RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Мене звуть Гарвард

Мене звуть Гарвард

Автор: 03.03.2015 | США
Сьогодні 376 років, як мені присвоїли моє ім'я, запозичене в мецената Джона Гарварда. Моїми коридорами ходили майбутні нобелівські лауреати, призери Оскара і Пулітцерівської премії. У моїх бібліотеках сиділи творці Microsoft і Facebook. Мене називали alma mater 8 американських президентів і найбагатша людина планети. Мене звуть Гарвард, я живу в Кембриджі, штат Массачусетс.

Мене звуть Гарвард, я живу в Кембриджі, штат Массачусетс. Якщо ви хочете знати, як і де починають вчитися змінювати світ, знайоммося.

Барак Обама, Марк Цукерберг, Білл Гейтс, Джон Кеннеді, Джордж Буш, Теодор Рузвельт, Девід Рокфеллер, Майкл Блумберг, Метт Деймон, Наталі Портман – це все мої випускники.

На третьому курсі Гарварда Білл Гейтс разом зі Стівом Балмером заснував Microsoft і покинув університет. Після світової слави і через 32 роки Білла таки визнали alumni – випускником Гарварду – і вручили йому диплом.

Перший чорношкірий президент США Барак Обама і його дружина Мішель в різний час навчалися у Школі права Гарвардського університету, оскароносна Наталі Портман, знімаючись у "Зоряних війнах", вступила на факультет психології, де колись навчався і Марк Цукерберг – геній соціальної мережі Facebook і доларовий мільярдер.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який заснував найбільше інформаційне агентство Bloomberg і сам собі призначив зарплату в 1 долар на посаді міського голови, – магістр Гарвардської школи бізнесу. А також людина, яка завершує десятку найбагатших людей планети.

Усе почалося 1636-го, мій перший випуск – 9 осіб. Зараз, у 2014-му – понад 18 000 студентів з усіх американських штатів і 100 країн світу, а також перші рядки в усіх рейтингах за якістю освіти.

Знаючи це, не дивно, що мої випускники – найбільш високооплачувані співробітники на ринку праці... Утім, це не означає, що вони зануди – під час студіювання вони, крім опанування наук, встигають бігати голяка, справляти нужду на статую Джона Гарварда і вручати Шнобелівську премію за найбезглуздіші винаходи.

Меценат Джон Гарвард, в честь якого назвали і мене, у далекому XVII столітті заповів половину своїх статків і 400 книжок університету. Тепер його пам'ятник, а точніше ліва нога – відполірована туристами до блиску з твердою впевненістю, що це на щастя. У студентів же із Джоном пов'язана інша традиція – гарвардським must do вважається вночі помочитися на бронзову ногу філантропа.

Поки українські студенти звуть Халяву із Шарою, у Гарварді перед сесією репетують від душі. Primal scream, відомий як первісний крик – це зняття стресу в ніч перед іспитами. Така студентська традиція згодом трансформувалася в Гарварді у ... масовий забіг голяка!

І на завершення: мої студенти вигадали власну премію – Шнобелівську (Ig Nobel Prize) – за найнепотрібніші наукові винаходи. Лауреати, котрі досліджують тертя між підошвою черевика і шкіркою банана; тестують, як олені реагують на людей, переодягнених в білих ведмедів; доводять, що заблукалі жуки-гнойовики знаходять дорогу додому по Чумацькому шляху, і вивчають вплив сексуальності страусів на людину, отримують нагороду за свій "вагомий" внесок у науку від справжніх призерів Нобелівської премії. 

Мій день народження тепер став майже космічною подією: можу похвалитися, що на мою честь названо астероїд! На тлі тієї кількості зірок, котрі вийшли з моїх стін – я вважаю цей факт символічним, а ви?

