RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  Вечір джазу та мистецтва від Посольства Грузії в Україні

Вечір джазу та мистецтва від Посольства Грузії в Україні

Грузія асоціюється з надзвичайно гостинними людьми, багатою історією та традиціями. Сьогодні культура Грузії має часи розквіту і цим щиро пишається Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії Гела Думбадзе, який 11 квітня 2019 року запросив колег-дипломатів, представників української влади, представників грузинської діаспори та партнерів насолодитися вечором джазу та мистецтва.

Гостям подарували живий виступ джазового квартету Майї Бараташвілі та нову виставку картин Посла Гели Думбадзе “Київ. У пошуках втраченого часу”. Надзвичайні і Повноважні Посли Індонезії, Молдови, Норвегії, Нідерландів, Палестини, Пакистану, Казахстану, Кувейту, Таджикистану, Угорщини, Хорватії, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, заступник міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, генеральний директор ГДІП Павло Кривонос та інші поважні гості поринули в атмосферу грузинського культурного різноманіття.

Під час вітальної промови Посол Грузії відзначив, що учасникам буде представлено високу грузинську культуру через джаз, кухню та живопис. “Виставку своїх картин я назвав “У пошуках утраченого часу”. Цю колекцію, як і попередні, я присвячую, звісно, Києву. Першу виставку я представив у цьому чудовому місті сім років тому поблизу Андріївського узвозу, називалася вона “Київ: містичні вікна”. Другу – в Посольстві Грузії в Україні – «Київ: акриловий щоденник». Це третя. Картини з цієї виставки написано у Києві протягом останніх трьох місяців. Можна сказати, що я наполовину український художник.

5cb06f7169a1b.jpeg

Україна мене дуже надихає. Дуже! Я сам обрав вашу країну. Я працював у чотирьох посольствах світу, і коли настала черга визначатися, я обрав ту країну, де отримав максимум тепла – Україну”, – зазначив пан Посол.

5cb06f16c75e3.jpeg

“... Мистецтво Гели Думбадзе – це авангард. Розглядаючи його картини, можна зустріти і Малевича, і Пікассо ... а можна зустріти і Гелу Думбадзе. Картину класичного типу можна побачити в будь-якому місці, а картини пана Думбадзе – це щось несподіване, це те, що малює наша уява, що ми бачимо щодня, але не встигаємо зрозуміти, охопити й усвідомити наскільки ж світ красивий”, – зазначив у промові Файзуло Холбобоєв.

Головною подією вечора Гела Думбадзе визначив виступ джазового бенду: “Майя Бараташвілі, я називаю її грузинської дівою, людиною, яка зробила себе сама, представляє міжнародний рівень джазу. Я поважаю і ціную цю виконавицю. Нехай музика говорить за себе”.

5cb06f2c00505.jpeg

Коли на сцені з’явилися три музиканти, три Георгія та власне солістка – учасники квартету Майї Бараташвілі – присутні у залі завмерли в очікуванні, адже кожен знав, що попереду його чекає магія джазу. Майя – володарка мелодійного, сильного і розкішного вокалу. Джаз в її виконанні звучить дуже вишукано й ніжно, й водночас енергійно. Джазом грузинська співачка почала займатися в 1996 році. Відтоді виступає на міжнародних джазових фестивалях в усьому світі, тож дуже приємно, що у насиченому гастрольному графіку колективу вдалося знайти один день, щоб відвідати Київ. Майя Бараташвілі також є солісткою Тбіліського естрадного оркестру при мерії Тбілісі з 1998 року.

Вечір у колі друзів. Саме такими були відчуття. Екзотична, таємнича і багатогранна культура Грузії, історія якої сягає глибини тисячоліть, нікого не залишила байдужим, адже її вдало поєднують із сучасними тенденціями та впливами. Саме це дає можливість культурі не лише зберігати свої автентичні риси, а ставати багатшою, отримуючи нові напрями, а часом – нове життя. Традиційно грузини вважають, що гості – це дар небес, а тому їх привітність і надзвичайна люб’язність миттєво завойовують серце будь-кого. Це справді одна з найбільш унікальних і гостинних культур в світі. Вечір джазу та мистецтва 11 квітня один з прикладів цьому.

