RU  UK  EN
Статьи  >  Насолодись  >  Неіснуючі герої в бронзі

Неіснуючі герої в бронзі

OUTLOOK підготував для вас галерею статуй, створених на честь знаменитих вигаданих героїв книг для малюків, які ніби оживають кожен в своєму місті. Пориньте у світ дитинства, переглядаючи статтю, і, можливо, знайдете своїх улюблених героїв!

Том Сойєр і Гекльберрі Фінн

Де: Ганнібал (США)

У цьому містечку встановлені бронзові Том і Гек, які весело йдуть назустріч пригодам, адже саме тут провів свої юні роки їх творець – Марк Твен. Том сойер и финн (4).jpgФото pinterest.com

Щороку біля пам'ятника з 30 червня по 4 липня збираються місцеві жителі й численні туристи, аби відсвяткувати «Національні дні Тома Сойєра».

Вінні-Пух

Де: Вайт-Рівер (Канада)

Американсий Вінні-Пух розміщений в канадській провінції Онтаріо. Вона яскрава, барвиста, як і диснеївська стрічка.0114.jpgФото bearcrossing.ca

Піноккіо

Де: Коллоді (Італія)

На площі населеного пункту, на честь якого Карло Коллоді і взяв собі псевдонім, до 75-го дня народження казки було встановлено пам'ятник її головному персонажу – дерев'яному довгоносому чоловічкові. Разом із Піноккіо на нас поглядають його приятелі, Сокіл і Фея. А знизу викарбуване послання: «Безсмертному Піноккіо – вдячні читачі віком від чотирьох до сімдесяти років».princ-PinocchioParkDiscoverPinocchiosRootsinTuscanyandPiedmontPINOCCHIO-E-LA-FATA-1-1200x770.jpg Фото thegrandwinetour.com

Аліса в Країні чудес

Де: Нью-Йорк (США)

У Центральному парку міста красується цілий епізод з казки про пригоди Аліси. На величезному грибі сидить сама героїня, а навколо неї розташувалися Білий Кролик з годинником і Божевільний Капелюшник. Фішка скульптури в тому, що виконана вона практично у повній відповідності до ілюстрацій Джона Тенніела, надрукованих у найпершому виданні книги.5823a140128bb_alice_in_wonderland_sm.jpgФото bikerentalcentralpark.com

Русалонька

Де: Копенгаген (Данія)

Торік героїня однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена, увіковічена в бронзі, відсвяткувала ювілей. Статуї виповнилося цілих 100 років. the-little-mermaid-langelinie-copenhagen-denmark-carol-japp.jpgФото pixels.com

За час свого існування вона встигла відобразитися на сотнях фотографій туристів, стати однією з перших у переліку найбільш відвідуваних місць столиці Данії і кілька разів бути відреставрованою, після того як їй відбивали голову і обливали фарбою.

Бременські музиканти

Де: Бремен (Німеччина)

Героїв казки братів Грімм – співучих осла, кота, пса і півня – знають не лише всі німці, а й жителі багатьох інших країн. Про них знімають мультфільми, з їхніми зображеннями друкують колекційні марки і, звісно, їм присвячують чудернацькі скульптури. бременские музыканты (1).jpgФото pinterest.com

Місто, у якому й відбувалася ця історія, обзавелося таким пам'ятником на центральній площі, поблизу ратуші, ще на початку 50-х.

Стійкий олов'яний солдатик

Де: Оденсе (Данія)

Фігура героя казки, як і годиться за сюжетом, стоїть на одній нозі, адже на другу олова, а в цьому випадку – бронзи, просто не вистачило.Оловяный солдатик (1).jpgФото pinterest.com

Мумі-троль

Де: Тампере (Фінляндія)

На батьківщині письменниці Туве Янссон, навпроти музею під назвою «Долина мумі-тролів», встановлено невеликий пам'ятник головному герою її творів. moomin-autumn-laura-vanzo-2-6a32sdfsdfvsd.jpgФото metro.co.uk

Скульптуру розміром трохи менше метра представили жителям міста до 60-ліття першого видання книги, у 2005 році.

