Танцхаз. Посольство Угорщини провело танцювальний майстер-клас
У співпраці з Музеєм Івана Гончара у Києві пройшов вечір, де бажаючі змогли опанувати танцювальні па найвідоміших побутових та народних танців, закружляти партнерів під ритми чардашу. До речі, основною особливістю цього танцю є зміна темпу від повільних повторів до занадто швидких рухів. Сsárdás - походить від слова сsárdá (шинок, корчма). Танок виконується як жінками, так і чоловіками по колу, що зветься лашшу.
Показові виступи провів спеціально запрошений до столиці гість – Сильвестр Шикентанц. Хореограф прибув до України з місією розвитку угорського танцювального мистецтва на Закарпатті, де громада угорців України є найбільшою.
Відкрив вечір співробітник посольства Угорщини в Україні, радник з питань культури і освіти Посольства Угорщини в Україні пан Тамаш Віціані, подякувавши усім присутнім за зацікавленість та бажання вивчення угорських культурних надбань. Дипломат наголосив на важливості проведенні подібних ініціатив з метою укріплення двосторонній відносин у царині культури.
За автентичний музичний супровід вечора відповідав фольклорний колектив Берегівщини Закарпатської області гурт «Щодро», а саме Голговці Мартин (скрипка), Галас Бертолон (гармоніка), Товт Шандор (контрабас), Фекет Крістіан (цимбали), Салонтай Ріхард (альт, спів) та Вараді Еніка (художній керівник колективу).
Захід відвідали співробітники посольства, українці, громади угорців, греків, палестинців, туркменів, казахів, болгар України, представники Африканської Ради та уральських народів. 3,5 години у ритмі запальних мелодій залишать згадку про цей вечір у присутніх надовго.
Варто зазначити, що посольство Угорщини є активним у реалізації культурної програми в Україні і його діяльність не обмежується лише столицею. В рамках здійснених ініціатив варто відмітити щорічний фортепіанний концерт присвячений Ференцу Лісту у Київській філармонії, Вечір угорської музики у Опереті та інші. Цього тижня киян очікує День святкування Угорської культури із концертом від дуету Віраг Кіш (фортепіано) та Шандора Дежо (віолончель), де прозвучать відомі угорські композиції, який відбується у Мистецькому центрі «Шоколадний будинок».
Вам може бути цікаво: Дьордь Оравець. Інтерв'ю з угорським піаністом, чиї руки підносяться над клавішами
Фотографії OUTLOOK