RU  UK  EN
Статті  >  Дізнайся  >  Посол Малайзії в Україні Дато Раджа Реза Раджа Заіб провів дипломатичний прийом

Посол Малайзії в Україні Дато Раджа Реза Раджа Заіб провів дипломатичний прийом

В столиці України відбувся дипломатичний прийом з нагоди святкування національного дня Малайзії. Гостей зустрічав Надзвичайний та Повноважний Посол Малайзії в Україні Й.В. Дато Раджа Реза Раджа Заіб Ша.

Національне свято малазійці святкують щороку, починаючи з 1957 року. Якщо трохи заглибитися в історію, 62 роки тому, 31 серпня 1957 року, Малайська Федерація, що складалась з 11 штатів, отримала незалежність від Британської Імперії. У той час, як День Малайзії знаменує об’єднання 11 штатів на півострові та двох штатів на Сході, Сабах та Саравак, у незалежну та суверенну націю – таким чином даючи початок країні, відомій сучасному світу як Малайзія.

На захід завітали Надзвичайні та Повноважні Посли Казахстану, Бельгії, Туреччини, Ірану, Індонезії, Киргизстану, Іраку, Лівії, Азербайджану та інші дипломати, урядовці, члени громадянського сектору, ЗМІ.

У вітальній промові Посол Малайзії зазначив:

«Для мене є велика честь сьогодні вітати всіх вас на нашому прийнятті з нагоди 62-ого Національного Дня Малайзії. Це прийняття можна вважати подвійним святом, оскільки сьогодні ми також відзначаємо 56-й День Малайзії.

Шлях, який Малайзія подолала до цього дня, був надзвичайно складним, але й водночас воістину захоплюючим. Через 62 роки незалежності та з населенням у 32 мільйони, малайзійське багатонаціональне та багатокультурне суспільство продовжує жити в гармонії, повністю цінуючи політичну та економічну стабільність.

Перша і єдина зміна влади в Малайзії відбулася через 61 рік за результатами проведення 14-х Загальних виборів 9 травня 2018 р. Мирний перехід влади довів, що культура демократії Малайзії цілком дозріла. Новий уряд, очолюваний прем'єр-міністром Тун Др. Махатхіром Мохамадом, робить великий акцент на верховенстві закону; свободі самовираження; належному управлінні, боротьбі з корупцією та прогресивних фіскальних реформах.

5d9c486b0faa7.jpeg

Що стосується зовнішньої політики Малайзії, ми продовжуватимемо бути незалежними, прагматичними та керуватися принципами інклюзивності, належного управління, свободи, прав людини та сталого розвитку. Коротко кажучи, зовнішня політика "нової Малайзії" є продовженням наших давніх основних принципів, таких як нейтралітет та невтручання. Ми продовжуватимемо підтримувати такі цінності, як мирне врегулювання, дипломатичні переговори та посередництво як інструменти вирішення конфліктів.

Дипломатичні відносини між Малайзією та Україною були встановлені 3 березня 1992 р. Малайзія була однією з перших країн, які визнали незалежність України. Уряд Малайзії відкрив своє посольство в Києві у вересні 2004 року. Відтоді Малайзія та Україна підтримують теплі та сердечні відносини. Більше того, зв'язки між Малайзією та Україною зміцнилися після трагедії MH17, що відбулася 17 липня 2014 року.

Я хочу підкреслити, що Малайзія непохитна і продовжує підтримувати суверенітет та територіальну цілісність України. Дозвольте мені нагадати, що Малайзія підтримала Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України, прийняту Генеральною Асамблеєю ООН, 27 березня 2014 року. Я був присутній особисто під час голосування та прийняття Резолюції, на той час як заступник Постійного представника Малайзії в ООН. Малайзія залишається стурбованою конфліктом та гуманітарною ситуацією, що триває на сході України, яка забрала більше 13 000 життів невинних людей, залишила тисячі постраждалих та змусила 1,5 мільйона людей переселитися. Ми сподіваємось, що новий український уряд та всі задіяні сторони дотримуватимуться Мінських угод та активізуватимуть зусилля для переговорів та вирішення конфлікту мирним шляхом.

