RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Алжир – яскравий птах Магрибу

Алжир – яскравий птах Магрибу

Оригінальний пам’ятник королеві Африки і французький шарм, підвісні пішохідні мости над безоднею і пустеля Сахара, джерела з киплячою мінеральною водою і руїни часів Візантії – все це може бути зібране разом тільки в одній країні світу, і ця країна – Алжир. Арабське прислів’я твердить: Магриб – це птах, тіло котрого Алжир, праве крило – Туніс, а ліве – Марокко.

Сьогодні ми розкажемо про те, що слід відвідати в цій дивовижній країні!

Міста Алжиру. Обов’язково відвідати

Алжир, Ла Бланш чи Бахджа – такими іменами називають у світі столицю цієї держави. Означають вони відповідно «острови», «біла» і «весела» і цілком відповідають дійсності. Світлий багатомільйонний мегаполіс колись сусідив з чотирма островами, що примкнули до материка, а зараз розкинувся вздовж узбережжя Середземного моря. Ще місто Алжир – це безліч сходів, що поєднують рівнинну сучасну частину зі стародавньою, розташованою на вершині схилу.

Хочете загубитися в лабіринтах таємничого давнього міста? Тоді вам в Касбу. Ширина вузьких вуличок деінде не дотягує навіть до метра, а скільки тут корінних жителів, точно не знає ніхто. За різними оцінками, їх 50-70 тисяч, але зустріти можна, тільки якщо пощастить. Усе їхнє життя – там, всередині, за товстими стінами будівель. Головний вид транспорту в старому місті – віслюки, на них перевозять і людей, і харчі. На «ослиному таксі» можна попетляти плутаними провулками по цій місцевості, розглядаючи одноповерхові будівлі і своєрідну альтернативу рослинності – дерева в кадобах і різнокольорові двері, оздоблені яскравою керамікою.casbah-algiers.jpgФото ttnotes.com

Після прогулянки по столиці для більш детального знайомства з країною слід вирушити в інші, не менш цікаві міста. Основний засіб пересування алжирців – автобуси: за 1 км – 1 динар. Краще почекати, але сісти в новий, оснащений кондиціонером. Автовокзал є майже в кожному великому місті. Поїзди – швидші, дорожчі і тільки на півдні країни, але ходять за розкладом. Залізниці єднають Аннабу, Константіну, Алжир, Оран і Тлемсен. Авіаперевезення обходяться місцевим в $20-30 в один бік, при цьому той же маршрут буде коштувати іноземцям $120-150.

Читайте також: Що вони їдять: Алжир

Потрапити у місто Аннабу із столиці можна за вісім годин шляху на автобусі. Coursdela Revolution, центральна вулиця, пам’ятає французький шарм, а середземноморський порт зберігає дух свободи. Витримане в європейському стилі місто привабливе в сезон травень – вересень і вдень, і вночі. Проживання у двомісному номері готелю від $65 до $250 – в залежності від бажань і можливостей. Золоті піщані пляжі, національний парк l'Edough з віковими деревами, католицький храм-базиліка святого Августина – лишилося тільки вибрати, куди вирушити насамперед.133-1332552_algeria-hd-wallpaper-annaba-city.jpgФото itl.cat

У 66 км від Аннаби розташовані термальні джерела Хаммам Мескутин. Температура води в них близько 97 градусів, так що можна обережно варити яйце. Бризки окропу можуть залишити опік, не кажучи вже про спроби «перевірити водичку» руками чи ногами, тому наближатися до киплячої мінералки небезпечно. Найближчі до Хаммам Мескутин готелі і гостьові будинки розташовані в Гельмі, де є можливість пройти всі процедури з використанням мінеральної води у місцевих спа-салонах.Hammam_Debagh_حمام_دباغ_03 (1).jpgФото upload.wikimedia.org

Ще одне обов’язкове до відвідин місто – Константіна, засноване дві тисячі років тому на висоті понад 600 м. Гірське плато, огороджене неприступними скелями, висячі пішохідні мости і столітній віадук, що подає питну воду до будинків на краю прірви – вже від самого тільки перерахунку дивовижних фактів перехоплює подих. Глибина ущелини в деяких місцях перевищує 300 м, але це не перепона для містян, котрі щодня перетинають безодню вузькими підвісними мостами.Фото pinterest.com

Що ще встигнути?

