RU  UK  EN
Статьи  >  Відвідай  >  Зоо-Азія. Частина ІІ

Зоо-Азія. Частина ІІ

У теплі розкішні дні зовсім не хочеться згадувати про кам’яні джунглі міст, а хочеться вчепитися за справжню зелену ліану і полетіти у природу. Полетіти саме туди, де гармонійно поєднані рослинний і тваринний світ, флора і фауна...

...а якщо більш конкретно – дерева, птахи, квіти, звірі, водойми та пагорби … У зоопарк!

Сьогодні ми розповімо про найцікавіші зоопарки Азії, які не потрапили до першої частини, але є не менш захоплюючими.

Історія виникнення Ташкентського зоопарку, що в Узбекистані. Ще до Жовтневої революції 1917 року такий собі генерал-губернатор Туркестану мав дачу з невеликим звіринцем, де 1924 року й було засновано зоопарк. До кінця 1940-х експозиція вже налічувала понад 200 видів тварин та птахів, і тому 1990 року розпочали будівництво нового парку з вольєрами та ботанічним садом. Тут можна познайомитися з агамою, антилопою адакс та джейраном.

Також заклад спеціалізується на розведенні хижих птахів: чудові результати розмноження сипа білоголового, кондора та чорного грифа. Звіринець брав безпосередню участь в організації мережі зоопарків Середньої Азії та Казахстану: в Ашгабаті, Термезі, Душанбе та Алмати.Фото lookw.ru

Алматинський зоопарк – найстаріший у Казахстані. Відкритий ще 1937 року, він і досі радує відвідувачів, приносить купу приємних вражень. Господарі тварин, а вірніше їхні старші друзі, дуже творчо підходять до своєї роботи. Можливо, вам буде цікаво, що у мавп тут є свій телевізор. Вони залюбки дивляться серіали і мультфільми, полюбляють музичні передачі, здебільшого класику та шансон. А ось рок-музика спричиняє деяке хвилювання. Колекція алматинського зоопарку налічує понад 5000 екземплярів, тому керівництво часто звертається за допомогою до любителів тварин. Вони можуть просто принести харчі для мешканців зоопарку чи організуватися й назбирати 3,5 тонни жолудів, щоб урізноманітнити їхній раціон, чи просто придумати прізвисько для новонародженого жирафа.img_1024_1200.jpgФото zaleskiy.com

Якщо ви колись потрапите до столиці Таджикистану – Душанбе, то вам, напевно, розкажуть про тамтешній зоопарк. Хоча він відкрився лише 1961 року і займав площу всього 1,5 гектара, на початку 2004-го його територія вже зросла до 6,7 гектара. Понад 130 видів тварин зустрічають відвідувачів у своїх вольєрах та клітках. Справа в тому, що їх могло б бути набагато більше, якби в життя країни не втрутилася війна, від якої постраждали не тільки люди. Хижі звірі, копитні, мавпи, птахи, риби, тераріум з більш ніж 18 різновидами змій перебувають в експозиції парку. З початку 2000-х новим спеціалістам вдалося відновити тут життя. Колекція постійно поповнюється, а з кормами допомагають місцеві дехкани.Фото vladtime.ru

У сусідньому Туркменістані цікаві місця здебільшого зосереджені в столиці – Ашгабаті. Тут є льодовий палац, цирк, парк атракціонів, ляльковий театр, та все ж місцевий зоопарк приваблює туристів найбільше. Застарілий парк звірів вже давно потребував змін. Тому, коли на величезній території виросли нові вольєри і павільйони, виявилося, що це справжній музей живої природи. Зебри, крокодили, жирафи, носороги, буйволи та кенгуру... Різноманіття зачаровує. Широкими алеями понад фонтанами та водоспадами, озираючись на всі боки, гуляють туристи. Тамтешні дітлахи з батьками і вчителями залюбки приїжджають сюди на екскурсії. Для школярів в ашгабатському зоопарку проводять уроки природознавства і зоології. Де ще краще можна дізнатись про багатство фауни рідного краю?DSC_0958.jpgФото ru.dntours-business.com