У 2019 році в Україні відбулася безпрецедентна зміна політичної обстановки. Обрання Володимира Зеленського новим Президентом України та формування нового уряду знаменує початок нового періоду для України. Малайзія вітає український народ з успішними президентськими та парламентськими виборами, які забезпечили мирний перехід влади.

Згідно зі Звітом про глобальну конкурентоспроможність за 2018 рік, малайзійська економіка посіла 25-те місце з найбільш конкурентоспроможних країн у світі за період 2018–2019 років, оскільки ми прокладаємо шлях до того, щоб стати розвиненою нацією до 2020 року. Малайзія відчула 48-відсотковий стрибок у прямих іноземних інвестиціях до 80,5 млрд. рингітів у 2018 році, порівняно з 54,4 млрд. рингітів у 2017 році, що відображає впевненість інвесторів у економічній стабільності Малайзії. Крім того, Малайзія 15 місце серед 190 країн світу згідно з рейтингом Світового банку «Ведення Бізнесу – 2019» за легкістю ведення бізнесу.

Наступного місяця у Малайзії відбудуться двосторонні політичні консультації між Малайзією та Україною. Я надзвичайно радий, що українську делегацію очолить заступник Міністра закордонних справ. Малайзія позитивно налаштована на продовження дискусій щодо посилення нашої двосторонньої співпраці в таких сферах, як торгівля та інвестиції, туризм, освіта, оборона, аерокосмічні системи, авіація та залучення нових можливостей для подальшої співпраці в інших потенційних сферах.

5d9c486bdb4f5.jpeg

Я дуже задоволений, що цього року приватний сектор Малайзії та України активно співпрацює в нових сферах, таких як виробництво розумних лічильників, безпілотників, аерокосмічних та авіаційних систем. Я сподіваюсь, що більше малайзійських компаній отримуватимуть можливість брати участь в українських економічних заходах, таких як в галузі інфраструктури та експлуатації аеропортів.

Тим часом Малайзія та Україна перебувають в процесі укладення Меморандуму про взаєморозуміння у галузі вищої освіти. Коли він буде підписаний, я сподіваюся, що більше українських студентів зможуть скористатися перевагами навчання у Малайзії через доступну вартість та якість університетської освіти.

Із задоволенням повідомляю, що в 2018 році Україна була прийнята як одна з країн-реципієнтів Малайзійської програми технічного співробітництва (MTCP). Протягом цього року кілька українських чиновників брали участь у різноманітних програмах з розбудови потенціалу, пропонованих Малайзією через MTCP, і вони є серед наших гостей цього вечора. Я щиро сподіваюсь, що українські чиновники отримають користь від знань та ноу-хау, отриманих із запропонованих курсів, які можуть також сприяти реформаторським зусиллям України, особливо в економічній та освітянській сферах.

На завершення я хочу ще раз подякувати всім вам, друзі Малайзії, за доброзичливість та відносини, які ви побудували з нами. Я розраховую на вашу неоціненну підтримку та співпрацю, щоб сприяти більш значущій взаємодії між Малайзією та Україною, і за вашої підтримки, я впевнений, що ми розширимо сферу спільних зусиль наших країн».

Важливо зазначити, щодо торговельних відносин між Малайзією та Україною, то вони продовжують зміцнювалися з кожним роком. У 2018 році вперше за 11 років Україна зареєструвала позитивне торговельне сальдо на користь України в розмірі 22,2 млн. доларів США. Основними експортними товарами з Малайзії в цей період були пальмова олія, електричні та електронні товари, гумові вироби та перероблені продукти харчування. Основним імпортом з України за той же період були соняшникова олія, сільськогосподарська продукція, вироби із заліза та сталі та готові продукти. За перші сім місяців цього року загальний товарообіг між Малайзією та Україною показав позитивне зростання на 33,2%.

