RU  UK  EN
Статьи  >  Дізнайся  >  5 питань від молоді послу Кореї в Україні Квон Кі-чангу

5 питань від молоді послу Кореї в Україні Квон Кі-чангу

У рамках «Diplomatic Greetings», спільного культурного проєкту «OUTLOOK» та ДП «ГДІП», учні Школи молодого українського дипломата при Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Тараса Шевченка та студенти факультету міжнародних відносин Київського національного університету культури і мистецтв мали змогу поспілкуватися з...

... паном Квоном Кі-чангом, Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні, дізнатися більше про діяльність посольства, корейські компанії на українському ринку, а також отримати цінні для майбутніх дипломатів поради.

Привітавши студентів, Квон Кі-чанг зазначив, що завжди прагнув потрапити до України, і щойно з’явилася вакансія Посла Республіки Корея в цій державі – одразу ж подав заявку. Пан посол розпочав із короткого огляду історії становлення країни: «Південна Корея розташована між Японією та Китаєм, у південній частині Корейського півострова. У період із 1910-го по 1945 рік Республіка Корея була залежною від Японії. Після Другої світової війни Японія зазнала поразки й Корею було поділено на Північну та Південну. Армія СРСР зайшла до Північної Кореї, а армія США – до Південної. Перші роки молодої незалежної держави виявилися дуже складними, адже майже всі промислові об’єкти було знищено. У 1960–1970-х роках Південна Корея була бідною державою, ВВП на душу населення становив лише 80 доларів США. За останні 60 років Південна Корея продемонструвала безпрецедентний рівень економічного розвитку. Це можна назвати економічним дивом. Сучасна Південна Корея є демократією та ринковою економікою, а її сусідка – Північна Корея – є соціалістичною державою. Населення Південної Кореї складає 52 млн. осіб, її сусідки – 27 млн. осіб. Нині Південна Корея – 11-та за величиною економіка світу (із ВВП на душу населення в 32 тисячі доларів США) й членкиня ОЕСР, Великої двадцятки».

Читайте також: Diplomatic Greetings від проєкту OUTLOOK та ГДІП. Почесні учасники Посли Республіки Корея та ПАР

Посол наголосив на важливості ролі України в регіональному та світовому просторах, процитувавши відомого науковця й фахівця з міжнародних відносин Збіґнєва Бжезінського. На думку пана Квона Кі-чанга, Україна має три значні переваги в економічній сфері: 1) територія та родючі землі; 2) космічні технології та статус «мозкового центру Європи» (сьома у світі за розробками в космічній галузі); 3) великі запаси мінеральних ресурсів.

У дипломатичній сфері першим завданням для України пан Квон Кі-чанг назвав «діалог із Російською Федерацією»: «Після Революції гідності в 2014 році Росія анексувала Крим і вторглася на Донбас. Війна на Сході України досі триває. На щастя, є різні ініціативи, що можуть допомогти владнати проблему, наприклад, Нормандський формат. Потрібно якнайшвидше зупинити військові дії. Іншим важливим завданням є вступ до ЄС і НАТО. Країни ЄС мають певні спільні стандарти й норми, тому Україні потрібно трансформувати власні стандарти відповідно до тих, що чинні в ЄС. Ви мусите мати сильну армію, що може протистояти будь-якому вторгненню ззовні, а надто коли на вашому кордоні такий небезпечний сусід. Я підтримую Україну й вірю, що молоде покоління зробить цю країну сильною та успішною».

Читайте також: Якщо у тебе 10 доларів і ти в Сеулі

Посол розповів також про економічну співпрацю України й Південної Кореї. Зокрема, він зазначив, що 7–8 років тому торгівля між країнами складала 2 млрд доларів США, проте з 2014–2015 років ситуація погіршилась у зв’язку з політичною, економічною кризами й порушенням із боку РФ територіальної цілісності України. Однак економічне зростання України, яке становило 3,3% у 2019 році, підштовхнуло корейські компанії знову виходити на український ринок. Не оминув увагою посол і діяльності великих південнокорейських корпорацій в Україні. Так, компанія «Posco International», п’ята найбільша компанія з виробництва сталі у світі, інвестувала 65 млн доларів США в будівництво зернових терміналів у Миколаєві, а компанія «G&S Construction» займається будівництвом двох сонячних електростанцій у Закарпатті. У Києві також функціонує Інститут досліджень і розробок «Samsung», де працюють понад 600 українських дослідників та інженерів. Згадав дипломат і про корейську косметику: за його словами, серед важливих одиниць експорту до України перше місце посідають автомобілі «Hyundai» та «КІА», а почесне друге – корейська косметика (30–60 млн доларів США).

