Нобелівська премія миру - безсумнівно, одна з тих премій, які приковують особливу увагу публіки. Церемонія вручення премій відбулася вчора, 10 грудня, в річницю смерті Нобеля, а Нобелівський концерт, який проводиться з 1994 року, - наступного дня.
Концерт став однією з основних подій в календарі Норвегії. Щороку близько 7 тис. Глядачів, включаючи лауреата премії та інших важливих гостей, прибувають на шоу.
Квитки на концерт, який відбувається на головному концертному майданчику Норвегії - Спектрум Арені, починають продаватися в жовтні і розбираються як гарячі пиріжки. Щороку приїжджає багато міжнародних музичних зірок. Під час концерту публіці представляють лауреата і його роботу, на великих екранах показують інтерв'ю, потім лауреат виголошує промову. Концерт транслюється телевізійними компаніями більш ніж 100 країн.
Нагадаємо, що У 2014 році Нобелівську премію миру отримали Малала Юсафзай і Кайлаш Сатьярті.
Юсафзай відома тим, що очолила в Пакистані кампанію за право дівчат на освіту. У 2012 році через це таліби важко поранили Малали, вистріливши їй в голову.
Сатьярті є організатором численних мирних акцій протесту проти експлуатації дитячої праці заради фінансової вигоди. Він очолює Всесвітню кампанію за освіту, в яку входить більше 400 освітніх організацій.
12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний політ навколо Землі. На честь цієї події у всьому світі святкують Міжнародний день польоту людини в космос.
Російські вчені виявили добре збережений череп сибірського єдинорога - вимерлого шерстистого ссавця Elasmotherium sibiricum з сімейства носорогових. Вік останків сягає 29 тисяч років. Про це пише видання Science Alert.
У США існує незвичайне свято, присвячене поширенню інформації про наукові та освітні важливості, яку представляють викопні останки. Це свято називається Національний день скам'янілостей, а святкують його в середині жовтня.
25 квітня 1953 року в британському журналі Nature була опублікована стаття вчених з Кембриджу Френсіса Кріка та Джеймса Уотсона, в якій вони описали своє революційне відкриття - дезоксирибонуклеїнову кислоту, відому як ДНК.
62-річний професор Оксфордського університету сер Ендрю Уайлс удостоєний Абелівської премії норвезької Академії наук і літератури за доказ теореми Ферма, яка турбує математиків усього світу кілька сотень років.
Після завершення Експо в Мілані в Novegro відбудеться ще одна грандіозна подія: мова йде про пробудження ярмарки, яка протягом довгого часу була меккою для колекціонерів вінілових пластинок - Milano Vinile.
День дітей, хворих на рак відзначають 15 лютого щорічно багато країн планети. Ця дата вперше з'явилася в календарі в 2001 році з ініціативи Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO).
Хірурги Серджіо Канаверо і Жень Сяотін підтвердили реальність пересадки голови росіянину Валерію Спиридонову. Про це, як повідомляють РИА Новости, медик з Італії розповів в інтерв'ю, присвяченому результатам дослідів по з'єднанню спинного мозку у гризунів та пересадці голови у мавп.
День святої Сесілії - це щорічне свято мексиканських музикантів - мар'ячі, відомих нині в усьому світі завдяки фільму Роберто Родрігеса «Відчайдушний».
За словами вчених, льодовики Bøyabreen, Supphellebreen, Haugabreen і Bødalsbreen настільки сильно зменшилися в розмірах, що проводити подальші дослідження безглуздо.
1 жовтня щороку відзначається Міжнародний день музики. Це свято було засновано в 1975 році за рішенням ЮНЕСКО, вважається, що одним з ініціаторів створення подібного свята виступив композитор Дмитро Шостакович.