RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  5 питань від молоді послу Кореї в Україні Квон Кі-чангу

5 питань від молоді послу Кореї в Україні Квон Кі-чангу

У рамках «Diplomatic Greetings», спільного культурного проєкту «OUTLOOK» та ДП «ГДІП», учні Школи молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевченка та студенти факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв мали змогу поспілкуватися з...

... паном Квоном Кі-чангом, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні, дізнатися більше про діяльність посольства, корейські компанії на українському ринку, а також отримати цінні для майбутніх дипломатів поради.

Привітавши студентів, Квон Кі-чанг зазначив, що завжди прагнув потрапити до України, і щойно з’явилася вакансія Посла Республіки Корея в цій державі – одразу ж подав заявку. Пан посол розпочав із короткого огляду історії становлення країни: «Південна Корея розташована між Японією та Китаєм, у південній частині Корейського півострова. У період із 1910-го по 1945 рік Республіка Корея була залежною від Японії. Після Другої світової війни Японія зазнала поразки й Корею було поділено на Північну та Південну. Армія СРСР зайшла до Північної Кореї, а армія США – до Південної. Перші роки молодої незалежної держави виявилися дуже складними, адже майже всі промислові об’єкти було знищено. У 1960–1970-х роках Південна Корея була бідною державою, ВВП на душу населення становив лише 80 доларів США. За останні 60 років Південна Корея продемонструвала безпрецедентний рівень економічного розвитку. Це можна назвати економічним дивом. Сучасна Південна Корея є демократією та ринковою економікою, а її сусідка – Північна Корея – є соціалістичною державою. Населення Південної Кореї складає 52 млн. осіб, її сусідки – 27 млн. осіб. Нині Південна Корея – 11-та за величиною економіка світу (із ВВП на душу населення в 32 тисячі доларів США) й членкиня ОЕСР, Великої двадцятки».

Читайте також: Diplomatic Greetings від проєкту OUTLOOK та ГДІП. Почесні учасники Посли Республіки Корея та ПАР

Посол наголосив на важливості ролі України в регіональному та світовому просторах, процитувавши відомого науковця й фахівця з міжнародних відносин Збіґнєва Бжезінського. На думку пана Квона Кі-чанга, Україна має три значні переваги в економічній сфері: 1) територія та родючі землі; 2) космічні технології та статус «мозкового центру Європи» (сьома у світі за розробками в космічній галузі); 3) великі запаси мінеральних ресурсів.

У дипломатичній сфері першим завданням для України пан Квон Кі-чанг назвав «діалог із Російською Федерацією»: «Після Революції гідності в 2014 році Росія анексувала Крим і вторглася на Донбас. Війна на Сході України досі триває. На щастя, є різні ініціативи, що можуть допомогти владнати проблему, наприклад, Нормандський формат. Потрібно якнайшвидше зупинити військові дії. Іншим важливим завданням є вступ до ЄС і НАТО. Країни ЄС мають певні спільні стандарти й норми, тому Україні потрібно трансформувати власні стандарти відповідно до тих, що чинні в ЄС. Ви мусите мати сильну армію, що може протистояти будь-якому вторгненню ззовні, а надто коли на вашому кордоні такий небезпечний сусід. Я підтримую Україну й вірю, що молоде покоління зробить цю країну сильною та успішною».

Читайте також: Якщо у тебе 10 доларів і ти в Сеулі

Посол розповів також про економічну співпрацю України й Південної Кореї. Зокрема, він зазначив, що 7–8 років тому торгівля між країнами складала 2 млрд доларів США, проте з 2014–2015 років ситуація погіршилась у зв’язку з політичною, економічною кризами й порушенням із боку РФ територіальної цілісності України. Однак економічне зростання України, яке становило 3,3% у 2019 році, підштовхнуло корейські компанії знову виходити на український ринок. Не оминув увагою посол і діяльності великих південнокорейських корпорацій в Україні. Так, компанія «Posco International», п’ята найбільша компанія з виробництва сталі у світі, інвестувала 65 млн доларів США в будівництво зернових терміналів у Миколаєві, а компанія «G&S Construction» займається будівництвом двох сонячних електростанцій у Закарпатті. У Києві також функціонує Інститут досліджень і розробок «Samsung», де працюють понад 600 українських дослідників та інженерів. Згадав дипломат і про корейську косметику: за його словами, серед важливих одиниць експорту до України перше місце посідають автомобілі «Hyundai» та «КІА», а почесне друге – корейська косметика (30–60 млн доларів США).

5d947bdc28a5e.jpeg

Посол висловив захоплення тим, що українська молодь цікавиться вивченням корейської мови й сучасною культурою Південної Кореї. Він із теплом згадує свої візити до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Університету митної справи й фінансів у Дніпрі.