Варто зазначити також, що у сфері туризму в 2018 році туристичні прибуття з України були зафіксовані на позначці 14 529, що порівняно з 2017 роком вище на 11%.

Також Малайзія та Україна наразі доопрацьовують Угоду про взаємне скасування візових вимог і це означає, що вже найближчим часом і малайзійці, і українці зможуть скористатись вільною поїздкою в країну один одного на на термін до 90 днів.

Завершився дипломатичний прийом розіграшем пам‘ятних сувенірів.

Вам це буде цікаво:
Новопризначені посли чотирьох держав та Глава Представництва ЄС вручили вірчі грамоти Президенту України
​7 листопада 2019 року відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України Володимиру Зеленському послами Королівства Швеція, Швейцарської Конфедерації, Грузії, Мексиканських Сполучених Штатів та Главою Представництва Європейського Союзу.
Посол Томаж Менцін та гендиректор OUTLOOK Дарія Карякіна провели культурний захід FEEL SLOVENIA
У столиці відбувся захід під назвою Feel Slovenia в рамках фестивалю народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019 і націлений він був на сприяння розвитку двостороннього співробітництва між державами та різносторонньої презентації Словенії в Україні.
Сольний концерт словенської музикантки Данаї Гребенц для членів БФ "Життєлюб"
Тринадцятилітня музикантка зі Словенії Даная Гребенц 3 листопада 2019 року дала сольний концерт для людей поважного віку Медіа центрі ГДІП. Захід організували благодійний фонд«Життєлюб», ГДІП, Посольство Республіки Словенія в Україні та проект, що працює у сфері медіа та культурної дипломатії«OUTLOOK».
В Києві відбудеться захід Feel Slovenia від OUTLOOK та Посольства Республіки Словенія в Україні
02 листопада 2019 року у КМДА в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019 буде реалізовано спецпроект Feel Slovenia, за підтримки Посольства Республіки Словенії в Україні та Київської міської ради.
У Києві відбулося урочисте святкування 28-ї річниці Незалежності Туркменістану
Тимчасово повірений Посольства Туркменістану в Україні Какаджан Сапаралієв 18 жовтня 2019 року провів урочистий прийом на честь 28-ї річниці Незалежності Туркменістану і 27-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туркменістаном і Україною.
Посол Кореї в Україні Квон Кі-Чанг провів дипломатичний прийом в Києві
В столичному готелі InterContinental Kyiv на запрошення Посольства Кореї зібралися дипломати, урядовці, політики, бізнес еліта та представники громадських організацій України аби разом відзначити день заснування Республіки Корея.
Зоо-Азія: крокодили, бегемоти і зелений папуга
Однією з найбільших насолод, окрім одвічного споглядання за вогнем, що горить, стрімкою водою і людиною, яка працює, є спостереження за життям і поведінкою тварин. І на цей момент усі ваші мрії зводяться до елементарного – доторкнутись до когось м’якого і зрозуміти мову, переклад якої не знайти в жодному зі словників.
За підтримки Посольства Угорщини в Україні в Києві проходять концерти Дьордя Оравца, Андраша Габора Вірага та Ержебет Шевельо.
В Національній філармонії України триває проект «Магія живої музики», в рамках якого за підтримки посольства Угорщини в Україні відбувся концерт «КвінтоФест. Камерні акценти осені» та пройде щорічний концерт-присвята Ференцу Лісту.
День відкритих дверей у Французькому інституті за участі Посла Франції в Україні Етьєна де Понсен
Яскраво суботній ранок розпочався для всіх охочих у Києві, на вулиці О. Гончара, 84, де Французький інститут зустрічав гостей.
Посол Анка Фельдгузен провела день відкритих дверей у посольстві Німеччини в Україні!