Бішкек – столиця Киргизстану – єдине столичне місто в СНД, де немає свого зоопарку. Та все ж на півночі країни, у місті Караколі, є свій парк тварин. Не надто великий, але все ж він все ж дає можливість жителям Киргизстану ознайомитися з представниками фауни різних частин світу. Тут крім звичайних голубів та індиків є також лані, дикобрази, коні Пржевальського, верблюди та олені, японські макаки. Керівництво зоопарку в Караколі робить усе можливе, щоб тваринам було добре та комфортно. Було укладено договір з Алматинським зоопарком щодо лікування звірів та обміну вихованцями.27443810248223757_a326.jpgФото m.2gis.kg

Тож тварини середньоазійських зоопарків чекають, що,збираючись на побачення з ними, ви повикладаєте з валіз свої вихідні вбрання, а натомість привезете їм щось смачненьке.

Головне фото applefield.patientrewardshub.com

Вам это будет интересно:
Departure: Киргизстан
Киргизстан прозвали Швейцарією Середньої Азії. Гори, річки, водоспади, печери, перевали і зелені луки – нітрохи не поступаються за естетикою європейським. Тотальне освоєння території гостями держави тільки починається. І поряд зі стрімким будівництвом готелів, для проживання все ще пропонуються звичайні юрти, які підкреслюють тутешній природний і ментальний колорит.
Міста у скелях: іспанське видання
Збудувати поселення на рівнині – чи велика премудрість? Зовсім інша справа, коли місцевість норовлива і непоступлива, хоч і складається всуціль із уступів й узвиш. Люди століттями намагалися перемогти рельєф і сказати своє слово в гірському містобудуванні. Та лише ті, кому вдалося знайти із Землею спільну мову, змогли створити справжні романи в камені.
Краса та спокій: найгарніші храми Азії
Буддисти кажуть: «Щоб позбутися страждання, треба позбутися бажання». А для цього є відповідні місця. Сьогодні ми зібрали для вас п'ятірку дивовижних храмів, де буддисти і прості туристи шукають гармонії для своєї душі.
Мистецтво топіарію
Коли я, ще маленька дівчинка, вперше провела рукою по стрижених кущах, мою долоню дряпнули гострі краї гілок, а в ніс вдарив стійкий аромат туї. Зачарована, я довго не могла відірвати погляд від конусів, куль і квадратів, що оточили мене у парку невеличкого курортного містечка. Мені здавалося, нібито я потрапила в казку і серед листя неодмінно розгледжу усмішку Чеширського Кота.
Олесунн: Там, де починається норвезька казка
Газета «The Times» визнала Олесунн найкрасивішим містом Норвегії. І недарма! Примхливе море, заворожлива північна природа, знамениті фіорди, казкові різнокольорові будиночки у стилі «ар-нуво», а також легендарна Дорога тролів приваблюють охочих побачити вражаючі дикі пейзажі або ж стати господарем маяка Мольє!
Стражі морів: вражаючі маяки світу
Слово «маяк» викликає красиві асоціації: морські пригоди, шторми, величезні кораблі. І ми хочемо не розвіяти ці думки, а навпаки підкинути хмизу у вогонь. У світі їх безмежна кількість, вони вражають своєю красою та неповторніст. Сьогодні ділимося з вами п’ятіркою найдивовижніших маяків!
Між небом і... водою: топ-5 найменших населених островів світу
Кожному з нас іноді хочеться втекти від міської суєти і залягти на дно десь далеко від усіх і всього. І краще нехай це буде там, де можна послухати шепіт хвиль, насолодитися легким бризом і назавжди подружитися з неймовірно гучною тишею, яка заглушає всі тривожні думки ...
Птахам хочеться тепла. Де зимують птахи
У дитинстві я міг годинами дивитись на небо, розглядаючи вервечки птахів, які відлітали у вирій. Для дитини це було справжньою магією. І нехай сьогодні на моїй книжковій полиці майже не зосталось книжок про чародійство, подорожі крилатих до тепла, в надії перезимувати, не залишають мене байдужим.
Пробере до кісток: найкращі фестивалі мистецтва з криги та снігу
Кригу і сніг з давніх-давен люди використовували для створення різних фігур та об'єктів, і лише в 60-х роках минулого століття ця майстерність оформилася в цілий напрям, ставши частиною ленд-арту! Найбільше зимових шедеврів створюють на спеціалізованих фестивалях, про які ми розповімо нашим читачам.
