RU  UK  EN
Статьи  >  Уяви  >  Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав

Індійське село Кодхіні: таємниця близнюків, котру ніхто не розгадав

У світі є незвичайне місце, де народжується найбільше близнюків. Хоча на перший погляд це схоже на містичний збіг, статистика змушує вірити в чудеса. Індійський штат Керала може похвалитися селом, де відбуваються незвичайні речі. Кодхіні – те саме місце, де близнюків більше, ніж у будь-якій іншій точці світу. І цьому немає майже жодних пояснень.

оки науковці тільки розводять руками і намагаються розгадати феномен, пропонуємо здійснити подорож у країну екзотичних загадок. Якщо ви вирішите потиснути руку кожному жителю села Кодхіні, на вас чекатиме дивне відчуття. Ефект дежавю тут досяг апогею: ви щойно привіталися з Амітом, а назустріч вже йде Сіддхартха. Дивно, але останній має такий самий вигляд, як той, хто лишився біля воріт гостинного індійського дому. Брат-близнюк? Можливо, вирішуєте ви – і продовжуєте йти. Через два будинки історія повторюється. Обійшовши село по колу, ви перестанете дивуватися феномену близнюків. До того ж переконаєтеся ось у чому: у штаті Керала народжується в шість разів більше близнюків, ніж в інших куточках планети.

Мандрівник на ім’я Авніш Гаурав ділився враженнями:

Найбільше близнюків я бачив у чайних лавках. До речі, цей бізнес – найбільш поширений у штаті Керала. Фактично це те, що дає можливість прожити місцевому населенню. Завдяки цьому вони водять дітей у школи, адже тільки забезпечені люди здатні дати освіту своїм чадам. Я ніколи не забуду, як зайшов в один клас… У ньому Ліза мала вигляд, як Луїза, Сем – як Семюель, а Альфред нічим не відрізнявся від Антонія.1.jpgФото natgeotv.com

Побачене примусить знайти перепис населення навіть тих, хто не цікавиться історичними пам’ятками і питаннями демографії. Так ви дізнаєтеся, що в селі Кодхіні проживають близько двох тисяч сімей (і 204 пари близнюків). Причому феномен ставить під сумнів будь-які закономірності, прийнятні у світі. Так, за інформацією National Geographic, зазвичай із тисячі новонароджених шість малюків – близнюки. У штаті Керала це правило час від часу порушується. Приміром, 2008 року на 300 дітей припало 15 пар близнюків. Та й загалом за останні шість років у селі Кодхіні зафіксовано народження 120 дітей, котрі демонстрували неймовірну схожість між собою.

Звісно, статистика зацікавила вчених, і вони спробували вивчити феномен. Задіяли географію – 35 кілометрів на південь від Калькутти і 30 кілометрів на захід від Малаппурама. Спроба класифікувати регіон не мала успіху – науковці підтвердили , що всі жителі села Кодхіні є сунітами і дотримуються школи думки під назвою Шафі. Але жодні релігійні вірування не в змозі пояснити, як жителям штату Керала вдалося взяти гору над законами біології.

Найбільш відоме дослідження індійського доктора Крішнана Шрібіджу, котрий заявив про наявність 350 пар близнюків, що проживають у Кодхіні. Він казав про те, що офіційна статистика Індії не відображає реального стану речей, і насправді близнюків набагато більше, ніж твердять державні документи. Що цікаво, в самій Індії близнюків народжується зовсім небагато. Принаймні менше, ніж в інших державах. Але, здається, невелике село вирішило зламати цей стереотип.

Крішнан Шрибіджу заявив:

Є одна дивовижна річ, пов’язана з наступним фактом. Щороку кількість близнюків зростає. Так що за останні десять років число близнюків у селі Кодхіні подвоїлося.

До речі, існують і деякі гендерні закономірності. 2006 року в селі Кодхіні з’явилося найбільше близнюків, а через кілька років у ЗМІ просочився спогад дівчаток Саміри і Фіміни:

Ми прийшли в новий клас і виявили, що стали восьмою парою близнюків. Це дивовижно, і про це варто говорити! Ми вирішили провести маленьке дослідження й опитали всіх дітей у школі. Загалом нарахували 24 пари близнюків.