Посольство Федеративної Республіки Німеччина щороку, а саме вже вшосте, наприкінці літа запрошує всіх бажаючих відвідати захід «Німецький сад» - день відкритих дверей, коли дипломати зустрічають киян та гостей міста в своєму робочому офісі та на території дипустанови.
Посол Індонезії презентував столиці Боробудур з нагоди днів незалежності Індонезії та України
У Києві в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка з‘явився свій Боробудур. Посольство Індонезії з нагоди 74 - річниці незалежності своєї держави і 28 - ї річниці незалежності України зробили символічний подарунок столиці.
Баджо: морський народ Південно-Східної Азії
Нечисленні народи завжди цікавили вчених і художників, котрі шукали в їхньому способі життя натхнення для своєї творчості. Один із найпопулярніших етносів сьогодні - баджо, кочовий народ мореплавців, котрих формально можна співвіднести з Малайзією.
Посол ПАР Андре Йоханнес Гроеневальд ініціював проведення благодійного заходу для дітей
Посольство Південно-Африканської Республіки на чолі з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Андре Йоханнесом Гроеневальдом провели благодійну акцію в «Спеціалізованому обласному будинку дитини м. Боярка».
Посол Єгипту в Україні Хоссам Ельдін Мохамед Ахмед Алі провів дипломатичний прийом
Надзвичайний та Повноважний Посол Єгипту в Україні Хоссам Ельдін Мохамед Ахмед Алі 11 липня зустрічав гостей з нагоди національного свята. Привітати Єгипет прийшли представники іноземного дипломатичного корпусу в Україні, члени Уряду, очільники неурядових організацій та партнери посольства.
Посол Аніца Джамич: «Численні зв’язки століттями пов’язували хорватський і український народи, а у новий час і наші дві країни - Хорватію і Україну»
У столиці України відбувся дипломатичний прийом з нагоди Дня державності Хорватії. Колег по дипломатичному корпусу, урядовців, партнерів посольства вітала Надзвичайний та Повноважний Посол Хорватії в Україні пані Аніца Джамич.
День Незалежності Білорусі. Посол Ігор Сокол провів дипприйом у Києві
20 червня в Колонному залі Київської мерії відбувся дипломатичний прийом з нагоди Дня Незалежності та 75-річчя визволення Республіки Білорусь від німецько-фашистських загарбників.
Прес-конференція до Міжнародного дня йоги у Медіацентрі ГДІП
18 червня 2019 року за організаційного сприяння ДП «ГДІП» у Медіацентрі відбулася прес-конференція Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Партха Сатпатхі, присвячена святкуванню Міжнародного дня йоги та фестивалю, що відбудеться вже цієї суботи у Маріїнському парку.
Посол Елена Летісія Тереса Мікусінскі провела дипломатичний прийом, почесним гостем став всесвітньо відомий аргентинський співак Хіронімо Рауч
Колонна зала КМДА 11 червня приймала гостей Посольства Аргентинської Республіки в Україні з нагоди національного свята. Надзвичайні та Повноважні Посли, представники уряду та державних органів, партнери посольства, бізнес спільнота та ЗМІ вишикувалися у довгу чергу, аби привітати очільницю іноземної дипломатичної установи та висловити свої вітання дружній Аргентині.
Індійський чай. Посол Індії розповідає про традиції чаювання
29 травня 2019 року під егідою Надзвичайного та Повноважного Посла Індії в Україні Партха Сатпатхі відбувся вечір, присвячений індійській культурі, кухні та чаю. Метою заходу стала популяризація індійських традицій.
Ініціатива Туркменістану і підтримка ООН для збереження Аральського моря
28-го травня 2019 в штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, м.Нью-Йорк, США відбулося 85-те пленарне засідання 73-ій сесії Генеральної Ассамблеї ООН за участю повноважних представників держав-членів Організації.
Закрити
Outlook facebook page