Засніжені вершини. Найкращі зимові курорти
З настанням холодних сезонів важливо не тільки кутатися у светри з оленями, пити какао і в черговий раз переглядати різдвяні комедії. Спорт ще ніхто не скасовував, тому Outlook розповідає про п’ять чудових гірськолижних курортів, де можна добряче збадьоритися і вилізти із зимової сплячки.
Ця дика Африка… Частина 2
Ми продовжуємо нашу розповідь про найбільш захопливі національні заповідники Африки! Ось вам ще п’ять первозданних світових оаз, в котрих час ніби уповільнив свій біг, боячись потурбувати гармонію природи…
Гренландія. Must see
Льодовиковий острів Гренландія був уперше відкритий норвезькими вікінгами. Такий факт не може здивувати, адже хто як не кочівне плем’я мало хоробрість проникнути в суворий арктичний клімат. Ми не будемо вникати, які причини привели розбійний народ до краю землі, а от про найцікавіші місця для сучасного мандрівника сьогодні дізнаємося.
Ця дика Африка. Найвідоміші заповідники континенту. Частина 1
Божевільно красива первозданна Африка – саме те місце, де можна і потрібно, не довго думаючи, занурюватися у світ дикої природи і відчувати себе в незвичній ролі – ролі гостя в домі тварин, а не навпаки… Тут викидаєш із думок все неприродне і напускне, відчуваючи себе лише маленькою піщинкою у величезному захопливому світі…
Каракол. Все, що варто дізнатися
Природа та історичний спадок з лишком покривають тимчасові труднощі у сферах інфраструктури і сервісу в Киргизстані, котрий уже щосили наближається в туристичному плані до Грузії та Вірменії! Розглянемо це на прикладі затишного містечка Каракол.
Чилі: Земля, що дихає вогнем
Що для туриста – привід захоплено клацати фотоапаратом, те для місцевих жителів – постійний неспокій і навіть смертельна загроза. Гряда вогнедишних вулканів Чилі, оточених солоними озерами і термальними гейзерами, вважається одним із найбільш вражаючих місць на планеті. Та одна справа – подивитися й поїхати, і зовсім інша - постійно жити на «пороховій бочці».
Каньйони: Глибокі й довгі
Коли як не заказ підкорювати вершини, долати моря і дертись по скелях? Найчастіше люди докладають величезних зусиль, аби все життя насолоджуватися комфортом. Однак іноді наша душа вимагає романтики, тому OUTLOOK розповість вам про сім неповторних каньйонів.
«In vino veritas»: 5 незвичайних виноградників світу
Здавна відомо, що виноробство – це справжнє мистецтво, підвладне тільки щиро закоханим у свою справу майстрам. Що ж казати про красу шедеврів, створених вмілими руками – виноградники, розкидані по всіх куточках світу, вражають своєю грандіозністю і прикрашають планету, розмальовуючи її яскравими соковитими барвами.
Килимами вистелена дорога до Азії
Килими вішають на стіни як символ достатку, стелять на підлогу для створення затишку і підносять як дорогий подарунок. А роздивлятися химерні малюнки у вигляді ромбів і зірочок на них, вгадуючи їх значення, – справа вельми цікава. Поширені по всьому світу килимові традиції були запозичені у східних народів, які першими навчилися робити пряжу і тканини з волокнистих матеріалів.
З небом «на ти»: найбільш високогірні міста світу
Хто бодай раз бував у горах, неодмінно замислювався над тим, щоб залишитися там назавжди. Але вже через кілька годин відчував на собі всі «принади» перебування на такій неймовірній висоті і втікав назад до рідних низин… Так чи можна жити постійно там, де часом важко навіть дихати? Відповідь – так, і сьогодні ми розкажемо про п’ять найцікавіших високогірних міст світу!
Озера, що змінюють уявлення про силу природи
Коли згадуєш слово «озеро», в голові з’являється перший-ліпший образ тихої затишної водойми, яку з усіх боків обіймають порослі травою береги. OUTLOOK зробив добірку найбільш вражаючих озер, котрі змінять ваше уявлення про це творіння природи. Кожному з них є чим дивувати, хай то нетиповий колір води чи лячна здатність умертвляти живі організми.
Закрыть
Outlook facebook page