Століття Сучасної Румунії. Посол Крістіан-Леон Цуркану провів урочистий прийом та відзначив важливість співпраці між нашими країнами
29.11.2018
|
В 2018 році Румунія святкує велику подію – об’єднання Трансільванії з Королівством Румунія, подію, яка заклала основу сучасної країни. На честь визначної дати Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Крістіан Леон Цуркану провів урочистий дипломатичний прийом.
«Дорогі друзі, я з великим задоволенням і честю вітаю всіх присутніх, які сьогодні поруч з нами, щоб відзначити Національний день Румунії. В ці моменти ми згадуємо минуле і впевнено дивимося у майбутнє. За ці 100 років Румунія подарувала світові перший політ на апараті, легшому за повітря (Траян Вуя), інсулін (Ніколае Константін Паулеску), перший реактивний двигун (Анрі Коанда), заклали основи для сучасної клітинної біології (Еміл Паладе), заснували сучасне скульптурне мистецтво (Константін Бринкуш) і театр абсурду (Єуджен Іонеску)», - зазначив пан Посол, відкриваючи захід.
Він також підкреслив, що акт створення Сучасної Румунії закріпив відкритість і відданість Румунії до принципів толерантності, взаємної поваги, доброго співіснування та поваги до інших, до їхньої культури, що продемонстровано сучасним баченням Румунської держави. «Відкритість до мультикультуралізму та культурного розмаїття, толерантності на індивідуальному і колективному рівнях являються основними векторами, яких підтримує та просуває наша країна постійно і в зовнішньому плані», - зауважив Пан Цуркану.
В основі сьогоднішньої румунської зовнішньої політики і досі залишаються принципи, пропаговані Ніколаем Тітулеску, румуном, який двічі ставав президентом Ліги Націй: дотримання кордонів, встановлених міжнародними договорами, сприяння добросусідським відносинам між великими та малими державами, повага до суверенітету та рівності всіх держав у міжнародних відносинах, сприяння колективній безпеці та запобігання агресії. Ці принципи і надалі керуватимуть діями Румунії як у двосторонніх відносинах, так і в рамках міжнародних організацій.
Столітня Румунія ще раз підтверджує свою прихильність до принципів міжнародного права, просування взаємоповаги, доброго взаєморозуміння, відкритості до діалогу та до цінностей мультикультуралізму, які лежать в основі її міжнародного профілю та її зовнішнім діям.
«Потреба у солідарності та глибокій повазі до принципів міжнародного права сьогодні, за кілька днів після інциденту в Азовському морі, є ще актуальнішою. Румунія продовжуватиме і надалі рішуче підтримувати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - підкреслив Посол.
Привітати Голову дипломатичної місії із національним святом прибули його колеги – Надзвичайні та Повноважні Посли іноземних держав в Україні, представники державних органів України, бізнес-кіл, громадськість ЗМІ.
До уваги гостей свята була представлена виставка фотовистава «Сучасна Румунія: століття архітектури 1918-2018» та програма класичної румунської та міжнародної музики квартету Київського національного академічного театру оперети.