На Фіджі проходять перші після перевороту вибори
Вибори розглядаються багатьма як своєрідний тест на демократію для країни, членство якої в Співдружності націй було призупинено, після того як вісім років тому військові прийшли до влади на тлі хвилювань між етнічними фіджійцамі і індійцями.
Згідно із повідомленнями, що надходять зі столиці країни Суви повідомленнями, вибори проходять у святковій атмосфері.
Лідер військового перевороту Френк Баїнімарама пішов з армії для того, щоб брати участь у передвиборчій кампанії, і заявляє, що визнає підсумки голосування.
У 2006 році на Фіджі відбувся військовий переворот і до влади прийшов командувач збройними силами Френк Баїнімарама, що став згодом прем'єр-міністром перехідного уряду. У 2009 році в країні було припинено дію конституції, а в 2013 році вступив в силу новий основний закон держави, на основі якого і продутий вибори.
Після військового перевороту 2006 Австралія і Нова Зеландія ввели відносно Фіджі жорсткі санкції, а в 2009 році було призупинено участь країни в роботі Форуму тихоокеанських островів. У лютому нинішнього року міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп побувала в столиці Фіджі Суве, провела переговори з Баїнімарама, за результатами яких оголосила про плани скасувати режим санкцій і нормалізувати двосторонні відносини, в тому числі і по військовій лінії.
Республіка Фіджі розташована більш ніж на 300 островах у південній частині Тихого океану. В країні проживають понад 890 тис. Осіб, майже 600 тис. Із них мають право голосу.