шляху для розвитку і посилення культурно-гуманітарних зв’язків.
Слід зазначити, що Європейський Союз розглядає нашу країну, як надійного партнера і зразкову державу в Центрально-Азіатському регіоні, яка зуміла побудувати вільне суспільство і демократичну країну з парламентською формою правління. Крім того, Киргизька Республіка в 2014 році першою і єдиною з держав Центральної Азії отримала статус «Партнера за демократію» Парламентської асамблеї Ради Європи і успішно просуває демократичні перетворення.
Дипломатичні відносини між Киргизстаном і Україною були встановлені 19 вересня 1992 року. Відносини наших держав характеризуються поступальною динамікою партнерського і взаємовигідного співробітництва в сферах торгівлі, економіки, сільського господарства, транспорту, культури, туризму, науки і освіти. За офіційними даними, в Україні поживає приблизно 2 тис. киргизів, а на території Киргизстану – понад 20 тис. українців, які позитивно впливають на розвиток дружніх відносин між нашими країнами».
Дивіться фоторепортаж від OUTLOOK з дипломатичного прийому в галереї!