Дипломат зауважив, що важливим питанням двосторонніх відносин досі є впровадження безвізового режиму для громадян обох держав. Проблеми біженців і статусу біженця, нелегального перебування в країні заважають урегулюванню ситуації. Посол висловив сподівання, що в майбутньому дедалі більше південнокорейських туристів матимуть змогу побачити красу України.

Читайте також: Забуте мистецтво: чайна церемонія в Кореї

Після презентації студенти й учні поставили питання панові Квону Кі-чангу, п'ятьма з яких ми з радістю ділимося із нашими читачами!

Ваша Високоповажносте, що громадянам Південної Кореї відомо про Україну?

– Як новий Посол Республіки Корея в Україні, я мав багато інтерв’ю з газетами й телеканалами. І одне з найпоширеніших запитань стосувалося саме уявлень жителів Південної Кореї про Україну. Насамперед я хочу зазначити, що українці знають про Південну Корею завдяки корейській попмузиці, кінематографу, косметиці, автомобілям або ж техніці компаній «Samsung» чи «LG». Це бренди,
що допомагають українцям пізнавати Республіку Корея. З іншого боку, звичайні жителі Південної Кореї майже нічого не знають про українську продукцію. Ми імпортуємо багато зерна з України, проте це не ті впізнавані товари щоденного вжитку, яких усі ми потребуємо. Україна виробляє та продає високоякісні ракети й авіацію, проте звичайні громадяни не мають до них доступу. Тому наші громадяни мають слабке уявлення про представлення України на ринку Південної Кореї. Однак є й хороше. Ми вважаємо українців надзвичайно гарними. Українські моделі дуже часто беруть участь у шоу, присвячених моді, та різних комерційних заходах у Південній Кореї. Коли високопосадовці чи керівники корпорацій приїздять до України, їдуть до Києва, Одеси, Львова, я запитую їх про враження від України. Вони захоплюються українськими краєвидами, природою, річками. Також коли я запитую науковців, дипломатів і політиків про Україну, одним із її символів вони називають Революцію гідності. «Winter on Fire», документальний фільм від «Netflix» про події в Україні в листопаді 2014-го – лютому 2015 року допомагає дипломатам і звичайним жителям Південної Кореї пізнати Україну. Іншою асоціацією є війна з Росією, про яку багато хто дізнався зі ЗМІ. Відомим фактом про Україну є трагедія на Чорнобильській АЕС 1986 року, що набула нового звучання після виходу серіалу «Чорнобиль» від телеканалу «HBO». Чимало жителів Південної Кореї подивилися цей серіал і зрозуміли, наскільки ризиковим є використання атомної енергетики. Це дуже важливий урок для всього людства. Нарешті, ще одним невіддільним символом України жителі Південної Кореї вважають звичайний сонях. Перед поїздкою до України один із моїх друзів порадив мені подивитися фільм «Соняшники» із Софі Лорен у головній ролі, оскільки там є згадки про Україну.

Пане Посол, які основні напрями діяльності Посольства Республіки Корея в Україні?

– Наше Посольство прагне влаштовувати більше візитів між високопосадовцями обох держав, налагоджувати торгівельні зв’язки й інвестування. Ми маємо встановити міцні й довготривалі відносини. Певні міжкультурні зв’язки в нас уже є, наприклад, українські фанати корейської попмузики. Окрім того, в Україні діють Корейський освітній центр і KOTRA (Корейська організація з розвитку торгівлі), комерційний відділ Посольства Республіки Корея. Корейський освітній центр – це установа в м. Києві, де цьогоріч уже близько чотирьох сотень українців мають змогу безкоштовно вивчати корейську мову.

Також ми застосовуємо аспекти культурної дипломатії у своїй діяльності з популяризування Республіки Корея. Перший елемент – це корейська попмузика й кіно, які насправді об’єднують чимало країн. Минулого червня ми влаштували фестиваль «K-Pop Cover Dance» в торговельному центрі «Ocean Plaza» в Києві, де взяли участь вісімдесят українських команд. Чотирнадцять команд було відібрано для демонстрування своїх сил в акторській грі. Цього року ми плануємо повторити цей фестиваль. Переможна команда візьме участь у загальному змаганні команд із усього світу. У жовтні-листопаді деякі переможці вирушать на фестиваль до Південної Кореї. Також відбудуться Дні корейського кіно, фестиваль бойових мистецтв, змагання з тхеквондо тощо.

Пане Посол, як Ви можете охарактеризувати відносини Південної та Північної Кореї?