5d947bdc28a5e.jpeg

Посол висловив захоплення тим, що українська молодь цікавиться вивченням корейської мови й сучасною культурою Південної Кореї. Він із теплом згадує свої візити до Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного лінгвістичного університету, Університету митної справи й фінансів у Дніпрі.

Дипломат зауважив, що важливим питанням двосторонніх відносин досі є впровадження безвізового режиму для громадян обох держав. Проблеми біженців і статусу біженця, нелегального перебування в країні заважають урегулюванню ситуації. Посол висловив сподівання, що в майбутньому дедалі більше південнокорейських туристів матимуть змогу побачити красу України.

Читайте також: Забуте мистецтво: чайна церемонія в Кореї

Після презентації студенти й учні поставили питання панові Квону Кі-чангу, п'ятьма з яких ми з радістю ділимося із нашими читачами!

Ваша Високоповажносте, що громадянам Південної Кореї відомо про Україну?

– Як новий Посол Республіки Корея в Україні, я мав багато інтерв’ю з газетами й телеканалами. І одне з найпоширеніших запитань стосувалося саме уявлень жителів Південної Кореї про Україну. Насамперед я хочу зазначити, що українці знають про Південну Корею завдяки корейській попмузиці, кінематографу, косметиці, автомобілям або ж техніці компаній «Samsung» чи «LG». Це бренди,
що допомагають українцям пізнавати Республіку Корея. З іншого боку, звичайні жителі Південної Кореї майже нічого не знають про українську продукцію. Ми імпортуємо багато зерна з України, проте це не ті впізнавані товари щоденного вжитку, яких усі ми потребуємо. Україна виробляє та продає високоякісні ракети й авіацію, проте звичайні громадяни не мають до них доступу. Тому наші громадяни мають слабке уявлення про представлення України на ринку Південної Кореї. Однак є й хороше. Ми вважаємо українців надзвичайно гарними. Українські моделі дуже часто беруть участь у шоу, присвячених моді, та різних комерційних заходах у Південній Кореї. Коли високопосадовці чи керівники корпорацій приїздять до України, їдуть до Києва, Одеси, Львова, я запитую їх про враження від України. Вони захоплюються українськими краєвидами, природою, річками. Також коли я запитую науковців, дипломатів і політиків про Україну, одним із її символів вони називають Революцію гідності. «Winter on Fire», документальний фільм від «Netflix» про події в Україні в листопаді 2014-го – лютому 2015 року допомагає дипломатам і звичайним жителям Південної Кореї пізнати Україну. Іншою асоціацією є війна з Росією, про яку багато хто дізнався зі ЗМІ. Відомим фактом про Україну є трагедія на Чорнобильській АЕС 1986 року, що набула нового звучання після виходу серіалу «Чорнобиль» від телеканалу «HBO». Чимало жителів Південної Кореї подивилися цей серіал і зрозуміли, наскільки ризиковим є використання атомної енергетики. Це дуже важливий урок для всього людства. Нарешті, ще одним невіддільним символом України жителі Південної Кореї вважають звичайний сонях. Перед поїздкою до України один із моїх друзів порадив мені подивитися фільм «Соняшники» із Софі Лорен у головній ролі, оскільки там є згадки про Україну.

Пане Посол, які основні напрями діяльності Посольства Республіки Корея в Україні?

– Наше Посольство прагне влаштовувати більше візитів між високопосадовцями обох держав, налагоджувати торгівельні зв’язки й інвестування. Ми маємо встановити міцні й довготривалі відносини. Певні міжкультурні зв’язки в нас уже є, наприклад, українські фанати корейської попмузики. Окрім того, в Україні діють Корейський освітній центр і KOTRA (Корейська організація з розвитку торгівлі), комерційний відділ Посольства Республіки Корея. Корейський освітній центр – це установа в м. Києві, де цьогоріч уже близько чотирьох сотень українців мають змогу безкоштовно вивчати корейську мову.

Також ми застосовуємо аспекти культурної дипломатії у своїй діяльності з популяризування Республіки Корея. Перший елемент – це корейська попмузика й кіно, які насправді об’єднують чимало країн. Минулого червня ми влаштували фестиваль «K-Pop Cover Dance» в торговельному центрі «Ocean Plaza» в Києві, де взяли участь вісімдесят українських команд. Чотирнадцять команд було відібрано для демонстрування своїх сил в акторській грі. Цього року ми плануємо повторити цей фестиваль. Переможна команда візьме участь у загальному змаганні команд із усього світу. У жовтні-листопаді деякі переможці вирушать на фестиваль до Південної Кореї. Також відбудуться Дні корейського кіно, фестиваль бойових мистецтв, змагання з тхеквондо тощо.