Місцеві жителі твердять, що різкий скачок народжуваності близнюків було помічено 60-70 років тому. Тоді ж науковці вдалися до перших спроб дослідити феномен. Вони висунули гіпотезу, що, можливо, в селі і місті різні системи харчування, і це впливає на дивну тенденцію. Дослідники мали за мету виявити, який продукт стимулює народжуваність близнюків, але не знайшли нічого особливого. Біологія виявилася неспроможною пролити світло на цей феномен.2.jpgФото natgeotv.com

Деякі жителі зверталися до представників влади, сподіваючись, що ті нададуть фінансову допомогу сім’ям, де на світ з’являються близнюки. Але чиновники відповіли, що подібні соціальні проекти поки не передбачені законом. Зрештою покине буде знайдено наукове пояснення феномену близнюків, ця історія лишатиметься тільки містичною таємницею.

Не стояв осторонь і вже відомий нам Крішнан Шрібіджу, котрий намагався підвести наукову базу під цей феномен. Науковець вирішив розгадати непросту загадку, адже це могло б допомогти жінкам, що страждають від бездітності. Отже, він взявся досліджувати таємницю села Кодхіні.

– Я сподівався, що зможу визначити, який продукт чи хімічна сполука бодай непрямо спричиняє ситуацію в тій місцевості.

Зрештою він дійшов висновку, що феномен близнюків може бути пов'язаний з водою у місцевих водоймах. Але ця знахідка також виявилася притягнутою за вуха і не дає можливості проаналізувати ситуацію повною мірою. До того ж, згідно з офіційними статистичними даними, жителі штату Керала не дотримуються певної системи харчування і не вживають у їжу органічні добавки, котрі могли б впливати на те, що відбувається.

Щоправда, після того, як загадку близнюків у селі Кодхіні роз тиражували ЗМІ, жителі інших держав намагалися показати, що їм теж є чим пишатися. Так, в Нігерії є місто Ігбо-Ора, де внаслідок певних харчових звичок у жінок народжуються близнюки. Крім того, подібний феномен було зафіксовано у бразильському містечку Кандіду-Годой.

Якщо ви не стомилися від містичних збігів, є ще дещо. Але будь-які пояснення тут безсилі. У жінок, що народилися у штаті Керала, але покинули батьківщину, також народжуються близнюки. Більше, ніж збіг, менше, ніж магія?