– Сучасна Північна Корея – досить бідна країна. Ми надаємо гуманітарну допомогу. Окрім того, важливо пам’ятати, що обидві Кореї мають 10 млн сімей, які було вимушено роз’єднано. Уряд Південної Кореї пропонував уряду Північної дозволити регулярні зустрічі для розділених сімей, проте той відмовляється. До того ж ядерна енергетика й випробування ядерних бомб – досі найважливіші питання для дипломатів Південної Кореї. Варто також згадати перемовини з ядерних питань між Президентом Трампом і Кім Чен Ином, що ще тривають.

Ми – один народ, одна нація, яка говорить однією мовою. Ми вважаємо, що можливість об’єднання двох Корей у майбутньому справді є. Проте нині Північна Корея має відмовитися від ядерних випробувань і спрямувати ресурси на підвищення добробуту населення й стабілізацію економіки країни. Вони мають також встановити демократичний лад. Поки що ми навіть не можемо відкрити відповідні посольства в наших державах, тому нам ще потрібно багато працювати над розвитком відносин.

Пане Посол, як почалася Ваша дипломатична кар’єра? Чому Ви вирішили обрати шлях дипломата?

– Моя дипломатична кар’єра розпочалася тридцять років тому. Коли я був студентом, мене приваблювали професії дипломата, журналіста й телепродюсера. Дуже полюбляв корейське кіно. Проте ще більше мене вабило за кордон, вивчати мови й спілкуватися з іноземцями. Мені дуже хотілося працювати в інших країнах на благо своєї держави. Кваліфікаційний іспит був дуже складним, до нього ввійшло понад десять предметів. Мені знадобилося кілька років, щоб підготуватися до нього. На сотню кандидатів лише один стає дипломатом. Щороку Південна Корея обрала двадцять-тридцять здібних і талановитих дипломатів поміж трьох тисяч претендентів. Чимало корейців працюють у секторі виробництва, проте урядовий сектор – престижний і популярний.

Ваша Високоповажносте, як стати успішним дипломатом?

– Якщо ви бажаєте обрати роботу зі спершу невисокою зарплатнею, проте вона вам подобається й розкриває ваші здібності, обирайте її. Та пам’ятайте й про перспективи. Інколи ми постаємо перед внутрішнім конфліктом: людині подобається малювати, проте вона має більший хист до математики. Тому ось моя порада: прямуйте за своїми професійними здібностями й талантами, а не вподобаннями. Не забувайте також про вивчення мов. Якщо ви добре володієте англійською, перед вами відкрито цілий світ перспектив. Якщо ж прагнете діяти на міжнародній арені, байдуже, буде це Китай, Японія, Німеччина чи будь-яка інша держава, мова стане вашим інструментом і засобом для розв’язання багатьох питань.

