На одну з найнебезпечніших гір світу Чогорі на кордоні Пакистану та Китаю організовують екскурсії для туристів. Як повідомляє The Daily Mail, пропозиції для мандрівників надійдуть у продаж вже цього року.
Тури будуть доступні тільки тим, хто вже здійснював сходження на висоту не менше трьох з половиною тисяч метрів. Мандрівників супроводжуватимуть професійні гіди і шерпи, а вартість такої екскурсії складе близько 60 000 доларів. Ціна не включає переліт до Пакистану, ночівлі в готелі і чайові для шерп.
Висота Чогорі, також відомої як К2, становить 8 614 метрів. Вона знаходиться в гірській системі Каракорум і є самим північним восьмитисячником світу. Перше успішне сходження на вершину відбулося в 1954 році.
Незважаючи на те, що гора є другою по висоті вершиною в світі після Евересту, сходження на неї технічно набагато складніше через ландшафту і швидко мінливих погодних умов. До середини 2008 року на вершині Чогорі побувало 284 людини, 66 загинули при спробі сходження. До того часу на Еверест піднялися 3,6 тисячі чоловік.
За небезпеки Чогорі посідає друге місце серед восьмитисячників після Аннапурни, коефіцієнт смертності (співвідношення загальної кількості сходжень до числа загиблих при підйомі та спуску) становить 25 відсотків. Жодна зі спроб сходження на Чогорі взимку не увінчалася успіхом.
23 травня за ініціативою Американського товариства порятунку черепах відзначається Всесвітній день, присвячений цій тварині, що символізує мудрість і довголіття.
«Ханами» перекладається c японської як «милування квітами». Це - національна традиція. Навесні, коли зацвітає сакура, майже все населення Японії спрямовуються в парки, щоб насолодитися цим приголомшливим за красою видовищем.
Щорічно 27 лютого відзначається інтернаціональний екологічне свято - Міжнародний день полярного ведмедя. Ініціатором цього природного свята виступає організація Polar Bears International (PBI) - міжнародна організація, яка бореться за збереження популяції полярних (білих) ведмедів.
Міжнародний конгрес прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції в одна тисяча дев'ятсот тридцять одна році вирішив щорічно відзначати 4 Всесвітній октября день тварин. Це рішення знайшло широку підтримку, і нині таке свято як Всесвітній день тварин відзначають у різних країнах світу щорічно
Замок Ле Палюель у південно-західній Франції заявлений у якості аукціонного експонату. Торги з метою порятунку маєтку, що руйнується відбудеться 21 вересня. Необхідною сумою являється 500 000 євро, але мінімальний внесок стартує від 50 євро.
Фестивалі, присвячені цвітінню сакури, неймовірно популярні як в самій Японії, так і в США, де це дерево є символом дружби між двома країнами. І поки найвідомішим заходом цього роду є фестиваль у Вашингтоні, все ж жителі інших міст не відстають від столиці. Наприклад, протягом цілого місяця мешканці Філадельфії святкують Фестиваль квітучих вишень Subaru.
9 квітня в Національному ботанічному саду імені Гришка посли іноземних держав приєдняються до Міжнарожної ініціативи "Дерева миру". Окрім дипломатів в акції візьмуть участь активісти 132 міст та селищ України, а також представники 50 країн світу.