Фото з відкритих джерел

Вам это будет интересно:
Де «запалюють» зірки
Мало що може зрівнятися з яскравим зоряним небом під акомпанемент тиші. Саме про зірки OUTLOOK і розповість, а точніше про місця, де на них відкривається найкращий вид. У Європі дивитися на зірки радять не де-небудь , а... в Словенії. Справа в тому, що ця невелика країна – одна з найчистіших у світі, а отже, й атмосфера тут не настільки забруднена смогом.
Ломбард-стріт: вулиця, яку проковтнув удав
Пам’ятаєте, як Маленький принц учив бачити не капелюха, а слона, з’їденого удавом? Так от, у Сан-Франциско у вас є можливість побачити вулицю, частину котрої проковтнув удав. Змієподібна Ломбард-стріт заповзла майже до всіх путівників по Фріско.
Декілька граней багатогранного Бостона
Враження про це місто багато в чому залежить від того, де ви були до зустрічі з ним. Після Лос-Анджелеса Бостон може здатися дуже діловим і культурно насиченим, після Нью-Йорка – дещо провінційним і старомодним. Але в будь-якому разі він має яскраве та поважне обличчя массачусетського джентльмена.
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Ми там були: Нью-Йорк, Вашингтон і Маямі
Так склалося, що в Америці дві столиці – офіційна і фактична. Київський контекстний менеджер Богдан Янчев побував в обох і розповів нам про дух цих міст, про їхні пам’ятки і про те, чим вони є в реальності. Гадаєте, Нью-Йорк просякнутий дорогими парфумами, а у Вашингтоні, окрім полежати на травичці біля Білого дому, і робити нічого? Ви помиляєтесь!
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Таксі по-нью-йоркському
Наступним героєм нашого циклу про міський транспорт-символ стало жовте таксі Нью-Йорка. Без цих яскравих і неймовірно маневрених машин просто неможливо уявити Велике Яблуко, а надто його центр – Мангеттен. Здається, що «шашечок» тут більше, ніж людей.
Зимова казка: які міста найгарніше прикрашають до Нового року
До початку 2022 року лишилося зовсім обмаль часу, тому, якщо ви ще не вирішили, де саме будете відзначати найпопулярніше свято на нашій планеті, OUTLOOK пропонує свою добірку найбільш яскравих міст для святкування. У них всі бажання і мрії неодмінно збудуться!
Ковзкі забави: Найкращі вуличні ковзанки світу
З криги зводять готелі і висікають фонтани з білим вином, роблять самовари і навіть гасові лампи. Фотографи пішли ще далі: призвичаїлись використовувати сухий лід для створення ефекту диму й туману в кадрі. Напередодні свят OUTLOOK підготував для вас добірку про найпопулярніші льодові арени світу.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Усе велике починається з малого: Арт-проекти ентузіастів
Багато місць, відомих сьогодні на весь світ, було створено купкою ентузіастів без грошей і сторонньої допомоги. Ці люди жили ідеями і робили все, щоб втілити їх у реальність. Офіційною датою появи стріт-арту вважається 1942 рік, розпал Другої світової війни. Саме тоді один креативний працівник детройтської фабрики на прізвище Кілрой почав писати фразу «Kilroy was here»
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
Музеї, що лікують
«Мені, будь ласка, еліксир від головного болю, настоянку на корені мандрагори, пігулки від серця і трохи морфіну…» – приблизно так зверталися до аптекарів пацієнти кілька століть тому. А ті готували різноманітні бовтанки і суміші у фармакологічних лабораторіях, які знаходилися прямо в сусідніх кімнатах.
Не лише в центрі цікаво. Спальні райони світу
Мало який мандрівник під час своїх нетривалих подорожей вибирається кудись далі центру міста, де розташований його готель. Якщо ж «дислокація» – ще й мегаполіс, то такі поїздки відкладають «до кращих часів». А дарма, адже саме у спальних районах можна подивитися на незнайому країну очима її жителів, що куди пізнавальніше за екскурсії «галопом» замками і площами.
На ходу. Вулична їжа в різних країнах світу
Досвідчені туристи вважають: найпевніший спосіб швидко пройнятися чужою культурою – скуштувати страви місцевої кухні. Щоб не розгубитися при виборі наїдків і заощадити дорогоцінний час для їжі духовної, OUTLOOK радить вам найкращі місця вуличної гастрономії із семи точок земної кулі.
Водні ворота. Вражаючі порти світу
Аеропорти, залізничні вокзали, автобусні станції практично завжди створюються «за примхою Людини». А ось порти і гавані – це вже спільна творчість homo sapiens і природи. Outlook пропонує вашій увазі найгарніші та найоригінальніші з них.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
Затримай дихання. Найнебезпечніші місця для дайвінгу
Після того, як легендарний француз Жак-Ів Кусто за своїми колегами винайшов і вдосконалив акваланг, підводне плавання міцно увійшло у список найбільш популярних,але, на жаль, небезпечних хобі. Outlook попереджує і розповідає про найбільш екстремальні для занурення місця.
Поласувати оригінально: найдивніші кафе світу
Маркетологи і ресторатори – народ підприємливий і готовий на все, аби тільки збільшити число відвідувачів власного закладу. Доволі часто способи їхнього «загравання» з публікою схожі одне на одне, а дизайн і меню мало чим відрізняються. Тому ми добряче пошукали по всьому світу і зібрали для вас колекцію справді оригінальних закладів.
Проводжаючих просимо залишити вагони: найцікавіші поїзди планети
Незважаючи на безупинний розвиток авіатранспорту, багато людей по всій планеті все ще люблять з різних причин подорожувати поїздами. І хай у більшості поїзд асоціюється з повільним пересуванням, у порівнянні з літаками, і комфортом у найкращому випадку рівня минулого століття...
Закрыть
Outlook facebook page