5cb06f1e7a83b.jpeg

Довідка про автора картин:

Гела Думбадзе. Народився 13 червня 1965 року в місті Тбілісі, Грузія. За освітою філолог, міжнародник, в дипломатії більше 20 років, обіймав посаду Державного міністра Грузії з питань діаспори. Живопису навчався самостійно. У червні 2012 року, в місті Києві, в галереї “Арт Хол” Фонду сприяння розвитку мистецтва відбулась його перша персональна виставка “Київ. Містичні вікна”. 13 листопада 2018 року у Києві відбулась його друга персональна виставка “Київ. Акриловий щоденник”. Сьогодні його роботи представляє престижна грузинська галерея “Art Gallery Line” та зберігаються в приватних колекціях у багатьох країнах світу.

Автор літературних збірок “Жовтий тролейбус”, “Люблю яблуко”, “Я – Бігун” (переклад цієї книги українською мовою було презентовано під час Книжкового Арсеналу – 2018). За його п’єсами поставлено вистави в Грузії, Україні та Республіці Азербайджан. Лауреат трьох міжнародних літературних конкурсів.

Дивіться фотогалерею із заходу:

Вам это будет интересно:
Володарем міжнародної премії «Людина року – 2019» за значний внесок в розвиток партнерських, дружніх та економічних відносин з Україною стане Посол Туреччини в Україні
Для України, яка невідворотно обрала своїми пріоритетами демократичні цінності, особливого значення набувають увага і підтримка світового співтовариства, вагомий особистий внесок відомих діячів міжнародного масштабу у розбудові України як суверенної демократичної держави.
Посол Індонезії в Україні Юдді Кріснанді та гендиректор OUTLOOK Дарія Карякіна провели спецпроєкт FEEL Indonesia
Посольством Республіки Індонезія в Україні та проєктом OUTLOOK 23 грудня 2019 року в творчому просторі "Арт Причал" в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL реалізовано спецпроєкт FEEL Indonesia.
Проєкт Diplomatic Greetings від OUTLOOK та ГДІП з Послом Республіки Словенія в Україні
Наприкінці грудня у Посольстві Республіки Словенія в Україні відбулася зустріч представників дипломатичної сфери з учнями Школа молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та студентами факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв.
Історія бренду: Вода «Боржомі»
Сьогодні ми пропонуємо вам вирушити з нами в курортну частину Грузії, в околиці красивого й затишного курортного містечка Боржомі, де вже кілька століть розливають одну з найпопулярніших і найкорисніших мінеральних вод у світі – легендарний «Боржомі».
28-ий День Незалежності Казахстану. Посол Самат Ордабаєв провів дипломатичний прийом
4 грудня 2019 року з нагоди святкування Дня Незалежності Республіки Казахстан у столиці відбувся дипломатичний прийом. Надзвичайні і Повноважні Посли Латвії, Словаччини, Таджикистану, Азербайджану, Білорусі та Угорщини, представники державних установ та міжнародних організацій...
У Києві відбудеться захід FEEL Indonesia від проєкту OUTLOOK та посольства Індонезії в Україні
23 грудня 2019 року в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019 буде реалізовано спецпроект FEEL Indonesia.
В Україні пройшов «Культурний день ОАЕ»-2019
У неділю, 1 грудня, у Києві відбувся захід «Культурний день ОАЕ», гостями якого стали Надзвичайні і Повноважні посли Алжиру, Пакистану, Лівану, народні депутати, а також представники арабських діаспор в Україні.
Студентка Олена Луніна здобула перемогу в конкурсі «Містер та Міс Дипломат» в ІМВ
5-го грудня 2019 року в стінах Інституту міжнародних відносин увосьме обирали «найкращого дипломата», вдруге за історію конкурсу в ньому взяли участь дівчата, саме тому захід змінив назву на «Містер та Міс Дипломат».
Diplomatic Greetings з Послом Словацької Республіки від проєкту OUTLOOK та ГДІП
На початку грудня 2019 року відбулася чергова зустріч в рамках спільної ініціативи проєкту OUTLOOK і ГДІП - Diplomatic Greetings. Почесним гостем заходу став Надзвичайний та Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін.