Головне фото natgeotv.com

Вам это будет интересно:
Фарбарні Феса: райдужна палітра Сходу
Стара медина Феса міцно тримає час у тенетах вузьких звивистих вулиць і мальовничих крамниць. Середньовічне місто майстрів не визнає сучасні технології, однак прослідкувати життєвий цикл вподобаної сумки з тисненою в’яззю не справить клопотів. Шкіру для сувенірів вичиняють тут же, у внутрішніх двориках...
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Синя Перлина Монголії
6 мільйонів років тому в далекій Монголії глибокий кратер згаслого вулкана поступово був вщерть заповнений водою, утворивши дивовижне озеро. Вода хвилювалася під поривами вітру та виблискувала під сонячними променями, наче коштовна прикраса, тож не дивно, що поряд з офіційною назвою Хубсугул з’явилася ще й більш поетична – Синя Перлина.
Гірокастра: «албанський Рим»
Конвенція про охорону всесвітнього культурного і природного спадку ЮНЕСКО зобов’язує з року в рік невтомно працювати над вивченням об’єктів, що мають неминущу цінність і унікальних за походженням. Під номером 569 великого списку організації розмістилося місто Гірокастра, що на півдні Албанії, котре ми сьогодні вивчимо вздовж і впоперек.
Бельгія очима Марини Орлової: Як живуть бельгійці
Марина Орлова – проектний менеджер у культурно-громадській організації. На одному з міжнародних проектів вона зустріла своє кохання – Віма, хлопця з Бельгії. Поїхати в його країну їй вдалося тільки тоді, коли Україна отримала безвіз і саме про те, як живуть бельгійці, що вони їдять на сніданок і як у них заведено відпочивати, Марина розповіла OUTLOOK.
Ісландія очима Софії Андрущенко
Ісландія – країна «льоду і полум’я», «тисячі рік і озер», незліченних водоспадів і гейзерів. Тут, як у казці, щоразу хочеться ущипнути себе і перевірити, чи ти спиш, чи все це існує насправді…
Гватемала: привіт від духів майя
Країна, де у древніх містах туристів більше, ніж у сучасних. Містична Центральноамериканська місцевість, відома як батьківщина цивілізації майя – Гватемала. Прогуляємося по одному з її стародавніх поселень, загубленому в непрохідних джунглях – Тікалі. Якщо уважно прислухатись, тут можна почути голос духів...
Лех. На вершині світу
Спочатку не зрозуміло, це скелі притиснулися до старих буддистських храмів або стародавні споруди шукають підтримки і розради у брил. Старовинне місто Лех, що розташоване на півночі Індії на висоті трьох тисяч метрів в штаті Джамму і колись було дуже популярним серед сіркоперегінної худоби, караванів і торговців...
Джайпур. Рожеве місто. Частина 2
У Джайпурі завжди багато туристів. Місто входить у більшість світових путівників по Індії. Тут достатньо готелів, нема проблем з вибором транспорту, повно вуличних закусочних і комфортних кафе. Місцевий люд доброзичливий і завжди готовий допомогти подорожньому. Якщо до цього пориву додати ще й кілька рупій, то індійці радо поділяться інформацією...
Джайпур. Рожеве місто
Хтось порівнює Джайпур з ажурною скатертиною. Інші – з коробкою рожевого зефіру. Треті твердять – це вулик, щільно заселений бджолами. Однак всі сходяться в одному – тут дивовижне повітря, сповнене якоюсь свободою, котру не зустрінеш у Європі. Вона заповнює легені, і вже через вдих мандрівник втрачає лік годинам і навіть століттям.
Скульптури Ватикану: історія та філософія
«Маленька країна, одначе з великою місією» – саме під таким девізом 11 лютого 1929 Латеранськими угодами між Італією і Святим Престолом Ватикан був визнаний суверенною територією. Цей пакт відчинив двері перед цікавими, які сторіччями обмінювалися плітками про те, «що ж зберігають замки Ватикану?»
ВІДЕО. Віфлеєм: абсолютна святість
У це величне для всіх християн православного обряду свято хочему представити вам відео про святі місця Палестини, а саме про місто Віфлеєм.
ВІДЕО: Ванільне, фісташкове... орхідейне
За сприяння Посольства Сирійсько-Арабської Республіки в Україні ми відвідали Дамаск і побували у незвичайному місці. Дивіться! Якщо Ви все ще думаєте, що улюбле багатьма - морозиво, можна приготувати тільки з молока або фруктового соку - то це не зовсім вірно. Дивіться відеоролик та дізнавайтесь з чого ще роблять "охолоджуїчі ласощі"!
Піша прогулянка Аахеном
Побувати у трьох країнах за один день – реально, якщо ви потрапили в Аахен. Розташоване між Німеччиною, Бельгією і Голландією невелике студентське місто увібрало риси середньовічної культури, що відбилася в його вражаючій архітектурі. Олена Буравцова побувала в цьому місті, яке полонило її серце своїми дивовижними пам’ятниками...
Чан-чан. Перуанське місто з глини
Бувалі мандрівники розповідають, що розглядати руїни стародавніх поселень в Андах можна місяцями, переїжджаючи з одного регіону в інший. Особливо багате на археологічні комплекси західне узбережжя південного континенту. Декотрі з них, приміром, Мачу-Пікчу, давно стали популярними серед туристів, інші тільки розпочинають прочиняти свої двері для допитливих.
Гетто світу: «Маленька Італія» Нью-Йорка
Переїжджаючи до нової країни, люди найчастіше селяться поряд з такими ж емігрантами. Це досить зручно: недороге житло, роботу можна знайти прямо на місці, та й мову вчити не обов’язково – довкола всі свої. Так виникають національні гетто. Маленька Італія – один із найбільш мальовничих кварталів Нью-Йорка.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Що подивитися в азіатській частині Стамбула?
Судячи з відгуків більшості туристів, котрі відвідали Стамбул, багато з них так і не зібралися досхочу погуляти азіатською частиною головного турецького мегаполіса. Максимум, що вони бачили – аеропорт Сабіха і причали, куди можна як на атракціон приплисти з Європи, попутно нагодувавши чайок хлібом.
Коста-Рика: причини щастя
У пошуках ідеального пункту призначення можна користатися різними критеріями. Керуючись бажанням пізнати, як живуть люди, що випромінюють світло від насолоди, вирушайте в Коста-Рику. Ця країна – лідер за показником Всесвітнього індексу щастя (The Happy Planet Index).
Ми там були: Прага
Прага… Вона, романтична і декадансна, сумна і весела, піднесена і духовна, відбивається у помахах крил відгодованих чайок на Карловому мосту, в дзеркальних калюжах Влтави… Такої думки креативний копірайтер Маша Гольдман, котра якось провела там кілька днів.
Закрыть
Outlook facebook page