Британець встановив рекорд, перепливши бухту в Арктиці
За визнанням 45-річного спортсмена, цей подвиг йому дався нелегко: долаючи 350-метрову дистанцію, він задихався і відчував неймовірний біль у всьому тілі. Під час запливу на П'ю були тільки плавки, шапочка та окуляри. Температура повітря в районі острова Петра I, де пропливав П'ю, дорівнювала -37 градусів Цельсія, а води - -1,7 градуса Цельсія. Для довідки, тканини людського тіла починають оледеневать при температурі води -1,9 градуса.
Зробивши цей заплив на початку березня на 78,5 градусах південної широти, Льюс П'ю побив свій власний світовий рекорд, встановлений всього двома тижнями раніше. 19 лютого він проплив 350 метрів біля мису Адар на 71 градусі південної широти - на градус далі, ніж попередній чемпіон, Рем Баркай. Серію екстремальних запливів П'ю розпочав 14 лютого біля острова Кемпбелла, а закінчив 4 березня в море Беллінгсгаузена. Спочатку він планував кожен раз долати кілометрову дистанцію, але це виявилося неможливим через тяжких умов.
Льюїс П'ю, удостоєний титулу «Дослідник року - 2015» National Geographic, аж ніяк не новачок в екстремальному плаванні. Він уже плавав в Арктиці і в «семи стародавніх морях», від Північного до Середземного, але Китова бухта, за його визнанням, виявилася найжахливішим місцем на Землі. Свої подвиги П'ю, призначений «Покровителем океанів» ООН, здійснює не в ім'я слави, а заради того, щоб зберегти унікальну екосистему - антарктична море Росса.
Фауна моря Росса знаходиться під загрозою зникнення через активного судноплавства і всіляких промислів. Льюїс П'ю хоче домогтися того, щоб цей регіон Антарктики отримав статус охоронюваного заповідника. На його думку, це залежить виключно від Росії, так як її представники займають лідируючі позиції в міжнародній Комісії зі збереження морського життя в Антарктиці (CCAMLR).