Вам это будет интересно:
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом березня акредитовані в Україні посольства брали активну участь у культурному та соціальному житті, адаптованому під сучасні реалії. Тож пропонуємо вашій увазі їх добірку.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Туркменістану в Україні
Продовжуємо розповідати про традиції святкування Міжнародного дня NOWRUZ, який покликаний зміцнити відносини між державами і популяризувати історико-культурні традиції народів. І з цим нам допомагає Надзвичайний і Повноважний Посол Туркменістану в Україні Й.В.Тойли Атаєв.
Традиції святкування NOWRUZ - розповідає Посол Ірану в Україні
19 лютого 2010 року на 64-й сесії Генеральної Асамблеї ООН було ухвалено Резолюцію «Міжнародний день NOWRUZ». Відповідно до неї Генеральна Асамблея ООН закликає держави-члени «докладати зусиль для підвищення рівня інформованості щодо NOWRUZ та організовувати щорічні заходи до цього свята». Тому сьогодні OUTLOOK про традиції святкування NOWRUZ...
Дипломатія в умовах карантину. Відбулась церемонія вручення вірчих грамот Президенту України
4 березня Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у новопризначених послів В’єтнаму, Бразилії та Італії. У розмові із Главою держави, заступником керівника Офісу Президента Ігорем Жовквою та Міністром закордонних справ Дмитром Кулебою було визначено пріоритетні напрямки роботи.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом лютого відбулась низка подій, які організували або до яких долучились іноземні представництва, акредитовані в Україні. Пропонуємо до вашої уваги підбірку деяких з них.
Розширення складу почесних членів Харківського дипломатичного клубу
11 лютого в Харківському дипломатичному клубі відбулося засідання Асамблеї Громадської організації «Харківський дипломатичний клуб» за участі Почесних консулів Албанії Шахіна Омарова, Бразилії Сергія Куцевляка, Грузії Олександри Чихладзе та Казахстану Еміна Наджафлі.
Визначені лауреати 25-ї ювілейної загальнонаціональної програми «Людина року – 2020»
Загальнонаціональна програма «Людина року» святкує свій 25-річний ювілей! Вже чверть століття проект зводить на зірковий п’єдестал справжніх лідерів незалежної України, які своїм професіоналізмом і яскравим талантом сприяють її прогресу, демонструють всьому світу безмежні можливості українського народу.
Розкіш по-корейському: королівські палаци Сеула
Південнокорейський Сеул, у 20 столітті стрімко перетворившись зі старовинного міста бідної країни на процвітаючу столицю передової держави, однозначно заслуговує на повагу. Разом з тим пошани варті й муніципальні чиновники та патріоти, котрі зуміли в часи бурхливої індустріалізації зберегти багатющу спадщину минулого – королівські палаци династії Чосон.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Протягом 25-27 січня відбулась низка заходів за участі посольств, акредитованих в Україні. У цій підбірці новин ми зібрали найбільш знакові двосторонні зустрічі, візити, святкування та дні пам'яті, до яких долучились представництва іноземних держав.
Заява посла Австралії з нагоди Національного дня
Посол Австралії в Україні Брюс Едвардс у своєму зверненні з нагоди Національного дня зазначив основні виклики, з якими Австралія зіткнулась у 2020 році, а також запевнив, що "разом ми змінимо ситуацію на краще".
Дипломатія в умовах карантину. Вручення вірчих грамот новопризначеними послами
11 грудня Президент України прийняв вірчі грамоти у послів Австралії, Єгипту, Ємену, Йорданії, Монголії, Норвегії, Пакистану, Таджикистану, Таїланду, Таджикистану та Філіппін. На церемонії були присутні заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква та заступник Міністра закордонних справ України Євгеній Єнін.
Гуманітарна допомога від Об’єднаних Арабських Еміратів у часи пандемії
З нагоди 49-го Національного Дня і в рамках посилення міжнародного співробітництва у боротьбі з поширенням пандемії коронавірусу COVID-19 Посольство ОАЕ в Україні передало понад 1,5 мільйона експрес-тестів на COVID-19 (IgM/IgG) та масок для українських державних установ...
Вебфорум з прав дітей на освіту у період пандемії під егідою Фонду "Zamin", очолюваного дружиною Президента Узбекистану
Вчора, 19 листопада 2020 року, Міжнародний громадський фонд «Zamin», Представництва ООН і ЮНІСЕФ в Узбекистані спільно організували міжнародний вебфорум на тему «Права дітей на освіту: актуальність, безперервність і інновації в умовах пандемії».
Гендиректорка OUTLOOK Дарія Карякіна про роль громадських ініціатив в сфері культурної дипломатії
18 листопада Генеральна директорка проекту OUTLOOK, громадська діячка Дарія Карякіна взяла участь у якості експертки у транскордонному проекті «Європейські цінності та культурна дипломатія: молодіжні зустрічі Україна – Грузія».
Посол Аргентини Елена Летісія Мікусінскі відкрила виставку "Аргентина очима жінок-мисткинь"
Посольство Аргентинської Республіки в Україні спільно з інформаційним агентством «Укрінформ» та у співпраці з асоціацією «Маріанне Аргентина» та аргентинським журналом «Be Cult», відкрило унікальну фотовиставку про різноманіття та красу Аргентини та її мешканців.
Четвертий міжнародний турнір із гольфу «Ambassador’s Cup»
Гольф-турнір «Ambassador’s Cup» - спортивне змагання для дипломатичних гостей, яке уже кілька років поспіль організовує ДП «ГДІП» спільно із гольф-центром “Kozyn”.
Посол Індії Партха Сатпатхі відкрив пам'ятник Махатмі Ганді в столиці
З нагоди 150-річчя Махатми Ганді Посольство Республіки Індії в Києві у співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка відкрило бронзовий пам’ятник Махатми Ганді у Ботанічному саду імені О.В. Фоміна.
Посольства відзначили Європейський день мов-2020!
Рада Європи спільно з Європейським Союзом оголосила 2001 рік роком Європейських мов, який став дуже успішним у всіх 45 країнах-учасницях. Цього року посольства, акредитовані в Україні, а також їх культурні центри, організували онлайн та офлайн заходи для всіх охочих долучились до розуміння культури через мову.
World Cleanup Day-2020 за участі іноземних дипломатів
19 вересня, на запрошення Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, Надзвичайні та Повноважні посли Австрії, В’єтнаму, Естонії, Індонезії, Малайзії, Німеччини, Північної Македонії, Португалії, Словенії, Словаччини, Фінляндії та Японії долучились до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» у столичному парку «Муромець».
Інчхон: корейське місто майбутнього
Інчхон вважають морськими і повітряними «воротами» Південної Кореї через наявність тут одного з найбільших морських портів країни і найкрупнішого в регіоні аеропорту. Місто стрімко розвивається – буквально за сто років воно пройшло шлях від скромного портового поселення до ультрасучасного промислового і туристичного центру.
Закрыть
Outlook facebook page