Пане Посол, як Ви можете охарактеризувати відносини Південної та Північної Кореї?

– Сучасна Північна Корея – досить бідна країна. Ми надаємо гуманітарну допомогу. Окрім того, важливо пам’ятати, що обидві Кореї мають 10 млн сімей, які було вимушено роз’єднано. Уряд Південної Кореї пропонував уряду Північної дозволити регулярні зустрічі для розділених сімей, проте той відмовляється. До того ж ядерна енергетика й випробування ядерних бомб – досі найважливіші питання для дипломатів Південної Кореї. Варто також згадати перемовини з ядерних питань між Президентом Трампом і Кім Чен Ином, що ще тривають.

Ми – один народ, одна нація, яка говорить однією мовою. Ми вважаємо, що можливість об’єднання двох Корей у майбутньому справді є. Проте нині Північна Корея має відмовитися від ядерних випробувань і спрямувати ресурси на підвищення добробуту населення й стабілізацію економіки країни. Вони мають також встановити демократичний лад. Поки що ми навіть не можемо відкрити відповідні посольства в наших державах, тому нам ще потрібно багато працювати над розвитком відносин.

Пане Посол, як почалася Ваша дипломатична кар’єра? Чому Ви вирішили обрати шлях дипломата?

– Моя дипломатична кар’єра розпочалася тридцять років тому. Коли я був студентом, мене приваблювали професії дипломата, журналіста й телепродюсера. Дуже полюбляв корейське кіно. Проте ще більше мене вабило за кордон, вивчати мови й спілкуватися з іноземцями. Мені дуже хотілося працювати в інших країнах на благо своєї держави. Кваліфікаційний іспит був дуже складним, до нього ввійшло понад десять предметів. Мені знадобилося кілька років, щоб підготуватися до нього. На сотню кандидатів лише один стає дипломатом. Щороку Південна Корея обрала двадцять-тридцять здібних і талановитих дипломатів поміж трьох тисяч претендентів. Чимало корейців працюють у секторі виробництва, проте урядовий сектор – престижний і популярний.

Ваша Високоповажносте, як стати успішним дипломатом?

– Якщо ви бажаєте обрати роботу зі спершу невисокою зарплатнею, проте вона вам подобається й розкриває ваші здібності, обирайте її. Та пам’ятайте й про перспективи. Інколи ми постаємо перед внутрішнім конфліктом: людині подобається малювати, проте вона має більший хист до математики. Тому ось моя порада: прямуйте за своїми професійними здібностями й талантами, а не вподобаннями. Не забувайте також про вивчення мов. Якщо ви добре володієте англійською, перед вами відкрито цілий світ перспектив. Якщо ж прагнете діяти на міжнародній арені, байдуже, буде це Китай, Японія, Німеччина чи будь-яка інша держава, мова стане вашим інструментом і засобом для розв’язання багатьох питань.