В столиці відбувся Благодійний ярмарок за участі посольств
30 листопада 2019 на НСК «Олімпійський» Міжнародний Жіночий клуб Києва (IWCK) - недержавна некомерційна організація, заснована у 1992 році організувала традиційний Благодійний Ярмарок з метою збору коштів на допомогу сиротам, людям похилого віку, дітям з особливими потребами та вимушеним переселенцям зі сходу України.
«Україні дипломатичній»-20, а Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка - 75 років. Фоторепортаж з відзначення знакових дат
У середу, 27 листопада 2019 року, у залі Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка відбулися презентація двадцятого ювілейного випуску наукового щорічника «Україна дипломатична» та низки фірмових видань ГДІП і дипломатичне прийняття з нагоди 75-річчя Інституту.
Посол Крістіан-Леон Цуркану: «Румунія - це не лише сусід, але й друг українського народу»
В столиці України пройшов дипломатичний прийом, організований Посольством Румунії в Україні. Відсвяткувати основоположний момент історії сучасної Румунії- Велике Об'єднання 1918 року прийшли Надзвичайні та Повноважні Посли Ізраїлю, Естонії, Німеччини, Туреччини, Франції та дипломати з інших країн.
Проєкт OUTLOOK в рамках події FEEL SOUTH AFRICA створив майданчик для обміну професійним кулінарним досвідом між шеф-кухарями з України та ПАР
Шеф-кухарі з ПАР – Анділе Сомдака та Махломола Тамае, що приїхали, як special guests ініціативи FEEL South Africa в рамках фестивалю культур народів світу OWCF окрім проведення майстеркласу для студентів кафедри готельно-ресторанного бізнесу КНУКіМ, відвідали кухню українського кулінарного експерта Євгена Клопотенко.
Проєкт OUTLOOK реалізував ініціативу FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OWCF за підтримки Посольства ПАР в Україні
21 листопада OUTLOOK спільно з Посольством Південно-Африканської Республіки в Україні реалізував спецпроєкт FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL.
Зустрічайте «Містер та Міс Дипломат» 2019!
Вже вдруге в новому форматі в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Т. Шевченка пройде битва за звання найкращого дипломата серед студентства – інтелектуально-розважальне шоу «Містер та Міс Дипломат».
Майстерклас з приготування вареників для Клубу дружин послів від проєкту OUTLOOK та кулінарного експерта Євгена Клопотенко
За ініціативи Клубу дружин послів “Ambassador’s Spouses Club” проєкт OUTLOOK організував кулінарний майстерклас з ліплення вареників від українського шеф-кухаря, співвласника ресторану “100 років тому вперед” Євгена Клопотенка.
День Короля Бельгії в Києві. Посол Алекс Ленартс продовжив щорічну традицію святкувань
Київська Філармонія приймала гостей Посольства Бельгії в Україні з нагоди Дня Короля. Надзвичайні та Повноважні Посли Фінляндії, Японії, Норвегії, Словенії, Вірменії, Бразилії, Аргентини та інших країн завітали на урочистий прийом та концертну програму.
Киргизькій Республіці - 28. Посол Жусупбек Шаріпов провів дипломатичний прийом у столиці України
20 листопада в готелі InterContinental Kyiv відбувся дипломатичний прийом з нагоди 28-ої річниці Незалежності Киргизької Республіки. Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні вітав запрошених з нагоди свята.
В Києві відбудеться захід Feel South Africa від проєкту OUTLOOK та Посольства ПАР в Україні
21 та 22 листопада проєкт OUTLOOK спільно з Посольством Південно-Африканської республіки в Україні реалізовує спецпроєкт FEEL SOUTH AFRICA в рамках фестивалю культур народів світу OUTLOOK WORLD CULTURE FESTIVAL 2019.
Дискусія «Музика, що руйнує стіни» від Фонду Фрідріха Науманна за Свободу
8 листопада 2019 року Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні стали учасниками дискусії «Музика, що руйнує стіни», безпосереднім організатором якої став Фонд Фрідріха Науманна за Свободу.
Закрыть
Outlook facebook page