Головне фото jimnix.com

Вам это будет интересно:
У Києві відсвяткували День Відродження, Єдності і поезії Махтумкулі і День Конституції Туркменістану
Посольство Туркменістану в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Нурберди Аманмурадов провели в Києві урочистий захід, присвячений Дню Відродження, Єдності і поезії Махтумкулі Фрагі і річниці прийняття Конституції Туркменістану.
Посол Іспанії взяв участь в концерті, присвяченому річниці публікації твору іспанського письменника...
За сприяння посольства Іспанії в Україні, в Києві відбувся концерт присвячений сторіччю публікації повісті «Платер і я» відомого іспанського автора Хуана Рамона Хіменеса.
Посольство Білорусі провело урочистий вечір, присвячений творчості Янки Купали і Тараса Шевченка
Посольство Республіки Білорусь в Україні та особисто Надзвичайний і Повноважний Посол Ігор Сокол організували і провели в Києві урочистий вечір, присвячений творчості видатних класиків літератури наших країн Янки Купали і Тараса Шевченка.
Літературний меседж світу вiдправлено!
Єднання і взаємоповага – це те, що має стати основою відносин між державами, гарантією високоінтелектуального діалогу націй. Саме тому сьогодні міжнародна спільнота має більше проявляти свою міжнаціональну зацікавленість і поступово відкривати невідомі раніше факти «біографій» своїх культур. Завдяки усвідомленню цього і народилася ідея створення проекту.
Посли складуть портрет-пазл Шевченка з уривків «Заповіту», перекладеного на 25 мов світу
16 березня в Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться міжнародна урочиста культурно-мистецька церемонія «Нас єднає Шевченкове слово», присвячена відзначенню 202-ї річниці з дня народження видатного Кобзаря Тараса Шевченка та 170-річчю написання «Заповіту».
З реальності до казки... Прототипи книжкових героїв.
«Давним-давно в одному королівстві народилася принцеса. За білу як сніг шкіру їй дали ім'я Білосніжка...», подальший сюжет з відьмою-мачухою, «смертельним» яблуком і всеперемагаючої любов'ю відомий кожному. У реальному житті чари не торкнулося, прообраз героїні, і зловісний спрацював. У яких ще персонажів знайшлися прототипи і що у них спільного з казковими двійниками, розбирався Outlook...
Музо, прийди! Рецепти великих письменників
Що треба зробити, щоб спіймати музу або налаштуватися на творчий лад? «Слухати класичну музику, вживати більше антиоксидантів, які сприяють роботі мозку, або просто частіше гуляти на свіжому повітрі», – відповісте ви. А ось і ні! Багато великих майстрів пера думали інакше і шукали натхнення деколи в зовсім незрозумілих речах. Однак те, що є незвичним для середньостатистичної людини, цілком природно для творчої.
Нобелівський лауреат Маріо Варгас Льоса відвідав Київ
11 листопада в КНУ ім. Тараса Шевченка відбулася лекція відомого перуанського драматурга і прозаїка Маріо Варгас Льоси. Про подію – далі у нашій фотогалереї.
«Love's Executioner»: ексклюзивне інтерв’ю з Ірвіном Яломом
Редакції OUTLOOK пощастило поспілкуватися з Ірвіном Ялом: як навчитися любити цей світ, роздуми про белетристику і психотерапевтичну практику, поради про правильне ставлення до життя... Про це та інше чітайте далі в нашому интерв'ю.
Так продовжує Заратустра
Рівно 170 років тому в місті Реккені, неподалік німецького Лейпцига, народився Фрідріх Ніцше – людина, котра здійснила революцію у філософії, і як багато хто вважає, «написала» двадцяте століття. Його незвичайний погляд на суть речей невіддільний від власної постаті, яка вже давно стала культовою.
«Теорія великої відмови»
Дата 8 жовтня 1906 року залишилася в історії як символ великої відмови від заслужених почестей. Ось фінський письменник Арвід Ярнефельт отримує листа від Льва Толстого, нетерпляче розриває конверт, вдивляючись в написане російським прозаїком: «Постарайтеся зробити так, щоб мені не присуджували Нобелівської премії. Адже, якби це сталося, мені було б дуже неприємно відмовлятися».
Літературна Мексика стає ближчою
За сприяння Посольства Мексики в Україні відбулася презентація книги володаря Нобелівської премії в галузі літератури Октавіо Паса. Подія була приурочена до 100-річчя з дня народження письменника.
Відмотати час… назад?
19 травня 1897 року Оскар Уайльд, провівши вісімнадцять місяців у Редінгській в'язниці, вийшов на свободу. Арешт докорінно змінив життя неперевершеного дотепника і підвів сумну риску під його літературною діяльністю. Проте Уайльд – не перший і не останній майстер слова, який відчув на собі нещадність системи правосуддя.
Закрыть
Outlook facebook page