Вам это будет интересно:
Харківський Дипломатичний Клуб святкує першу річницю створення!
23 грудня у стінах Харківського Дипломатичного клубу пройшов новорічний Гала-вечір на честь річниці його створення. Учасниками заходу стали народні депутати, керівники структур міста й області та громадськх організацій, губернатори, почесні консули, керівники ВНЗ, та інші почесні гості.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
"Made in Slovenia". Відкриття виставки сучасного словенського дизайну
З 5 по 15 листопада пройде виставка "The Future of Living" ("Майбутнє життя"), організована у співпраці Посольства Республіки Словенія в Україні з Центром креативності Республіки Словенія та Музеєм історії міста Києва.
Відриття Скверу Мислителів у Харкові!
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбулось урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові, який символізує дружні відносини між Україною, Азербайджаном та Казахстаном.
«Школа молодого дипломата» з Харкова в проєкті Diplomatic Greetings
У понеділок, 18 жовтня, відбувся проєкт Diplomatic Greetings за участі членів "Школи молодого дипломата" при Харківській міській раді. Спікерами заходу стали Надзвичайний та Повноважний Посол України Олександр Сліпченко, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні пані Драгіца Понорац ...
У Харкові відкриють Сквер Мислителів на знак дружніх відносин між Україною, Азербайджаном та Казахстаном
23 жовтня за ініціативи Посольств Казахстану та Азербайджану в Україні та за підтримки Харківської міської ради, Почесного консульства Казахстану в Харкові та Харківського Дипломатичного Клубу відбудеться урочисте відкриття Скверу Мислителів у Харкові. Меценатом проєкту став Почесний консул Казахстану у Харкові, Емін Наджафлі.
Вручення вірчих грамот Президенту України новопризначеними главами місій
1 жовтня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти в Апостольського нунція, послів Держави Ізраїль та Латвійської Республіки.
Новини іноземних дипустанов в Україні
Незважаючи на розпал літніх відпусток, багато культурних заходів за участі іноземних дипломатичних установ відбулось в серпні в Україні. Далі представляємо вашій увазі підбірку деяких з них.
64-ий Національний День Малайзії!
31 серпня малазійці у всьому світі відзначають Національний День. Темою цьогорічного свята стала «Малайзійська турбота» (“Malaysia Care”), що уособлює діяння малайзійців, притаманну їм турботу та гостинність.
Вручення вірчих грамот чотирма новопризначеними послами Президенту України
19 серпня Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти у послів Ірландії, Федеративної Республіки Нігерія, Республіки Корея та Республіки Вірменія.
Національний день Бельгії-2021!
21 липня у Києві відбувся дипломатичний прийом з нагоди 190-ї річниці з дня присяги Леопольда Сакскобургського на вірність новій бельгійській конституції і обрання його першим монархом. Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Алекс Ленартс радо вітав гостей на урочистому заході, серед яких були присутні...
Прем’єра вистави Бертольта Брехта «Тригрошова опера» у Львові!
9 липня о 19:30 на Великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької у Львові за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні та організаційної - Почесного консульства Німеччини у Львові відбудеться прем'єра вистави «Тригрошова опера» Бертольта Брехта.
Покладання квітів з нагоди 297-го дня народження Махтумкулі Фрагі
25 травня, напередодні одночасно двох свят - Дня працівників культури та мистецтва та Дня поезії великого сина туркменського народу Махтумкулі Фрагі, у Києві за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Туркменістану відбулось покладання квітів до пам'ятника національному поету Туркменістану Махтумкулі Фрагі.
Золтан Кіш у Києві. Концерт за підтримки Посольства Угорщини в Україні
24 червня у Колонній залі імені М.В.Лисенка Національної філармонії України відбувся концерт Національного академічного духового оркестру України під диригуванням Олексія Вікулова. Солістом став лауреат міжнародних конкурсів, угорський тромбоніст та учасник всесвітньо відомого гурту Mnozil Brass Золтан Кіш.
29-а річниця заснування ГДІПу. Дипломати вітають!
5 червня 2021 року відбулось велике дипломатично-сімейне спортивне свято з нагоди 29-ї річниці заснування Генеральної дирекції у спортивно-дипломатичному клубі ДП «ГДІП», що на Трухановому острові.
В Києві відбувся концерт до Дня Республіки Азербайджан
27 травня у Колонній залі ім.В.Лисенка Національної філармонії України за підтримки Об'єднаної діаспори азербайджанців України з нагоди державного свята - Дня Республіки відбувся концерт Діалог дружби "Україна-Азербайджан". На заході були присутні Надзвичайні та Повноважні Посли Азербайджану, Туркменістану, Куби ...
Новий Почесний Президент Харківського Дипломатичного клубу
24 травня у Харківському дипломатичному клубі відбулась інагурація його Почесних Президента та членів. У заході взяли участь почесні консули в Харкові Бразилії, Австрії, Словенії, Словаччини, Чорногорії, Грузії, Індонезії, Туреччини, в.о. міського голови Харкова​ Ігор Терехов...
Нагородження переможців 25-ї ювілейної загальнонаціональної премії «Людина року-2020»
22 травня 2021 року в залі Національної опери України відбулася ХХV ювілейна церемонія нагородження переможців загальнонаціональної програми «Людина року-2020» та володарів міжнародних та спеціальних премій програми.
Святкування Дня Африки онлайн!
25 травня на сторінці Facebook Посольства Південної Африки в Києві з 17:00 до 18:30 відбудеться святкування Дня Африки. Вже 58 років поспіль 55 держав на Афринському континенті об'єднуються для відзначення цього свята...
Якщо у тебе 10 доларів і ти в Сеулі
Людям, котрі полюбляють усе яскраве та блискуче, буде важко в Сеулі. Якщо ви звикли до того, що ваші очі розбігаються у звичайних крамничках, то, повірте, в південнокорейській столиці у вас запаморочиться голова від побаченого розмаїття. Та якщо у вашому гаманці обмаль грошей, будьте виважені і витратьте їх на найцікавіше.
Закрыть
Outlook facebook page