Сьогодні, 31 липня, у Будинку освіти і культури "Майстер клас" за підтримки Чеського центру в Києві відбудеться показ фільмів Міжнародної кіношколи FAMU.
В програмі вечора 5 короткометражних ігрових фільмів:
BABA (2008), режисер Zuzana Kirchnerova-Spidlova
HRANICE - THE BORDER (2009), режисер Gyorgy Kristof
KYTKA - SEX, LIES and FLOWERS (2012), режисер Jan Santroch
MASKY (2005), режисер Olmo Omerzu
DRUHÉ DĚJSTVÍ - SECOND ACT (2008), режисер Olmo Omerzu
Місце проведення: вулиця Лаврська, 16А. Вхід - 20 грн. Гроші отримані за вхідні квитки будуть передані в організацію «Київ-Схід-Діти», яка працює з дітьми переселенців зі сходу України.
***
FAMU (Факультет кіно і телебачення Празької академії образотворчих мистецтв) - кіношкола світового класу, відноситься до розряду престижних творчих навчальних закладів світу. Потрапити туди під силу далеко не кожному.
Престижний кінематографічний журнал The Hollywood Reporter провів дослідження і назвав десятку найкращих університетів-кіношкіл. За підсумками рейтингу, чеський FAMU посів сьоме місце в світі.
Свою історію факультет веде з 1946 року. На рубежі 50-60-х років FAMU став своєрідним центром так званої чеської нової хвилі, яка представляла собою розквіт кінематографії. Незважаючи на те, що в ці роки був сильний ідеологічний тиск на всі сфери життя, факультет кіно і телебачення відрізнявся особливим ліберальним духом.
До Дня пам'яті і примирення монумент «Батьківщина-мати» в Києві прикрасили розкішним вінком з маків. Саме ця квітка є символом пам'яті про загиблих у Другій світовій війні.
Участь у церемонії взяли мер Києва Віталій Кличко, міністр закордонних справ Павло Клімкін та віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів.
Цими вихідними, 3-го і 4-го лютого, Національна галерея в Празі буде працювати безкоштовно в усіх п'яти будинках музею. Все це в честь 222-ї річниці з часу заснування галереї.
Дія розгортатиметься не тільки на воді, але і в повітрі. Церемонія відкриття відбудеться 28 січня двічі: о 18.00 з повтором о 20.00 на каналі Каннареджо.
Майданчик Печерського ландшафтного парку в Києві з 4 по 23 жовтня буде зачаровувати своїх відвідувачів виставкою хризантем. На площі майже чотири тисячі квадратних метрів будуть створені десять тематичних інсталяцій з 25 тисяч різнокольорових хризантем.
З 20 вересня в Києві відкривається ексклюзивна виставка, в рамках якої будуть представлені об'єкти тиражного мистецтва, що являють собою відбиток на папері або металі з друкарської форми.
26 квітня о 18:00 у Національному музеї Тараса Шевченка за ініціативою галереї «КалитаАртКлуб» відбудеться київська прем’єра документального фільму «Брати» польського режисера Войцеха Староня.
На горищі будинку на півдні Франції виявили полотно, яке можливо належить пензлю італійського художника Караваджо і оцінюється в 135 млн доларів. Через кілька днів після знахідки провідний мистецтвознавець Мікаель Санто закликав місцевих жителів поритися на своїх горищах в пошуках ще однієї картини художника, яка могла стати виграшем у лотереї XVII-го століття і пізніше зникла.
На думку МЗС республіки, що складається з одного слова термін, як у сусідній Словаччині, є більш гнучким і практичним у багатьох областях застосування.
Робота Бенксі "Мадонна з рушницею" врятована, завдяки скляній вітрині. Як пише портал "Італія по-русски", це єдине творіння самого знаменитого вуличного художника в Італії.
9 квітня в Національному ботанічному саду імені Гришка посли іноземних держав приєдняються до Міжнарожної ініціативи "Дерева миру". Окрім дипломатів в акції візьмуть участь активісти 132 міст та селищ України, а також представники 50 країн світу.
«Тиждень австрійського кіно» стартує 14 квітня у Києві. Кіноогляд, що у 2016 році відбудеться уже вп’яте, збирає найяскравіші та найбільш резонансні картини останніх років з Австрії.
Вчені з Лондонського університету королеви Марії встановили особу вуличного художника, який ховається під псевдонімом Бенксі, пише The Independent
Художника насправді звуть Робін Ганнінг, розповів один з дослідників. Він навчався в одній з державних шкіл Брістоля.