Вечір джазу та мистецтва від Посольства Грузії в Україні
Гостям подарували живий виступ джазового квартету Майї Бараташвілі та нову виставку картин Посла Гели Думбадзе “Київ. У пошуках втраченого часу”. Надзвичайні і Повноважні Посли Індонезії, Молдови, Норвегії, Нідерландів, Палестини, Пакистану, Казахстану, Кувейту, Таджикистану, Угорщини, Хорватії, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, генеральний директор ГДІП Павло Кривонос та інші поважні гості поринули в атмосферу грузинського культурного різноманіття.
Під час вітальної промови Посол Грузії відзначив, що учасникам буде представлено високу грузинську культуру через джаз, кухню та живопис. “Виставку своїх картин я назвав “У пошуках утраченого часу”. Цю колекцію, як і попередні, я присвячую, звісно, Києву. Першу виставку я представив у цьому чудовому місті сім років тому поблизу Андріївського узвозу, називалася вона “Київ: містичні вікна”. Другу – в Посольстві Грузії в Україні – «Київ: акриловий щоденник». Це третя. Картини з цієї виставки написано у Києві протягом останніх трьох місяців. Можна сказати, що я наполовину український художник.
Україна мене дуже надихає. Дуже! Я сам обрав вашу країну. Я працював у чотирьох посольствах світу, і коли настала черга визначатися, я обрав ту країну, де отримав максимум тепла – Україну”, – зазначив пан Посол.
“... Мистецтво Гели Думбадзе – це авангард. Розглядаючи його картини, можна зустріти і Малевича, і Пікассо ... а можна зустріти і Гелу Думбадзе. Картину класичного типу можна побачити в будь-якому місці, а картини пана Думбадзе – це щось несподіване, це те, що малює наша уява, що ми бачимо щодня, але не встигаємо зрозуміти, охопити й усвідомити наскільки ж світ красивий”, – зазначив у промові Файзуло Холбобоєв.
Головною подією вечора Гела Думбадзе визначив виступ джазового бенду: “Майя Бараташвілі, я називаю її грузинської дівою, людиною, яка зробила себе сама, представляє міжнародний рівень джазу. Я поважаю і ціную цю виконавицю. Нехай музика говорить за себе”.
Коли на сцені з’явилися три музиканти, три Георгія та власне солістка – учасники квартету Майї Бараташвілі – присутні у залі завмерли в очікуванні, адже кожен знав, що попереду його чекає магія джазу. Майя – володарка мелодійного, сильного і розкішного вокалу. Джаз в її виконанні звучить дуже вишукано й ніжно, й водночас енергійно. Джазом грузинська співачка почала займатися в 1996 році. Відтоді виступає на міжнародних джазових фестивалях в усьому світі, тож дуже приємно, що у насиченому гастрольному графіку колективу вдалося знайти один день, щоб відвідати Київ. Майя Бараташвілі також є солісткою Тбіліського естрадного оркестру при мерії Тбілісі з 1998 року.
Вечір у колі друзів. Саме такими були відчуття. Екзотична, таємнича і багатогранна культура Грузії, історія якої сягає глибини тисячоліть, нікого не залишила байдужим, адже її вдало поєднують із сучасними тенденціями та впливами. Саме це дає можливість культурі не лише зберігати свої автентичні риси, а ставати багатшою, отримуючи нові напрями, а часом – нове життя. Традиційно грузини вважають, що гості – це дар небес, а тому їх привітність і надзвичайна люб’язність миттєво завойовують серце будь-кого. Це справді одна з найбільш унікальних і гостинних культур в світі. Вечір джазу та мистецтва 11 квітня один з прикладів цьому.
Довідка про автора картин:
Гела Думбадзе. Народився 13 червня 1965 року в місті Тбілісі, Грузія. За освітою філолог, міжнародник, в дипломатії більше 20 років, обіймав посаду Державного міністра Грузії з питань діаспори. Живопису навчався самостійно. У червні 2012 року, в місті Києві, в галереї “Арт Хол” Фонду сприяння розвитку мистецтва відбулась його перша персональна виставка “Київ. Містичні вікна”. 13 листопада 2018 року у Києві відбулась його друга персональна виставка “Київ. Акриловий щоденник”. Сьогодні його роботи представляє престижна грузинська галерея “Art Gallery Line” та зберігаються в приватних колекціях у багатьох країнах світу.
Автор літературних збірок “Жовтий тролейбус”, “Люблю яблуко”, “Я – Бігун” (переклад цієї книги українською мовою було презентовано під час Книжкового Арсеналу – 2018). За його п’єсами поставлено вистави в Грузії, Україні та Республіці Азербайджан. Лауреат трьох міжнародних літературних конкурсів.
Дивіться фотогалерею із заходу: