22 липня в японському місті Фукусіма проходить найдавніший самурайський фестиваль - Сома-но Майо.
Тисячу років тому глава клану Сома, один з дрібних японських феодалів, випустив у своїх володіннях табун диких коней і наказав воїнам, що мали його герб, зловити їх і навчити всьому, що повинен вміти бойовий кінь. Згодом цей вчинок, який увійшов в легенди як хороший метод виховання почуття бойової солідарності з допомогою інтенсивної військової підготовки, придбав глибокий духовний зміст. Свято Сома-но-Маой («гонитва за дикими кіньми в землях Сома»), що включає в себе парад і змагання самурайської кінноти, триває три дні і присвячене камі (божественній сутності) голові клану, який жив у X ст.
Його спадкоємці організували цей фестиваль, щоб зайвий раз потренувати свої бойові навички, вкрай необхідні в ту епоху. У наші дні він являє собою пишний парад, в ході якого 600 кінних самураїв у повному озброєнні і з прапорами за спиною урочисто виїжджають до присутніх глядачам. На другий день влаштовується ще більш помпезне хода. Яскраві попони та упряж коней, блиск зброї, учасники в традиційних костюмах - все це створює ілюзію середньовічної армії на марші.
Парад поступається місцем радісному збудженню і азарту кінних змагань, які йдуть за ним. Скачки нагадують справжню атаку кінноти. Це першокласне видовище, відмінно підготовлене і що викликає масу емоцій. Вершники, вихором мчать серед клубів дорожнього пилу, змагаються за прапори з гербами, які після «битви» поміщаються в святилище клану Сома. На третій, останній день фестивалю вершники-самураї заганяють табун неприручений і неосідланих коней в огорожу святилища Сома-Одака. Тварини призначені для церемонії, що дала назву всьому фестивалю. Під час неї юнаки в білих одежах голими руками ловлять коней і присвячують їх синтоїстському божеству.
Щорічно 29 квітня в Японії відзначається державне свято - День Сева. Воно відзначається в день народження імператора Хірохіто в пам'ять про період його правління.
«Ханами» перекладається c японської як «милування квітами». Це - національна традиція. Навесні, коли зацвітає сакура, майже все населення Японії спрямовуються в парки, щоб насолодитися цим приголомшливим за красою видовищем.
В Японії, Кореї і Тайвані 14 березня відзначають так званий Білий день - своєрідна «відповідь» на 14 лютого, коли в цих країнах жінки підносять подарунки чоловікам. А чоловіки дарують жінкам.
В Японії туристична фірма пропонує відвідувачам спеціального ресторану First Airlines можливість віртуально злітати в Париж, Нью-Йорк, Рим або на Гаваї, не покидаючи межі Токіо.
Почнемо з того, що слово «два» по-японськи звучить «ні». У деяких випадках, один з яких і став приводом для установи неформального Дня кішки, «два» може вимовлятися грайливо - «нян». Випадково чи ні, але японці вважають, що кішка нявкає не інакше як «нян-нян-нян». А далі - все просто і логічно. «Нян-Нян-Нян» - це «два-два-два», а «два-два-два», відповідно, - це двадцять друге число другого місяця.
Маски, танці і традиційна музика - це все карнавал в Ліму, невеликому і затишному містечку на півдні Франції. Карнавал триває цілих три місяці, правда, виступи проходять тільки по вихідним.
Зимовий фестиваль форелі в Хвачхон є прекрасним місцем, де можна насолодитися зимовою риболовлею. Щороку тисячі туристів приїжджають сюди, щоб і рибки поїсти, і на санчатах покататися.
Кожного року зимове сонцестояння припадає на період між 21 і 22 грудня. В день зимового сонцестояння найкоротший день і найдовша ніч у році. Після зимового сонцестояння дні стають довшими, а ночі коротшими.
Щороку 12 грудня в Японії відзначається День кандзі, або День ієрогліфів. У цей день оголошують так званий «кандзі року», який жителі Японії обирають голосуванням.
День арабскої мови відзначається з 2010 року. Тоді напередодні Міжнародного дня рідної мови департамент ООН зі зв'язків з громадськістю запропонував заснувати власне свято для кожного з шести офіційних мов організації.
Сучасну Японію неможливо уявити без періоду Мейдзі, а про період Мейдзі неможливо розповідати, не згадуючи імператора Мейдзі (3 листопада 1852 - 30 липень 1912, 122-й імператор Японії). День культури збігається з днем його народження і є державним святом.
Традиційно 2 листопада, слідом за Днем всіх святих, католицька церква відзначає День поминання всіх покійних вірних. На відміну від Дня всіх святих, це, перш за все, поминання померлих рідних і близьких.
Що ви знаєте про Японію? Якщо ваші знання обмежені тільки суші і квітучою сакурою, то ви будете здивовані, що в цій країні проходить один з найкращих фестивалів повітроплавання в світі. Це Міжнародний фестиваль повітряних куль в Сазі, на який з'їжджаються не тільки пілоти, а й туристи з усіх країн.
Кілька десятків тисяч верблюдів, тисячі торговців у колоритних національних костюмах і безкраї піски Великої індійської пустелі - це не що інше, як Pushkar Mela, або Ярмарок верблюдів в Пушкарі. Щорічно цей ярмарок привертає близько 40 тисяч відвідувачів, вона триває 5 днів і включає в себе безліч цікавих і захоплюючих заходів.
Нормандія - справжній рай для шанувальників морепродуктів. У цій історичній області Франції, а точніше в її регіоні Нижня Нормандія, щорічно проходить Фестиваль морських гребінців. Зазвичай дні фестивалю припадають на кінець жовтня - початок листопада
Cinekid - це найбільший фестиваль кіно, телебачення і нових медіа для дітей від 4 до 14 років. Він проводиться з 1986 року в столиці Нідерландів, Амстердамі, під час осінніх шкільних канікул.