Познайомитися з пустелею в Айн-Сефра. На відстані 691 км від столиці розташоване місто, котре називають воротами в Сахару. Насправді їх кілька, але вважають, що поселення міститься біля самого початку піщаного царства, тому місцевість якнайкраще підходить для першого знайомства. До відома, заїзд на Сахару на великі відстані дозволяється тільки з державним гідом.0e152d28136af7232af7ec2d6a0d9774.jpgФото pinterest.com

Відвідати Біскру, місто-оазу, де можна побачити найдавнішу мечеть Північної Африки Сіді Окба, зведену ще 686 року, а також Батну і Тіпазу з мавзолеєм царів Мавританії і руїнами античних часів.El_kantra_village_de_biskra_en_algérie.jpgФото upload.wikimedia.org

Зазирнути у Бліду, довкола якої висаджено 50 000 апельсинових дерев, щоб подивитися на мечеть Аль Каусар, збудовану в XVI столітті піратом Барбароссою.Centre_de_Blida_(Algérie),_Place_Toute.jpgФото upload.wikimedia.org

Заїхати в столицю держави-фортеці Гептаполіс у долині Мзаб, у 500 км від столиці, щоб дізнатися, чим живе стародавня фортеця-ксур. Заснована ібадитами співдружність поселень приваблює зовнішнім виглядом будівель, що нагадують дитячі кубики кольору неба і сонця, а також мінаретами – охоронними вежами. Для відвідування туристам відкриті тільки ксур Гардая і ксур Бені-Ізген, причому другий – не повністю і тільки до настання темряви.cd.jpgФото lonelyplanet.com

Чого краще не робити?

Намагатися не експериментувати з одягом, прикрашеним нашитими монетками. Те, що для європейців декор, для алжирців – святотатство. І не варто фотографувати місцевих жінок.

Що привезти?

Берберські килими і циновки з етнічними орнаментами, мідну чеканку, вироби із срібла, бронзи, шкіри, дерева, а також солом’яні вироби.

Що з’їсти?

Магрибські страви, приправлені елементами турецької кухні – так виглядає кулінарний портрет алжирської кухні. При цьому обов’язковий штрих, поширений повсюдно, – французький багет. Перш ніж вирушити у подорож, можна вивчити значення слів: решта – локшина ручної роботи з курчам і бобами, мешу – баранячі або яловичі стейки-гриль, тагелла – корж, печений у піску, тажин – високий омлет, начинений картоплею чи м’ясом.

І кілька фактів на замітку:

Найспекотніший місяць в році – серпень.

Бари з алкоголем у столиці знайти непросто, найчастіше це заперті двері зі звичайною вивіскою. Перш ніж увійти, покупець має постукати.

При зустрічі місцеві жителі цілуються два чи чотири рази.

Наречена під час весілля може змінити до 12 суконь.

Алжирці вірять в те, що довгі роги на прапорі країни приносять щастя.

Головне фото upload.wikimedia.org

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Що вони їдять: Алжир
OUTLOOK радий представити нашу "найсмачнішу рубрику", тексти якої будуть цікаві не тільки гурманам і кухарям, а й усім, хто любить пізнавати щось нове. Сьогодні ми зазирнемо на алжирські кухні та розповімо про традиційні і найбільш популярні страви цієї прекрасної країни.
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав
У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Вісім новопризначених послів вручили вірчі грамоти Президенту України
У четвер, 9 грудня, новопризначені Надзвичайні та Повноважні Посли Алжирської Народної Демократичної Республіки, Боснії і Герцеговини, Грузіїі, Домініканської Республіки, Нової Зеландії, Республіки Сенегал, Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка та Японії вручили вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Закрыть
Outlook facebook page